Clicky

Jump to content

(urmeaza) lacramatie DC-SHOP


DTTR

Recommended Posts

azi purced la a comanda sotiei un blushtutz deoarece curentul blushtutz se rupse.

 

gasesc cel mai bun pret, cost decent transport pe www.dc-shop.ro.

 

apas butonul "comanda" platesc online cu card de credt.

 

suna domnisoara si imi zice: "ne pare regret nu avem albastru pe stoc". zic "galben atunci". zice "n-avem deloc". zic "gimme my money back". zice "ok".

 

sun acum la BTRL sa aflu ca "suma blocata" si ca trebuie mers la banca sa fac "refuz la plata".

 

nu zau? eu? sa merg la banca? pentru ca asa vrea DC-SHOP?

 

hai sictir!

 

daca maine nu imi dau banii inapoi OPC-ul ii paste.

 

probleme:

daca produsul NU e pe stoc de ce ma lasi frate sa comand ceva? de ce accepti plata cu card?

e drept ca m-a intrebat duduia daca vreau altceva. sunt curios ce putea sa ofere la 102 lei... oricum nici nu i-am vazut fatza deci nu stiu daca as fi acceptat altceva la 102 lei.

'le mama lor de capitalisti! "decat" sa-ti ia banu vor si apoi... las ca-ti vand eu ce vreau nu ce vrei tu.

 

 

post-499-0-40888900-1394729391_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

De aia nu platesc eu cu cardul. Mai bine comanda online cu plata ramburs. Si puteai sa ma intrebi pe mine, iti ziceam eu ca nu au. Plus inca cateva modele de la Nokia. Indiferent culoarea. Ma rog, la cel.ro, dar tot aia e, se vede din dizainul saitului.

Link to comment
Share on other sites

Eu plătesc doar cu cardul pentru că am perioadă de grație pana in 25 ale lunii viitoare. Rambus numai dacă e musai. Dacă sunt firme necâștigătoare.

 

Trimis dupe racheta de G-Pad a soției.

Edited by DTTR
Link to comment
Share on other sites

DC-Shop a fost cumparat de Cel, sau cei din spatele lui Cel. (Corsar)

Da, eu inteleg plata cu cardul il avans, cu gratie, iti da oarecum o senzatie de organizare. Si e ok cand nu vrei sa dai neaparat o suma rapid.

Eu nu as fi ales dc-shop, ei fiind fostul Romsoft (falimentar), acum cumparati pe pret de nimic de Cel.  Nu as vrea sa dau site-uri ca sa nu se zica ca sunt afiliat, ca nu-s, eu sunt ca trestia, sau ca prostituata, merg la ala care da mai mult :))

 

E greu sa recomanzi un retailer, eu de obicei ma uit pe site-urile care indexeaza cumparaturile si la ala de care imi place, ma duc pe el. Si daca are pe stoc. :)) E drept ca platesc ramburs, asa ca nu ma pot pronunta cu plata in avans. Nu am avut niciodata probleme asa. Si mai vanez transport gratuit. Mai ales cand imi iau huse si folii, nu am chef sa platesc inca o folie aiurea :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Fix d-aia nu platesc niciodata cu cardul si dau banii la curier ca nu stii niciodata cum vine un Aghiuta d-asta de site si-ti mananca banii.Ma interesez mereu inainte sa comand ceva si sun al firma respectiva sa nu comand.Ti-as recomanda si tie sa faci la fel data viitoare.

OFF:DTTR nu stiu de cate  ori te-ai dus la OPC dar cred ca ai ajuns clientul lor fidel :D

Link to comment
Share on other sites

Eu o singura data am incercat sa platesc cu cardul, la Emag. Si s-a blocat cand sa introduc parola 3D Secure. Am asteptat o zi sa vad daca apare suma blocata in cont. Apoi am lasat-o asa. Primesc mail cu intrebarea daca mai vreau produsul. Le raspund ca da, dar cu plata la magazin. Mi se raspunde ca OK, produsul imi este rezervat la magazin, sa ma duc sa-l ridic. A durat 30 de minute sa faca tanti de acolo toate formele pentru a trece comanda de pe plata cu cardul online in plata cu cardul la POS. M-am lecuit.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use