Clicky

Jump to content

Amprente disponibile sau ascunse ?

Innoxius

22 members have voted

1. 1. Ce varianta ati prefera ?

• Apple, amprenta cat mai ascunsa
    • Samsung, amprenta disponibila si altor aplicatii third-party
    • Nici una
    • Indiferent

Recommended Posts

Third-party apps can use Samsung's fingerprint scanner

Hadeti sa vedem si parerile noastre: care dintre variante va convine, cea Apple, in care (cel putin teoretic) amprenta este bine ascunsa si disponibila unui numar limitat de servicii Apple sau cea Samsung, in care amprenta este disponibila oricarei aplicatii care foloseste respectiva API ?

Si bineinteles, de ce ?

Aia nu e o problema ca ni-l ia. Important e de unde ni-l ia :))

Si eu cand am avut aifon i-am scos "amprentatorul", nu pt NSA, ci pentru ca ma incurca mult la manevrare. De fiecare data cand aparea un mesaj, nu puteam raspunde pana nu deblocam parola si abia apoi intram in aplicatie si atunci puteam raspunde.

La Galaxy Lopata nu mai am problema amprentarii. :D Sper sa nu ii puna aberatii, ca ii smulg chip-ul :))

Niciuna si nu din paranoia ci pur si simplu ca ma "obosesc" blocarile inutile.Odata pierdut sau furat tel. nu ma incanta cu nimic faptul ca respectivul nu-l poate folosi sau ca o sa-mi vada pozele cu pisica.

Pentru aplicatii ca Gmail, Play, Dropbox si Drive folosesc AppLock.

asta cu amprenta mi se pare cam ciudat , ce sa faca samsung sau apple cu amprenta lu Ion din Ponor... eu am ales indiferent ori cu amprenta ori fara tot atata ii ca nu folosesc nici un cod  de blocare, nu prea ii vad rostul daca nu ai nimic de ascuns si ai grija de telefon sa nu il pierzi

Vali, nu e vorba ca am avea ceva de ascuns sau nu. Ideea este ca as vrea sa fiu întrebat când e vorba de ceva personal.

Dacă cineva străin vine la mine in casa si ia ceva de pe masa, indiferent ce, crede-mă ca ia foc si umplu ușa cu el.

Asa si cu telefonul, deja ne iau destule de prin el, dacă mai fac și amprentare, cred ca e prea mult.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

mesersmith, cum intra cineva in casa fara cheie ( nu vorbim de hoti ca da rau pentru cei care ne asculta telefoanele ) ideea este cu sau fara acordu tau esti spionat dar sincer nu prea ii vad rostul, ce ar face cineva care nici macar nu stie ca exist cu amprenta mea sau sa ma asculte ce vorbesc eu la telefon. Prea mult timp liber strica la unii :D

Edited by Vali Condoros