Clicky

Jump to content

Am pierdut IMEI-ul, cum il recuperez ?


Recommended Posts

Am instalat Android 4.2.2 pe S3, cel oficial si mi s-a pierdut IMEI-ul. (IMEI-ul vechi il am, am facut un screenshot inainte)

Ma poate ajuta cineva sa rezolv problema ?

Link to comment
Share on other sites

Adică EFS....

În cazul backup-ului la IMEI de fapt se face backup la folderul EFS. Sau greșesc?

Cu ce ai făcut backup?

 

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Adică EFS....

În cazul backup-ului la IMEI de fapt se face backup la folderul EFS. Sau greșesc?

Cu ce ai făcut backup?

 

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

am facut cu kies

Link to comment
Share on other sites

Cu Kies ai făcut backup la ce ai pe telefon(poze, contacte.... etc), nu cred că ți-a făcut la IMEI

 

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg cum la un update "oficial" se pierde IMEI-ul? ROM flash nu se atinge de /efs Singurul mod in care ai fi reusit sa il stergi, este sa intri cu acces root pe /efs si sa il stergi complet sau sa fi incercat sa il decodezi , SIM-unlock. 

Asa o fi fost? :rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

Scrie in link-ul dat de axl666, parca.

 

Eu nu inteleg cum la un update "oficial" se pierde IMEI-ul? ROM flash nu se atinge de /efs Singurul mod in care ai fi reusit sa il stergi, este sa intri cu acces root pe /efs si sa il stergi complet sau sa fi incercat sa il decodezi , SIM-unlock. 

Asa o fi fost? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg cum la un update "oficial" se pierde IMEI-ul? ROM flash nu se atinge de /efs Singurul mod in care ai fi reusit sa il stergi, este sa intri cu acces root pe /efs si sa il stergi complet sau sa fi incercat sa il decodezi , SIM-unlock.

Asa o fi fost? :rolleyes:

 

 

 

L-am facut cu odin (nu am facut nimic iesit din comun), ultimul update oficial pentru s3 este 4.1.2 .... 4.2.2 a fost retras si 4.3 la fel (kies) Edited by soare
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 

O cunostinta și-a luat un s3 dar nu are imei.. Sub baterie nu mai are foita aia, dacă scrie *#06# în dialer apare null, cutie nu o primit..

Cum as putea sa îl rezolv?

Va looog! :)

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca poate e clona. Si daca nu e clona si e furat, i-au sters IMEI-ul ca sa nu poata sa il urmareasca.

IMEI nu ai de unde sa faci rost, decat daca mai ai un S3 defect... Sau orice telefon defect.  :(

Link to comment
Share on other sites

Eu i-am lasat un mesaj dincolo, sa mearga la un service, imei-urile sa mai șterg si din diferite prostii de softuri "neautorizate" la care sunt supuse telefoanele, am prieteni prin service-urile din tgj si am vazut ca se poate face....

 

 

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use