Clicky

Jump to content

Ce sa aleg?  

8 members have voted

  1. 1. Care e mai bun?

    • HTC One
      7
    • Samsung Galaxy S4
      1


Recommended Posts

LG G2 e mai bun la toate lucrurile in afara de sunet si design(gusturile nu se discuta .Poate iti place mai mult plasticul, poate aluminiul).

L.E.

Plusuri LG G2:

1.Are ecranul mai mare(5.2" vs 4.7")

2.Are CPU-ul si GPU-ul mai performant si mai puternic(Snapdragon 800 pe G2 vs Snapdragon 600 pe ONE). (frecventa: 2.26Ghz pe G2 vs 1.7Ghz pe ONE)

3.Are camera mai buna(13Mpx pe G2 vs 4Mpx pe ONE plus ca cea de pe G2 are stabilizare optica a imaginii).Trebuie sa stii ca cea de pe ONE are marimea pixelilor mai mare si face poze mai bune pe intuneric(diferenta nu e mare).

Plusuri HTC One:

1.Sunetul(ONE are difuzoare BoomSound care au un volum foarte ridicat,dar si calitate fata de difuzorul de pe G2,care nu e chiar asa rau,dar nu se compara nici ca volum,nici ca si claritate cu cel de pe ONE).

2.Designul(din punctul meu de vedere ONE e un telefon foarte frumos cu design unibody,rezistent,placut si frumos din aluminiu,iar G2 are deasemenea design unibody,dar e facut din plastic).Aici mai trebuie sa stii ca G2 are butoanele(de volum si butonul on/off ) pe spate,dar te vei obisnui repede cu pozitia lor ca nu sunt puse la intamplare acolo.

Sper ca te-am ajutat.

Edited by Andrei P.
Link to comment
Share on other sites

Singurul lucru care nu imi place la LG G2 e memoria interna (16 GB). Daca o sa aleg G2 sper sa fie de ajuns.

Exista si versiunea de 32GB, diferenta nu e asa mare intre 16 si 32.

Link to comment
Share on other sites

Lg g2 32gb sau htc one 32gb, cu lg g2 de 16gb nu prea mai ai ce face in ziua de azi, din care iti raman 10-11gb ptr utilizare... Dar daca tie ti'ajung...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Oare au la Germanos varianta de 32 GB ?! ^.^

Nu comercializeaza. decat cea de 16gb,din pacate.

L.E.

Am uitat un plus al lui LG. G2 si anume bateria(3000mAh pe G2 si 2300mAh pe ONE).Daca vrei bateria mergi pe G2.Te va tine doua zile cu utilizare medie.

Edited by Andrei P.
Link to comment
Share on other sites

Si eu o sa-mi iau telefon saptamana viitoare, si voi alege G2 in ciuda lui HTC ONE, pentru ca urasc SENSE UI si are procesor+baterie mai slaba.

G2 o sa iau pe varianta de 32 de gb, si daca nu e la germanos , mai sunt si alte magazine, emag, quickmobile, evomag, koyos etc..

Link to comment
Share on other sites

La Germanos au LG G2 doar de 16 GB.. :(

Dintre HTC One (32 GB) si Samsung Galaxy S4 ce sa aleg? Care vi se pare mai bun? Ce nu / va place la cel pe care care l-ati ati, dar la celalalt? :) 

.. imi cer scuze ca va tot stresez. 

Link to comment
Share on other sites

Părerile sunt împărțite. S4 a primit tratament de la Note 3, spate dintr-un plastic mai decent. HTC e mai bun, dar e și un telefon cu probleme. După mine nu as cumpără niciunul. Lansarea lui M8 e iminenta, a lui S5 la fel. Dacă vrei măcar unul din astea, mai asteapta puțin sa se lanseze cele noi ca sa le mai scadă prețul celor actuale. După părerea mea niciunul, nici HTC One nici S4 nu mai merita 2400 de lei.

 

Trimis de pe Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

De acord cu Mihnea. Mai ales ca exista varianta de a cumpara nexus 5, care e mai ieftin si mai bun din pdv hardware.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Credeam ca vei spune ca e mai bun din punct de vedere hardware si software:))Ai uitat cel mai mare plus al lui N5?
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use