Clicky

Jump to content

Nu exista 4G Lte in lista de optiuni


Recommended Posts

Buna seara,

 

De aproximativ 3 saptamani si jumatate detin si eu un Sony Xperia Z1. Cum nu m-a interesat prea tare acest capitol, abea in acesta seara am zis sa ma interesez exact daca telefonul meu suporta LTE. M-am uitat pe mai multe site-uri, review-uri, specificatii etc totul bine si frumos, pana sa intru in setari. Aici am doar WCDMA si GSM, la alegere. Mentionez ca terminalul a venit din fabrica cu android 4.2.2, iar la mai putin de o zi dupa ce l-am cumparat, am primit notificarea pentru update-ul la 4.3. Am cautat pe Google informatii despre aceasta problema, au mai fost cativa utilizatori,  care spuneau ca ar fi de la soft.M-am documentat mai bine, am intrat in meniul care poate fi accesat tastand *#*#7378423#*#*, si am remarcat ca la working bands am doar GSM si UMTS. Totusi, nu prea cred ca ar exista vreun model de Z1 fara 4G. Am verificat si dupa imei, totul pare in regula.

 

Aveti vreun sfat?

 

Multumesc.

 

PS: Telefonul a fost cumparat de la eurotelefoane, nou, sigilat, cu garantie si factura, deci 100% nu ar fi probleme de acest gen.Detin o cartela prepay, nu abonament, dar nu cred ca are vreo legatura...

Edited by Alexandru Cristian
Link to comment
Share on other sites

Iti trebuie o cartela noua care suporta 4g,  eu am de la orange cu abonament dar nu prea merita pentru ca este  destul de scump si nu functioneaza de fiecare data cum ar trebui, intradevar se vede diferenta la viteza dar si la bani 

Link to comment
Share on other sites

Da, dar ce mi se pare ciudat este faptul ca in momentul in care scot cartela din telefon si ma duc la setarile pentru retea, tot doar cele doua apar.

 

Ce ma ingrijoreaza este faptul ca in momentul in care am intrat in acele setari si m-am uitat la benzi disponibile erau doar GSM si UMTS...

Trimis de pe Sony Xperia Z1 folosind Tapatalk

Edited by Alexandru Cristian
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use