Clicky

Jump to content

Nokia cu Android exista


Recommended Posts

La conferința de presă Microsoft de la MWC, cineva a întrebat ce crede MS despre un posibil Nokia cu Android, la care Belfiore a răspuns: "Some things we’re excited about, some things we’re less excited about"...

 

http://mynokiablog.com/2014/02/23/microsoft-essentially-confirms-android-nokia-says-theyre-cool-with-it/

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place ce a facut nokia. Nu era chiar ce voiam dar e acceptabil. Adica ei sunt achizitionati in mare parte de o companie ce produce alt SO trebuiau sa faca ceva.

In legatura cu apps daca e android putem folosii alte magazine ca one mobile market nu numai play store sau putem lua apk de pe net. E mai incomod dar exista si aceasta varianta. + ca am inteles ca si magazinul nokia are ceva aplicatii.

In legatura cu interfata exista launch-ere. Multa lume le foloseste si pe androidele samsung, lg etc.

 

Trimis de pe al meu gt-s6310 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

One thing to note is that the chipset in the Nokia X phone limits its Android version to AOSP 4.1, the Android 4.1 Jelly Bean equivalent, but if Microsoft continues to make Nokia X OS phones, that base Android version could also change

Sursa

 

Deci, intreb si eu ca cetateanul turmentat, de unde capturile alea cu KK ?

Link to comment
Share on other sites

Magazinul Nokia adică Nokia Store are doar .deb, .sis și .jar. Adică aplicații doar pentru Symbian, Meego, Asha. Nu are pentru Android.

 

Mie imi place ce a facut nokia. Nu era chiar ce voiam dar e acceptabil. Adica ei sunt achizitionati in mare parte de o companie ce produce alt SO trebuiau sa faca ceva.
In legatura cu apps daca e android putem folosii alte magazine ca one mobile market nu numai play store sau putem lua apk de pe net. E mai incomod dar exista si aceasta varianta. + ca am inteles ca si magazinul nokia are ceva aplicatii.
In legatura cu interfata exista launch-ere. Multa lume le foloseste si pe androidele samsung, lg etc.

Trimis de pe al meu gt-s6310 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Din ce am văzut eu până acum, mi s-a părut destul de fluid, însă The Verge mă contrazice:

"Using the X software can be quite frustrating, however, as the entire interface is prone to slow response and a lot of lag. Closing or switching between apps on the X takes far longer than other, even entry-level, smartphones, and browsing the web will quickly test your patience. The third-party apps we saw on the X, such as Facebook, looked as they do on other Android smartphones, but they too suffered from poor performance".

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Similar Content

    • By Miokyl
      Salut! Din cate stiu acest telefon are android 7.0, insa specificatiile sunt bune, procesor 1,5 ghz Cortex®-A53 si 4 gb ram, cand va primi update la android 9?
    • By Ovidiu Cretu (OviOne)
      Salutare,
      Am urmarit un pic forumul si as dori sa primesc si eu niste sfaturi de la colegii forumisti.
      Doresc sa cumpar un telefon performant cu urmatoarele cerinte in minte: buget 2500 RON; doar Android, pe cat se poate un flagship, va fi folosit in filme, jocuri gen PUBG, youtube si altele uzuale: chat, facebook etc.
      Am restrans optiunile la urmatoarele firme si modele:
      1- Oneplus 6 de pe site-ul lor, varianta 8Gb RAM/128GB stocare
      2- LG V30 
      3- Xiaomi Mi 8 
      4- Samsung Galaxy S9 sigilat de pe un site de vanzari online, cu factura si garantie.
      5-Sony Xperia XZ2 compact. (am mai avut un Sony in trecut si am fost super multumit; in plus nu imi plac telefoanele foarte mari, cu toate ca asta e trendul)
      Multumesc in avans pentru sugestii.
       
    • By BlackDevil
      Descoperă cele mai amuzante taine în jocul ,,Curiozităti Amuzante Quiz”
      DESCĂRCARE: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BlackDevil.CuriozitatiQuiz
      YOUTUBE:
       
       








    • By BlackDevil
      DESCĂRCARE: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BlackDevil.IstoriaQuiz
      YOUTUBE:
      https://www.youtube.com/watch?v=XDCp-wYZ-jI&t=1s
      „Un popor care nu-și cunoaște istoria e ca un copil care nu-și cunoaște părinții.”
      — Nicolae Iorga
      Cît de bine cunoști istoria? Acceptă provocarea și demonstrează cunoștințele în Istoria Românilor Quiz. 
      Despre joc:
      - Multe întrebări interesante referitor la Istoria Românilor
      - Muzică și sunete care crează o atmosferă medievală
      - Diferite animații, care fac jocul mai placut
      - etc.






    • By andyground
      Vand Samsung S5 mini black - liber de rețea
      - specificațiile se găsesc pe internet;
      - prezintă urme de uzură normele (a se vedea pozele);
      - are folie aplicată;
      - are cutia originală cu toate accesoriile (cablu de date, căști și cărți).
      Pret - 350 lei
      Predare personala in Targu-Jiu, iar prin curierat se mai adauga transportul.





  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use