Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Battery drain poate fi explicat printr-o aplicație care rulează pe fundal, caz în care ai putea sa faci un factory reset din setările telefonului.

Ca sa fii sigur ca nu e bateria de vina încarcă telefonul la 100% și lasa-l închis peste noapte. Dimineața când îl deschizi ar trebui sa rămână 100%, minim 99.

Nu am înțeles cu deblocarea cum sta treaba. Poate poți să postezi un screenshot. De cât timp ai telefonul?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Va salut,am si eu o problema cu telefonul.Aseara am incarcat telefonul,iar acum imi apare bateria 40% . Cand deblochez telefonul stai aprins cateva secunde si apare cu negru daca nu il blochez eu ramane imaginea. Are ceva la soft ?? Multumesc !

factory reset cum a zis si colegul. salveaza datele intai. bateria nu e putin umgflata, da? daca e totul ok fizic, faci o recalibrare la bateriel si cam asta e. in ultima instanta se va lasa cu o achizitie de baterie, dar mai avem pana acolo.

Eu am dat 80 pe a mea acum un an și câteva luni. Acum cred ca e în jur de 50 (ăia de note 2 e 70, deci la s2 sigur e mai ieftin)

Depinde și de unde o iei și de care e. Eu am scris de baterii originale, mai sunt și alte variante care au capacitate mai mare (3000mAh în loc de 1650,de exmplu). Unele dintre cele mai bune sunt făcute de anker. Personal eu nu am testat, dar Multă lume pare a fi mulțumită de ele.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Teoretic tine cu 20-25% mai mult daca are capacitatea cu acest procent mai mare. Si e de la samsung deci mai sigur de atat nu poti sa ceri.

Pana la urma ai ajuns la concluzia ca nu e buna bateria ta?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Edited by Ethereal