Clicky

Jump to content

Telefon "perfect" .

Recommended Posts

Voiam sa iti recomand Xperia Z1, dar depaseste cu vreo 300 de lei bugetul estimat de tine.In locul tau as lua Nexus 5/ Lg G2. Butterfly S este iarasi un model foarte bun, dar costa vreo 2100 de lei

Trimis de pe Sony Xperia Z1 folosind Tapatalk

Pai doar bateria e de el, dar poate asta iti doresti tu. El a spus ca vrea ceva bun pentru jocuri si o camera decenta. Acel Lenovo nu e asa rapid, chipsetul e ultra low cost. Nu recomand. Ceva cu Snapdragon 600 neaparat daca vrei jocuri complexe.

Nu vreau o polemică nouă. Dar ce rost are să ai Un S4,dacă nu îl poți forja măcar 24 de ore? Eu am "ajuns" la acest model de telefon venind de la un Samsung S2, și sincer nu duc dorul încărcătorului. Pe net poți găsi filmulețe făcute de o grămadă de oameni cu jocuri cu cerințe destul de ridicate.

Dacă colegul nostru este un gamer înrăit atunci trebuie să caute un telefon cu baterie de minim 3000. Plaja de modele se va reduce simțitor.

Eu am recomandat un telefon decent cu o baterie uriașă (cea mai mare defapt), procesorul încă nu am reușit să îl îngenunchez, spațiul de stocare este cam mic dar cu un SD card de 64 rezolvi problema. Până la urmă și Snapdragon 800 poate fi pus cu "botul pe labe "..... dar este deja altă discuție.

Multă baftă in alegerea telefonului perfect pentru jocuri.

Trimis de pe al meu Lenovo P780_ROW folosind Tapatalk