Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy S3 sau iPhone 5

Recommended Posts

Conform logicii tale, nu am voie sa critic aluminiul vopsit si sa-mi placa ala eloxat, pentru ca ambele sunt carcase de metal. Nu am voie sa critic o caroserie vopsita cu vopsea normala si sa-mi placa una cu vopsea metalizata pentru ca ambele sunt tabla vopsita.

Ok, daca "mai multe straturi" e identic cu nici un strat, fie, plasticul de la Samsung e la fel cu ala de la N9 / Lumia. Ba chiar mai bun, pentru ca se indoaie.

Dar daca nu-ti place platicul iti iei metal, nu critici un plastic si il accepti pe altul, culmea.

Sent from Note 3 SM-N9005

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Iphone 5 "bijuterie" de pe care se ia vopseaua in 2 saptamani. De ce tot timpul utilizatori de os-uri "incuiate" spun ca personalizarea si widget-urile sunt inutile cand sunt sute de milioane de oame

Plasticul e plastic adevărat însă policarbonatul asta se simte mai plăcut fata de metoda Samsung de plasticare. Pur si simplu nu pare ieftin. Iar sa pui rama de plastic ce imita metalul sau 'vinilin'

Deci senzorul de amprente, care da rateuri, justifica diferenta de 1000 de lei? Poate unii sunt dispusi sa dea banii astia pentru chestia asta in plus, eu ma multumesc cu face unlock si Unlock pattern

Posted Images

Nu mi-am luat iphone, pe acesta il aveam de la inceput( cred ca si tie iti place lichiorul) Intrebarea era sa trec pe android (note 2 ) sau sa raman pe iPhone 5( pe care il aveam inainte). Avea dreptate colegu' grea gramatica asta...

Pai vinde-l acum cat mai iei ceva pe el. Apoi poti sa-ti iei un telefon :)

Si nu, nu-mi place lichiorul, prefer vodka sau cognac-ul :)

Sent via SM-N9005 using Tapatalk®

Conform logicii tale, nu am voie sa critic aluminiul vopsit si sa-mi placa ala eloxat, pentru ca ambele sunt carcase de metal. Nu am voie sa critic o caroserie vopsita cu vopsea normala si sa-mi placa una cu vopsea metalizata pentru ca ambele sunt tabla vopsita.

Ok, daca "mai multe straturi" e identic cu nici un strat, fie, plasticul de la Samsung e la fel cu ala de la N9 / Lumia. Ba chiar mai bun, pentru ca se indoaie.

Nu stiu daca poate fi dovedit stiintific ca plasticul de la samsung e mai prost ca la nokia deci da, e la fel de bun 😊 Se indoaie si e usor😛 Lumia 920 n-are decat 185 g!!! la un ecran de 4.5 datorita plasticului"superior"😦

Lumia 920 are 185g, dar nu neapărat din cauza plasticului. Si dacă spui ca sunt la fel, te invit la un test simplu : scapă tu un S3 de la 1,5-2 m si după pleci cu el bucăți acasă, pe când un 920 nu ar avea nimic. Si nu vorbesc din ce am văzut e YouTube, ci am văzut chiar eu S3-S4 cum s-a sfaramat in autobuz ca a căzut pe colt :lol:

Si nici feeling-ul nu se compara.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Edited by denis

Iphone 5 "bijuterie" de pe care se ia vopseaua in 2 saptamani. De ce tot timpul utilizatori de os-uri "incuiate" spun ca personalizarea si widget-urile sunt inutile cand sunt sute de milioane de oameni (conform vanzarilor) care ii contrazic? Plasticul de la Samsung "te omoara" si totusi folosesti un Nokia din plastic...Sent from Note 3 SM-N9005

Plasticul e plastic adevărat însă policarbonatul asta se simte mai plăcut fata de metoda Samsung de plasticare. Pur si simplu nu pare ieftin. Iar sa pui rama de plastic ce imita metalul sau 'vinilin' sa ii confere senzatie premium aka piele de croco e prea mult :) Nu cred ca sunt milioane . Oamenii folosesc ce au la indemana . Daca androidul e creat pe orice segment de pret normal ca le plac widgwturile . Iar din cate stiu Htc a anuntat ca nu sunt asa răspândite ca lumea nu prefera widgetul si au creat blink feedul odată cu htc one.

La orice telefon sau device daca nu ai grija un pic de el se strică. Îl porti cu cheii în buzunar îl trantesti sau îl pui pe orice suprafata etc va avea de suferit. Al meu care chipurile are gorilla 3 pac m-am trazit cu câteva zgârieturi fine pe display. Plate cristalul safir ar fi Mai rezistent..

La plasticatul meu bateria la omoară . Chiar daca nu îmi plac 'paletele' parca tot m-as 'sacrifica' pe 'paleta' 1520 care din recenzii am auzit ca are o autonomie foarte ridicata

Sent from my Nokia 1020 using Tapatalk

Edited by danielcarpo

Note 3 se simte foarte placut la atingere crede-ma. Si arata premium chiar daca nu e metal real sau piele veritabila. Nu cred ca htc a intrebat zecile de milioane care au cumparat samsung daca le place sau nu sa-si personalizeze telefoanele. Numai note 3 s-a vandut deja in 10 milioane de exemplare si nu prea e de "buget" ca sa fie widgeturile "inutile" trecute cu vederea. Normal ca orice telefon se poate strica. Daca vrei baterie buna n-am ce-ti face decat sa-ti recomand un note 3. Sare de 10 ore de "screen on time" indiferent ce-i fac si vad ca se imbunatateste pe zi ce trece, dar daca nu-ti plac plasticurile nu te pot ajuta.😛

Lumia 920 are 185g, dar nu neapărat din cauza plasticului. Si dacă spui ca sunt la fel, te invit la un test simplu : scapă tu un S3 de la 1,5-2 m si după pleci cu el bucăți acasă, pe când un 920 nu ar avea nimic. Si nu vorbesc din ce am văzut e YouTube, ci am văzut chiar eu S3-S4 cum s-a sfaramat in autobuz ca a căzut pe colt :lol:Si nici feeling-ul nu se compara. Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Nu sunt anti Nokia, nu ma intelege gresit. Sunt doar satul de cliseul cu Samsung = plasticarie. Cui nu-i place isi ia htc one sau iphone 5 care sunt metalice si ca sa nu le indoaie le baga in carcase de plastic si sunt fericiti.😃

Note 3 se simte foarte placut la atingere crede-ma. Si arata premium chiar daca nu e metal real sau piele veritabila. Nu cred ca htc a intrebat zecile de milioane care au cumparat samsung daca le place sau nu sa-si personalizeze telefoanele. Numai note 3 s-a vandut deja in 10 milioane de exemplare si nu prea e de "buget" ca sa fie widgeturile "inutile" trecute cu vederea. Normal ca orice telefon se poate strica. Daca vrei baterie buna n-am ce-ti face decat sa-ti recomand un note 3. Sare de 10 ore de "screen on time" indiferent ce-i fac si vad ca se imbunatateste pe zi ce trece, dar daca nu-ti plac plasticurile nu te pot ajuta.😛

Dar de bateria la note 2 îmi poți spune ceva? :D

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk - now Free

Nu l-am avut deci nu pot sa-ti spun decat ce am vazut pe forum xda si anume intre 6 si 10 ore "screen on" depinzand de romul pe care il rulezi si de semnal. Mai mult sa spuna colegii de aici care au note 2.

Edited by ione

In mod normal nu sunt astfel de probleme, dar se mai întâmplă uneori.

Sunt situații când nu știu care aplicație merge prost si senzația este că merge prost tot telefonul.

In altă ordine de idei, poți să folosești și virgule, că aici nu taxăm cuvintele ca la telegrame.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk