Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy S3 sau iPhone 5

Recommended Posts

Ionut, am un Note 2 acum. Il iubesc :)) merge perfect, 4.3 android curat, am batut un 5 la speed test si S4, poate am avut noroc cine stie. In ce priveste dimensiunile m-am obisnuit cu el in jumatate de zi, il tin super ok in mana, acum orice telefon mi se pare super mic :)). Iti recomand un Note 2, gasesti la 14-16 impecabil full box.

Multumesc mult pt parere, da chiar imi place note 2-ul

androidul are plusurile lui: gramada de aplicatii free, costuri minime, dar e si un soft nu la fel de stabil ca cel apple. Eu unul am trecut pe samsung cu android si nu regret. Am avut o problema tehnica cu el si am rezolvat-o direct telefonic cu cei de la Samsung. SuperAmoled-ul e un display perfect, ecran mare, touch-ul functioneaza super. etc. Eu zic sa faci mutarea.

Multumesc mult pt parere :)

Clar Note, daca ai posibilitatea cumpara Note 3.
Iphone e telefon de tuta (no offence): telefon de 700 Euro care se zgarie in buzunar (rama la negru), iti ofera LTE suport dar fara banda de 2600, se strica intr-o veselie (am un bun prieten care a schimbat pe garantie 3 buc. in ultimul an, toate cu probleme la display) si in plus orice cocalar cu lantul gros are unul pe masa... :)

P.S. Note 3 are display-ul cat tot iPhone-ul :))
In plus, poate o sa vrei si tu vreodata sa folosesti bluetooth fara sa cauti alt device cu iOS ;)

Sent via SM-N9005 using Tapatalk

Iphone 5 e bijuterie . Calitate pana in 'maduva' procesorului. In afara de optiuni de personalizare widgeturi si alte lucruri inutile nu as putea da castig de cauza samsungului. Plasticul ala mă omoară . Daca măresc ecranul viitorul telefon iphone va fi al meu .

Sent from my Nokia 1020 using Tapatalk

Si bine faci. Dacă o să uiți si de iPhone, ai deja răspunsul.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Iti multumesc pentru raspunsurile acordate, dar as vrea sa te intreb daca ai mai avut si alte probleme cu note2-ul infara de cea cu placa de baza si antena care au fost schimbate( daca nu ma insel :D)

La mine se pare că a fost placa de bază cu acel sudden death sindrom.

In rest nu am avut deloc probleme cu el.

De problema cu lag-ul in contacte am scăpat cu un alt launcher.

Iphone 5 e bijuterie . Calitate pana in 'maduva' procesorului. In afara de optiuni de personalizare widgeturi si alte lucruri inutile nu as putea da castig de cauza samsungului. Plasticul ala mă omoară . Daca măresc ecranul viitorul telefon iphone va fi al meu .

Sent from my Nokia 1020 using Tapatalk

Iphone 5 "bijuterie" de pe care se ia vopseaua in 2 saptamani. De ce tot timpul utilizatori de os-uri "incuiate" spun ca personalizarea si widget-urile sunt inutile cand sunt sute de milioane de oameni (conform vanzarilor) care ii contrazic? Plasticul de la Samsung "te omoara" si totusi folosesti un Nokia din plastic...

Sent from Note 3 SM-N9005

Iphone 5 "bijuterie" de pe care se ia vopseaua in 2 saptamani. De ce tot timpul utilizatori de os-uri "incuiate" spun ca personalizarea si widget-urile sunt inutile cand sunt sute de milioane de oameni (conform vanzarilor) care ii contrazic? Plasticul de la Samsung "te omoara" si totusi folosesti un Nokia din plastic...

Lol :)))

Într-adevăr iPhone-ul are un sistem de operare mult mai stabil decât Android-ul, lucru știut de toată lumea, dar androidul il poți personaliza mult mai ușor ... In momentul de fata am un iPhone 5 si vreau sa il schimb deoarece nu ma multumeste bateria si am decis sa trec pe Android si cel m-am oprit ma note 2; îmi poate spune un utilizator de note 2 cat il ține bateria...( eu am văzut pe net cum ca tine mai bine bateria decât 5; cam2 zile de ultilizare normala;wi-fi, Facebook si altele...)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk - now Free

La mine se pare că a fost placa de bază cu acel sudden death sindrom.

In rest nu am avut deloc probleme cu el.

De problema cu lag-ul in contacte am scăpat cu un alt launcher.

Ce launcher; și daca ai putea sa-mi explici... as fi recunoscător :)

N-as compara cele doua plastice.

Ba da, amandoua sunt policarbonat. Ca unu e vopsit lucios si e detasabil si celalalt mat si unibody e doar o diferenta de design. Tot plastic se numeste oricum ai suci-o.😌

Unul e vopsit in masa, celalalt e pictat. Si asa cum este benzina de 95 si benzina de 98, asa cum exista Gorila Glass 1, 2 sau 3, tot asa exista policarbonat mai rezistent la lovituri si mai putin rezistent. Nu o sucesc nicicum, cele doua nu se compara. Adica se compara, dar cel de la Nokia castiga.detasat.

Si doar cel negru e mat, restul sunt glossy ;)

Conform celor de la Samsung, capacele spate de la s3 si s4 au cateva zeci de straturi de vopsea deci nu sunt chiar asa pictate manual. 😬 Striatiile de pe capac ascund zgarieturile in timp, plus ca sunt subtiri si flexibile poti sa le indoi aproape de 180° si nu se rup. Nu sunt chiar prosti astia de la samsung. Eu sunt printre "putinii" carora le place design-ul seriilor galaxy. Cred ca e o chestie de gust. Dar daca nu-ti place platicul iti iei metal, nu critici un plastic si il accepti pe altul, culmea.

Conform celor de la Samsung, capacele spate de la s3 si s4 au cateva zeci de straturi de vopsea deci nu sunt chiar asa pictate manual. 😬 Striatiile de pe capac ascund zgarieturile in timp, plus ca sunt subtiri si flexibile poti sa le indoi aproape de 180° si nu se rup. Nu sunt chiar prosti astia de la samsung. Eu sunt printre "putinii" carora le place design-ul seriilor galaxy. Cred ca e o chestie de gust. Dar daca nu-ti place platicul iti iei metal, nu critici un plastic si il accepti pe altul, culmea.

Cum adica sa o indoi 180?La 180 o intorci pe spate si normal ca nu se rupe, defapt nici nu se indoaie:))

Ei, da. Cum așa? O îndoi de la jumătate, nu doar o întorci.

Grea gramatica asta. Sau era chimie? Parca unghiul drept fierbea la 90 de grade, nu?

Nu mai știu, au trecut 20 de ani de când am terminat.

Lol :)))

Într-adevăr iPhone-ul are un sistem de operare mult mai stabil decât Android-ul, lucru știut de toată lumea, dar androidul il poți personaliza mult mai ușor ... In momentul de fata am un iPhone 5 si vreau sa il schimb deoarece nu ma multumeste bateria si am decis sa trec pe Android si cel m-am oprit ma note 2; îmi poate spune un utilizator de note 2 cat il ține bateria...( eu am văzut pe net cum ca tine mai bine bateria decât 5; cam2 zile de ultilizare normala;wi-fi, Facebook si altele...)

"Sent from my iPhone 5..."

Nu a rezistat tentatiei, si-a luat iPhone ...

Toate discutiile au fost degeaba, are ce sa puna pe masa in club, langa celelalte 10 bucati de pe masa...

Vomit... cred ca am mancat cam gras :)) Ma duc sa trosnesc o suta de Finlandia. Sec :)

Sent via SM-N9005 using Tapatalk®

"Sent from my iPhone 5..."

Nu a rezistat tentatiei, si-a luat iPhone ...

Toate discutiile au fost degeaba, are ce sa puna pe masa in club, langa celelalte 10 bucati de pe masa...

Vomit... cred ca am mancat cam gras :)) Ma duc sa trosnesc o suta de Finlandia. Sec :)

Sent via SM-N9005 using Tapatalk®

Nu mi-am luat iphone, pe acesta il aveam de la inceput( cred ca si tie iti place lichiorul) Intrebarea era sa trec pe android (note 2 ) sau sa raman pe iPhone 5( pe care il aveam inainte). Avea dreptate colegu' grea gramatica asta...