Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut , sunt posesor de s3 , si am luat android 4.3 de pe sammobile si l-am bagat. Am si eu mai multe probleme cu el:

1. Lockscreen .. = nu are light , si are deelay mare de tot;

2. Galeria se incarca greu de tot

3. Lag in unele aplicatii.

Eu l-am bagat prin odin fara sa mai dau wipe , asta o fi problema?

Eh, pai dacă tu crezi ca toate cele se rezolva numai la service, cred ca ar trebui sa închidem forumul ăsta.

Din câte văd, nu ai niciodată alte soluții, doar service.

Vreun rom ai instalat și tu vreodată?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Poate el e service-ul :D

Eh, pai dacă tu crezi ca toate cele se rezolva numai la service, cred ca ar trebui sa închidem forumul ăsta.
Din câte văd, nu ai niciodată alte soluții, doar service.

• 1 month later...

Salut am și eu o intrebare: am luat un s3de la Orange iar după o luna iar băgat cu Odin 4.3 neoficial și avea bug-uri, apoi am băgat la loc am luat o versiunea de pe sammobile 4.1.2 și l-am băgat iar ptr a mergea greu. Acuma am 4.1.2, am văzut ca au lansat cei de pe sammobile ptr cosmice și Vodafone update dar Orange nu la lansat. As vrea sa am și eu 4.3 pe s3 și sa nu mai am probleme cu el. VA MULÈšUMESC.

Oh, doamne...

Sa incerc sa-ti explic ceva, dar nu am inteles mai nimic.

Spui ca ai pus 4.3, apoi 4.2, etc.

Aveai knox, ca am senzatia ca ai cam pierdut garantia.

Pune o versiune oficiala de pe sammobile pentru orange, da-i un factory reset si intra in download mode si vezi ce scrie la contori.

De unde apăreți? Chiar nu va puteți exprima corect? Mai citiți odată înainte sa postați, ca sunt sigur ca ar fi arătat altfel postarea.

Eu când aveam 4.3 neoficial de pe Sammobile nu era Knox în el. Acum am văzut ca a apărut 4.3 oficial, cu chiu cu vai. Acum nu știu dacă au implementat Knox, dar în afara de bara de stare transparentă, și satisfacția ca ai penultima versiune de Android, nu e nicio diferenta fata de 4.1. Din contra, am văzut ca au probleme și cu bateria pe 4.3 final. Treceți pe Custom, ce oferă Samsung nu folosește la nimic. Ma așteptam să aducă măcar interfața de Note 3, dar tot widget-urile alea rotunjite și oribile le are.

Trimis de pe Nexus 4

Bun. Cum ai pus celelalte rom-uri anterioare?

Cu Odin presupun, nu?

Bun, te duci pe sammobile.com, cauți o versiune de 4.1 sau 4.2 pe care o pui cu Odin.

Nu pune 4.3 oficial, la note2, acesta are knox si presupun ca si la s3.

Sau, asa cum îți povestea Mihnea, pune ceva custom. Găsești pre xda cate vrei, dar si aici sunt colegi cu s3, care te-ar putea ajuta.

Păi e destul de clar, dacă ai garantie si vrei s-o păstrezi, pui versiune de Orange oficială.

Dacă nu te interesează garanția, pui orice versiune oficiala vrei sau orice versiune care te satisface custom.

Iarăși te întreb: te interesează garanția sau nu?

E simplu, dacă tu pui orice versiune, dar nu de la Orange, ci de la roșii sau verzi și apoi ai nu știu ce problemă pe garantie, ce crezi ca vor spune aia?

Bun, să-ți explic pe scurt.

Dacă ai băgat 4.3 oficial, nu contează ce variantă, aceasta conține si knox, o metoda de protecție la punerea de firmware de către oricine.

E tot cam ca un contor, dar ceva mai evoluat. Am văzut că se lucrează intens la asta si s-a si reușit cate ceva.

Deci, dacă nu ai pus 4.3 oficial, nu ai de ce să-ți faci griji.

Acum, dacă vrei garantie, pui 4.2 oficial de Orange. Apoi resetezi contorul.

Dacă nu te interesează garanția, pui ce vrei tu, oficial sau custom.

Dar citește si tu pe aici si vezi ce au pus colegii steff si feri. Ei s-au jucat cu rom-urile pe note2.

Si spune odată care faza cu garanția, ca scriu de pe telefon si as scrie mai puțin dacă aș ști ce dorești.

Bun. Cum ai pus celelalte rom-uri anterioare?

Cu Odin presupun, nu?

Bun, te duci pe sammobile.com, cauți o versiune de 4.1 sau 4.2 pe care o pui cu Odin.

Nu pune 4.3 oficial, la note2, acesta are knox si presupun ca si la s3.

Sau, asa cum îți povestea Mihnea, pune ceva custom. Găsești pre xda cate vrei, dar si aici sunt colegi cu s3, care te-ar putea ajuta.

Am eu versiunea oficiala de 4.3 BTU MK6 si nu are Knox, in schimb pe Note II este.

Păi e destul de clar, dacă ai garantie si vrei s-o păstrezi, pui versiune de Orange oficială.

Dacă nu te interesează garanția, pui orice versiune oficiala vrei sau orice versiune care te satisface custom.

Eu l-am avut de la Orange pe al meu, l-am deblocat cu cod de deblocare si am pus un 4.3 oficial BTU, fara sa mai astept dupa incompetentii de la Orange. Nu o sa am probleme cu garantia din cauza asta.

Sent from my Samsung GT-I9300 Galaxy S III