Clicky

Jump to content

Barajul România – Grecia

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Problema e a cluburilor din Romania. Un jucator cu potential e vandut la primul club care scoate milionul de euro. Normal ca aia vin la noi pentru a cauta dubluri, ci nu jucatori pentru primul 11. Maj

Pițurcă ne liniștește. A cumpărat deja trei goluri împotriva Greciei pe net... Mănânci cai? Qashqai!  

Exista fotbal in Romania ? Eu n-am vazut.

Pentru greci, da.

Au avut atâtea meciuri proaste in ultimii ani incât am inceput să le incurc. Îmi este mult mai ușor să le rețin pe cele bune, fiind foaaaaaaarte puține.

Edited by cristian2008

Ce zice alexmihai92 e incorect. Turcia poate nu ar fi jucat cu Grecia pentru că poate tragerea la sorți ar fi fost alta.

Mănânci cai? Qashqai!

Turcia ar fi jucat tot cu Grecia, pentru ca nici turcii nu ar fi fost cap de serie la tragerea la sorti (sunt chiar mai jos decat noi in clasamentul FIFA), deci procedura de extragere ar fi fost aceeasi, numai ca la extragerea adversarului Greciei nu ar fi scris "România" pe bila, ci "Turcia".

Sent from my Samsung Galaxy S III using Tapatalk

Din ciclul "romanii se pricep la toate" imi dau si eu cu parerea.....

Calificarea nu este imposibila insa totul tine de dorinta jucatorilor de a castiga.Grecia nu este Olanda dar nici Andorra iar cu Ungaria am castigat din acea daruinta,

Pe vremuri apuse, vizavi de rivalitatea (absurda de altfel) dintre UTA si POLI era o vorba : "Nu conteaza ca picam in B dar sa-i batem pe POLI" :) acum poate ca nu conteaza cum jucam ci doar sa ne calificam .....

Dorință poate ar fi dar nu este putință. Pesimismul nostru vine din faptul că ai noștri, in meciul tur, nu prea au ajuns la poarta lor. Ca să dai două goluri trebuie să ajungi la poartă. Să vedem, niciun meci nu seamănă cu altul.

Uitați-vă bine la Piți, dacă nu ne calificăm, a zis că se retrage la mănăstire vreo 3 luni. O să vă fie dor de dânsul.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Turcia ar fi jucat tot cu Grecia, pentru ca nici turcii nu ar fi fost cap de serie la tragerea la sorti (sunt chiar mai jos decat noi in clasamentul FIFA), deci procedura de extragere ar fi fost aceeasi, numai ca la extragerea adversarului Greciei nu ar fi scris "România" pe bila, ci "Turcia".

Sent from my Samsung Galaxy S III using Tapatalk

Noi ce căutăm în statisticile UEFA? Am ajuns să ne temem de orice echipă. Dacă îți aduci aminte, într-un meci amical cu Germania, am câștigat cu 5-1 dacă nu mă înșel. În poarta Germaniei era Oliver Kahn. Iar noi am jucat cu o echipă formată nu din jucători din prima divizie. Dar au avut ambiție ai noștri.

Trimis de pe un... Vapor

Eu îmi doresc să nu ne calificăm. Măcar atunci vom avea în transmisii directe meciuri de fotbal și nu reprezentanții ale reprezentativei... Cele mai reușite meciuri la mondiale sau europene au fost cele la care noi nu am participat.

Ca să fiu mai clar. Să zicem că în ziua x într-o grupă se joacă Anglia - Brazilia și în alta România-Peru. Meciurile sunt la aceeași oră... O oră împuțită deoarece e vorba de diferență mare de fus orar. TVR va transmite clar meciul reprezentativei chiar dacă e clar celălalt meci ar fi mult mai interesant.

Menționez că nu am habar dacă Anglia sau Peru s-au calificat și nici nu mă intetesează. Era doar un argument...

Așadar, mâine, grație RDS mă uit la Suedia Portugalia pentru că nu mai este snooker pe Eurosport.

Mănânci cai? Qashqai!

E aiurea că se bagă mulți bani în echipa națională iar rezultatele... Din 94 încoace, banii s-au dus pe apa sâmbetei. La campionatul european unde eram în grupa cu Olanda, Franța și Italia, la meciul cu Olanda, mai ca aveau olandezii un pic și ne rugau să dăm gol. Ei jucau plictisiți spre sfârșitul meciului doar ca să nu fie acuzați de non combat, de presa lor sau de UEFA.

Trimis de pe un... Vapor

Eu îmi doresc să nu ne calificăm. Măcar atunci vom avea în transmisii directe meciuri de fotbal și nu reprezentanții ale reprezentativei... Cele mai reușite meciuri la mondiale sau europene au fost cele la care noi nu am participat.

Ca să fiu mai clar. Să zicem că în ziua x într-o grupă se joacă Anglia - Brazilia și în alta România-Peru. Meciurile sunt la aceeași oră... O oră împuțită deoarece e vorba de diferență mare de fus orar. TVR va transmite clar meciul reprezentativei chiar dacă e clar celălalt meci ar fi mult mai interesant.

Menționez că nu am habar dacă Anglia sau Peru s-au calificat și nici nu mă intetesează. Era doar un argument...

Așadar, mâine, grație RDS mă uit la Suedia Portugalia pentru că nu mai este snooker pe Eurosport.

Mănânci cai? Qashqai!

Totusi din '98 incoace e mult. Cand a jucat Romania ultima data la Mondiale aveam 6 ani, nu imi mai amintesc prea multe. Imi amintesc cate ceva de la acel Romania - Anglia, erau pe strazi numai masini cu tricolorul la geam claxonand de zor. Nu am mai jucat la un Mondial de secolul/mileniul trecut...

O solutie ar fi ca Piturca sa mai dea o sansa si altor jucator, gen Budescu. Mi se pare un jucator care ar putea aduce un plus nationalei.

Edited by alexmihai92

Stati linistiti, nu se vor califica. Nici nu merita. Nu poti sa te duci cu echipa asta de ciobani in Brazilia.

Poate doar daca va schimba arogantul ala ceva in echipa, altminteri, sa stea sa se uite la tv la campionat. Asa merita.