Clicky

Jump to content

Black Friday 2013


Recommended Posts

Apropo de Altex. Am văzut că ei au Nexus 5 în oferta online, îl au și expus în magazine? Altex s-au mutat de lângă blocul meu tocmai în capătul opus al orașului. As vrea sa cumpăr Nexus 5 de BF, dar as vrea sa îl vad mai întâi.

 

Trimis de pe Nexus 4

 

Link to comment
Share on other sites

Nexus 7 2012 e la pret de chilipir acum. A costat dublu la un moment dat. Va primi KitKat in curand. Ganditi-va la ce tablete de 7 inci gasiti in 700 de lei.

Link to comment
Share on other sites

Da, gasesc MemoPad HD 7 la 699 lei in Mall, cu procesor mai bun si autonomie mult mai buna.

Cum vine asta?

Tegra 3 are Cortex A9 iar Memo pad are A7. Chiar și GPU-ul din Tegra 3 e mai bun.

LE: Acum am văzut ca și argoteck a postat același lucru.

 

Trimis de pe Nexus 4

 

Link to comment
Share on other sites

Asa e, dar e mai mult decat incomod sa stai de fiecare data sa faci asta.

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

 

plecand de la premisa ca NOI toti urmarim pe tv-urile noastre "decat" emisiuni tv si filmari facute de noi problema DTS-ului e eliminata ca doar nu ne apucam sa ne facem singuri filmari cu DTS ca sa ne dam de lucru..

 

daca in schimb urmariti si filmari ale altora... in batalia dintre: ceva "gratis" (un soft si niste clickuri) versus ceva "pe bani" (adica tv care stie sa decodeze DTS) eu zic ca deranjul merita.

 

acum nu stiu altii cum sunt dar eu am putere de procesare destul de mare astfel incat o intrepridere de genul conversie DTS in altceva nu cred ca mi-ar lua mult. dar pe cealalta parte... LG meu stie DTS.

Edited by DTTR
Link to comment
Share on other sites

Vrei baterie mai mare, camera mai buna, memorie mai mare, mergi pe G2.

Daca vrei sa ai mereu ultima veriune Android, esti pasionat de custom romuri, si vrei viteza, atunci alegi Nexus 5.

Era culmea sa iti fi propus Nexus 5 cand tu vrei baterie mamut si camera buna, nu? Depinde de nevoile fiecaruia.

Link to comment
Share on other sites

http://www.notebookcheck.net/MediaTek-MT8125-SoC.97644.0.html

 

Tegra 3 are 10GFLOPS (400MHz), iar SGX544 are 9.6GFLOPS (300MHz). Tegra 3 cam intra in throttle cand se incalzeste, asa ca e mai slab. Si asta se intampla des.

E pe litografie mai mare, de aceea, asa ca si consumul e mai mare.

E dupa gusturi. Nexus e foarte ok daca vrei actualizari dese. MemoPad HD7 e model mai nou si e mai polishat.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Similar Content

    • By DIGI_Helper
      RCS & RDS desfasoara de joi, 19 noiembrie, pana luni, 23 noiembrie 2015, o noua campanie "Black Friday la Digi Mobil", destinata clientilor noi - persoane fizice - care isi porteaza numarul de telefon in reteaua Digi Mobil si contracteaza unul sau mai multe abonamente din gama Optim si/sau Complet, pe o perioada de 24 de luni. Aceasta promotie le aduce clientilor reduceri de 50% din pretul abonamentului, pe o perioada de pana la 12 luni. Promotia este valabila in cele peste 300 de magazine Digi si Puncte de prezenta RCS & RDS.
       
      Incheierea unui contract prin portare ii aduce automat noului client, timp de 8 luni, o reducere de 50% din pretul lunar al abonamentului. Totodata, clientul va primi la contractare doua vouchere promo pe care le poate oferi prietenilor. Acestea ii ofera clientului posibilitatea de a-si prelungi perioada de reducere pana la 12 luni, daca sunt activate pana la data de 31 decembrie 2015 de catre prietenii care se aboneaza la Digi Mobil (fiecare voucher activat prelungeste cu 2 luni perioada de reducere de 50% pentru abonatul care a primit initial voucherul).

      De asemenea, toti clientii care au primit voucherele promo si contracteaza la randul lor un abonament Digi Mobil, vor beneficia de reducerea de 50% la abonament pentru primele 2 luni si de doua vouchere pentru a aduce in retea alti prieteni.

      Abonamentele Digi Mobil au preturi cuprinse intre 2 si 6 euro/luna (TVA inclusa), iar clientii se bucura de un pachet generos de beneficii: convorbiri nelimitate in orice retea nationala si in retelele internationale fixe si pana la 3000 de minute in retelele internationale mobile, internet mobil nelimitat in reteaua proprie si pana la 200 MB/luna pentru date in roaming national, pe care ii pot utiliza gratuit pana la 31 decembrie 2015. Clientii Digi Mobil pot achizitiona telefoane mobile cu plata integrala sau in rate, fara dobanda.
       
      comunicat de presa: http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=465
    • By Liviu Roşca
      Sunt un fan al produselor Sony de generație mai veche. Am avut în trecut w660i (merge și azi cu bateria originală, ține o zi), w902, w995, v610 și un k810. Am avut cd-player portabil Sony, perechi de căști, etc
      De Black Friday am văzut la clickshop un k550i și un walkman nwz-a815 de 2 gb, la 49 de lei respectiv 59 de lei, undeva la 130 de lei cu tot cu transport și bonus o cartela roz, magenta pardon. Ambele produse sigilate menționez.
      Abia sâmbătă au venit pentru că nu aveau pe stock în București produsele. A meritat așteptarea. Sunt cei mai bine investiții 100 de lei din viața mea.
      M-a cuprins nostalgia vremurilor când strângeam banii de alocație pentru carduri M2 care erau scumpe rău la vremea aceea.
       
      Dar să revenim. Postez aici ca să ne aducem aminte cum erau fabricate produsele în 2007, an când încă nu era criză așa mare. Accesorii telefon. Căști, cablu de date de 1.30 lungime, destul de gros, încărcător cu cablu inclus mai mare de 1.70. Manuale, zeci de manuale, garanții, ghiduri, etc. Am uitat, CD cu software și drivere. Lux. Acum primim in pachetul unui telefon incarcator fara cablu, cablu de date de maxim 60 de cm și cam atât. Nici căștile nu mai sunt must-have în pachet.
       
      Walkmanul a venit și el cu niște căști bune, un cd, un suport pentru docking și zeci de manuale, garanții, ghiduri. N-am avut loc pe masă să fac poza, a trebuit să le pun jos pe parchet. Calitatea sunetului e peste tab pro-ul meu însă volumul e o idee mai mic, insesizabil oricum. Construcția e foarte bună, ramă metalică și plastic mat abraziv în genul celui de pe OnePlus One. A se observa într-o fotografie protecția mufei propretare. Când introduc mufa aceasta glisează în sus facând loc mufei să intre. In pachet mai vine și un prelungitor de fir de căști. Sunt concepute în așa fel încât dacă îl ții agățat de găt să nu atârne firul dar să poți să-l ții și in buzunarul de la pantaloni cu prelungitorul.
       
      Îmi era teamă de autonomia lor după 7 ani de stat pe dreapta. Telefonul avea cam 30% (după 7 ani!) iar walkman-ul era mort. Le-am încărcat pe ambele sâmbătă seara, telefonul mai are 30%. Cam puțin dar probabil bateria o să-și revină după câteva cicluri. De walkman sunt surprins are mai bine de 8 ore de muzică și mai are 3 liniuțe din 4. Dacă o să scadă gradual bateria e posibil să atingă cele 32 de ore de muzică promise. De menționat că am folosit mai mult o pereche de xb-400 decât căștile originale și volumul la maxim.
       
      Mâine o să postez și poze făcute cu telefonul. La lumină n-am observat diferențe între el și tabletă. Vechimea se face simțită la timpul de focus și faptul că blițul dual-led nu se aprinde decât manual.


















    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      eMAG.ro ofera 20% reducere pentru cele mai tari smartphone-uri lansate anul acesta: 
       

       
      DETALII PE SITE: http://mbls.ro/1t1J5Zq
       
      DIRECT SPRE eMAG:
      Samsung Galaxy S5 - 2.319 lei
      HTC One M8 - 2.279 lei
      Samsung Galaxy Note 3 - 1.783 lei
      iPhone 5s - 2.199 lei
       
      Toata oferta aici.
       
      (link-uri afiliate)
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      Vineri - 1 iunie - ora 19.00 - la insula Samsung din Băneasa Shopping City și dacă sunteți în primii 100 de vizitatori primiți un voucher de 100 euro. Are o valabilitate restrânsă pentru zilele de 1 - 2 iunie 2012; Mergeți la un magazin partener Samsung din complexul Băneasa Shopping City și primiți telefonul la reducere, 100 de euro mai puțin pe primul telefon quad-core din portofoliul Samsung.  
      „Începând din 1 iunie consumatorii din România au la dispoziție unul dintre cele mai așteptate smartphone-uri ale anului. În același timp,oferim posibilitatea primilor cumpărători, care se vor înscrie în această promoție, să achiziționeze Galaxy S III cu 100 de euro mai puțin”, a declarat Sorin Manea, Telecom Division Manager în cadrul Samsung Electronics România."
       
      Stirea completa o gasiti pe site.
       
       


    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      In timp ce publicam articolul pe site, QuickMobile.ro au scazut pretul lui Motorola Droid RAZR MAXX varianta TITANIUM de la peste 2.600 lei cat era initial, la 1.899 lei! Versiunea Black inca mai pastreaza pretul de 2.523 lei, poate umbla si la pretul acestuia. La banii astia e o achizitie buna, mai ales pentru cei care vor un telefon high-end cu durata bateriei peste media obisnuita.

  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use