Clicky

Jump to content

Recommended Posts

oricum e foarte slab update-ul, merge foarte aiurea, cel mai bun e 2.3.6 !

Prietenul care are un Galaxy S II spune ca telefonul lui nu s-a miscat niciodata asa de bine ca acum dupa update-ul la ICS. Poate ar fi bine sa faci un reset hardware la telefon.

• Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Îmi pare rău că trebuie să îți spun eu asta, dar chiar îți este lene să dai un search cu "GOOGLE". Înțeleg că ar trebui să ne ajutăm între noi...dar deja.. Când ți s-a răspuns ai devenit Toma Necredin

) Foarte tare primul tau post. Cearta-ne, ca meritam.... )

Am pus o metoda de root si pentru stock jelly bean! Include kernel safe,root si un CWM avansat!Este vorba tot de o versiune de kernel siyah si trebuie pusa tot cu odin!

Posted Images

Update-ul la ICS 4.0 pe S2 s-a scos acum 1 luna (10 Martie) si in romania nu este disponibil prin KIES... Este fenomenal sa astepti luni de zile.. cred ca voi incerca sa mai contectez telefonu peste vreo 3-4 luni cand ma gandesc ca poate o fi disponibil si la noi..

Nu e prima oară. Au avut multe probleme de pe urma proastei informări. Merităm mai mult.

Cred ca pe partea de comunicare in RO, toate companiile de telefonie mobila si toti producatorii de telefoane stau la fel de prost. Vodafone UK a anuntat cu o saptamana inainte updateul, iar Vodafone RO habar n-aveau si nici macar azi n-au postat nimic.

Salut! Nu prea ma pricep la telefoane si chestii d'astea, dar am citit ca a aparut update la Android 4.0 pt SGS2. Ma puteti asuta sa fac acest update? Va rog.

instaleaza kies -ul pe calculator http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP conecteaza telefonul si de aici totul ar trebui sa fie intuitiv.

Cate chestii erau compatibile inainte cu WIN 7 ? Acum uite ca sunt toate... Timpul rezolva problemele. Sa imi spui ce metoda ai abordat pentru update

L-am facut prin Kies, update successful si dupa aia boot loop direct. Asa ca m-am intors cu Odin la 2.3.5 oficial de Vodafone, dar am CSC unknown. Sa vad cum fac sa revin la CSC CNX fara sa fac factory reset si alte balarii, ca n-am root si nu pot face back-up la aplicatii. E prima oara cand imi face figuri KIES, dar era si cazul dupa 3 update-uri reusite. Tare instabil KIES-ul.

L-am facut prin Kies, update successful si dupa aia boot loop direct. Asa ca m-am intors cu Odin la 2.3.5 oficial de Vodafone, dar am CSC unknown. Sa vad cum fac sa revin la CSC CNX fara sa fac factory reset si alte balarii, ca n-am root si nu pot face back-up la aplicatii. E prima oara cand imi face figuri KIES, dar era si cazul dupa 3 update-uri reusite. Tare instabil KIES-ul.

Bine ca nu ai facut brick.. Din ce motiv ai ales sa te intorci la 2.3.5 ? Nu este ok 4.0 ?

de ce nu incerci root, backup, hard reset si pe urma update?

Pentru ce fac eu cu telefonul chiar n-am nevoie de root. O sa dezinstalez majoritatea aplicatiilor, le las doar pe cele care contin date ce nu vreau sa le pierd si incerc iar sa fac upgrade la ICS cu Odin

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2