Clicky

Jump to content

Ce ati zice de o aplicatie Mobilissimo.ro gratuita ?


Innoxius

Recommended Posts

Bineinteles ca intrebarea e retorica, ar fi culmea sa ziceti "Nuuu, noi o vrem pe bani" :D

 

Pentru ca mesersmith incearca sa racoleze programatori de Android, mi-a venit ideea sa fac o aplicatie ca cea de pe Android, dar pentru Meego. Asta daca si Erwin e de acord cu idee asta si cu conditiile mele de mai jos (care nu sunt batute in cuie)

 

Conditiile mele:

1. Open-source

2. Nu se va publica pe Store. Deoarece de la 1 ianuarie 2014 nu se vor mai putea publica update-uri, nu vad nici un avantaj in a trece prin Quality Assurance de la Nokia, care e dur, nu ca la altii. O sa vad ce variante de gazduire gratuite pentru open-source avem. Asta daca nu o gazduieste Erwin. Bineinteles, daca el vrea neaparat pe Store, se poate contra 1 euro pentru cont de developr / publisher (banui ca macar asta n-au schimbat)

3. Suportul aici pe forum (mi se pare cel mai normal).

4. Nu-mi cereti termen, dar cred ca pana la Revelion o putem baga in teste beta.

5. Free si fara reclame.

Link to comment
Share on other sites

Propun sa i se retraga titlul de moderator pentru 3 secunde. Ca nu putem sa-i luam cravata de pionier :))

Tu ești la butoane....... :)

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

 

 

Link to comment
Share on other sites

Telefon cu WP8 n-am. Si nici PC cu W8 ;)

Dar eu am.. Citesc mobilissimo in fiecare zi si e mai comod sa intrii in aplicatie decat pe site.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Dar eu am.. Citesc mobilissimo in fiecare zi si e mai comod sa intrii in aplicatie decat pe site.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

 

Eu ma refeream ca nu pot face o aplicatie pentru WP8 daca nu am telefon. Pentru ca nu ajunge sa o testezi in simulator.

Link to comment
Share on other sites

Pana acum am retinut 2 idei: sa arate ca Ziare.com (o sa vad despre ce e vorba, ce pot sa va spun este ca voi respecta cu strictete MeeGo UX/UI Guidline) si ca se vrea mai mult decat un simpluu RSS Reader. Mai bagati.

 

Aaa.. Si nu poti face rost de unul, cu imprumut de la cineva ?

Scuze daca intrebarea e cam idioata, dar nu ma pricep deloc.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

 

Nu e idioata, e doar de necunoscator. Nu am ce face cu "de imprumut". Poate am timp si chef sa lucrez vineri de la 17:00 la 17:23 si sambata de 8:31 la 8:44. Nu asa se lucreaza, cu telefoane de imprumut.

Link to comment
Share on other sites

Aha, nice, nu stiam de ea. Cine a facut-o?

 

LE: probabil s-a scris despre ea in perioada cand nici nu am deschis pc-ul deloc intr-o luna. Adica atunci cand zugraveam.

Scuze că poluez subiectul, dar chiar aș vrea să știu cine a făcut-o...

Asta numai dacă a fost făcută de vreun coleg de forum, altminteri nu mă interesează.

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pentru IOS as incerca eu, doar ca eu stiu programare ce au uitat altii. Asa ca poate nu iese nimic, dar am sa cer ceva ajutor si poate incropim ceva. Deadline, fara :P

 

Edit:

Cred ca m-am bagat singur in ca.., eu si gura mea mare :)). O sa fac pregatirile necesare pentru mediu MAC si mai revin. Noroc ca nu sunt utilizatori multi de IOS, in afara de mine si Gastarbeiter si mai era cineva parca. Asa ca nu sunt multi sa ma injure.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use