Clicky

Jump to content

Problema S II... Se inchide brusc .

Recommended Posts

Am un Galaxy S2 de vreo 10 luni si recent i-am instalat o aplicatie numita Du battery . Dupa aproximativ 1 luna a inceput telefonul sa se inchida atunci cand faceam chestii ce il solicitau mai intens . In prezent vreau sa va spun ca se inchide imediat ce folosesc : internet ,jocuri , filmat , poze , aproape orice. Cand il aprind imi apare ca e bateria descarcata si se inchide . Daca il pun la incarcat imi apare bateria cu procentajul care il avea inainte si il pot folosi cat este la incarcat sa fac orice . Deci totul merge cat e la incarcat cu firul in el , in rest se inchide  . Nu mai stiu ce sa ii fac . Va rog sa ma ajutati k am smartphone pe care il pot folosi doar ca phone . 

Nu stiu exact . Dar pot intra in meniul cu care are combinatia de 3 taste si pot intra si cu odin . Dar nu stiu exact de unde sa iau si ce pentru ai schimba softul . Nu stiu exact ce soft am dak e stock ori altceva , am 4.1.2 pe el si as vrea sa il duc la o versiune cat mai veche ca apoi cand ii fac update sa il aduc la softul actual . 

Edited by fera.andrei

Sammobile.com
Îți faci cont și poți descărca orice software.Nu ai nevoie de update oficial,il poti instala cu Odin fara probleme.Ar fi bine de stiut pe ce retea functioneaza telefonul,este codat sau liber.Eu ti-am scos pt toti operatorii din Romania.

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=CNX#firmware

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=ORO#firmware

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=COA#firmware

Corect, pui ultima versiune de Romania sau de ce vrei tu.

Important este sa vezi daca vei mai avea aceleasi simptome.

De asta te-am intrebat daca poti intra in download mode, ca sa treci pe un alt rom.

Feri ti-a dat link-urile de unde sa dai jos rom-urile, asa ca apuca-te de treaba.

Dupa ce il pui, nu mai instala nimic pana nu testezi exact daca iti mai face sau nu ca pana acum.

Iar dupa instalarea este indicat un factory reset. Nu uita sa iti faci un backup la contacte...etc.

PS. Ca sa descarci softul de pe linkurile date de mine este nevoie sa iti faci cont.Dureaza 2 minute.

L-am lasat acasa si cand m-am intors el mergea . Dar aceeasi problema o are , dupa ceva timp se inchide . Nu pot intelege care e problema pentru ca atunci cand il tin la incarcat merge orice si nu se inchide . Oare sa fie bateria ? Dar ma gandesc ca problema a aparut de la o aplicatie deci ar trebui sa tina de soft ....

Daca ai instalat alt rom si face la fel, e clar ca este bateria.

Nu ai pe nimeni cu S2 sa verifici cateva minute cu bateria lui?

Daca esti dintr-un oras mai mare, poti merge la un magazin de accesorii si sa faci un test acolo, multe dintre magazinele mari au pe stoc baterii pentru modelele importante.

o sa ii intreb maine cand ma duc sa il iau si revin cu un raspuns ... initial mi-au spus ca e vorba doar de acel senzor si ca bateria e cam umflata iar cand am ajuns acasa a inceput sa-mi faca figuri la modul ca nu imi mai recunostea cartela sim si mi se blocase touch-ul ..

mi-au recomandat sa schimb si bateria pt ca si asta e un factor care afecteaza buna functionare a telefonului..

Am un Galaxy S2 de vreo 10 luni si recent i-am instalat o aplicatie numita Du battery . Dupa aproximativ 1 luna a inceput telefonul sa se inchida atunci cand faceam chestii ce il solicitau mai intens . In prezent vreau sa va spun ca se inchide imediat ce folosesc : internet ,jocuri , filmat , poze , aproape orice. Cand il aprind imi apare ca e bateria descarcata si se inchide . Daca il pun la incarcat imi apare bateria cu procentajul care il avea inainte si il pot folosi cat este la incarcat sa fac orice . Deci totul merge cat e la incarcat cu firul in el , in rest se inchide  . Nu mai stiu ce sa ii fac . Va rog sa ma ajutati k am smartphone pe care il pot folosi doar ca phone . 

dai un reset daca nu mergi si la service samsung sa nu fie ceva din telefon ..placa sau altceva

Se poate si in limba romana? Ca nu am inteles chiar nimic.

Edited by mesersmith
  • 4 years later...