Clicky

Jump to content

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.


DTTR

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Chiar ma plictiseam, negasind raspuns la intrebarea "Pentru ce as mai putea lua un credit?"
image.thumb.png.9240ef7e2af58b021b6d0386e2c86267.png
https://www.emag.ro/suport-telefon-select-rtv-metal-negru-73x85x90-mm-stosta-1/pd/D2P77YMBM/
Mai jos este unul mai modern, cu balama, la 89 lei

Trimis de pe al meu AC2003 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Acel moment vomitiv, în care într-o țară UE și NATO, un copil, întrebat ce vrea să-i aducă Moșul, răspunde "O periuță de dinți".

Lasă, mă copile, că sunt alții mai năpăstuiți, că nu mai știu pe unde să-și dosească diamantele.

Link to comment
Share on other sites

Mda. La ProTV au dat un reportaj cu copii care-și doreau păpuși, jocuri și altele. Mi s-a părut de prost gust. Așa ceva n-are ce căuta la TV. E deprimant să vezi diferențe atât de mari. Ajungem ca-n India, dacă nu suntem deja ca-n India. M-am trezit de multe ori mulțumind că am loc de muncă bine plătit și un acoperiș deasupra capului.

Link to comment
Share on other sites

Momentul in care m-am blocat la completarea "Developer Economics Survey".

image.png.1148fff84ced34aec126551d6f1c8e47.png

 

WTF are legatura asta cu ce dezvoltator esti? Cu ce influenteaza statistica "ce e dezvoltatorii si ce vrea ei" daca sunt fluid la gen (adica 2 ore sunt ce? si 3 ore sunt ce?) sau daca vin si inventez un gen nou, ca asa simt eu?

Si cica bunicii nostri aveau o problema cu generatia noastra, pentru ca fetele fumau in fata parintilor.

Edited by Innoxius
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

F...ck you, Brexit.

Quote

Din cauza noilor reglementări care afectează transporturile ce tranzitează sau sosesc din UK, procesarea și livrarea comenzilor se va face cu întârziere. Te vom notifica în momentul în care comanda va pleca din depozitul nostru.

 

Link to comment
Share on other sites

Am comandat un pachet de huse pentru 7T Pro și un cablu Type-C la Type-C. Codul arată că pachetul ar veni din Germania. S-au dus zilele când puteam comanda din UK... Felicitări britanicilor pentru o treabă bine făcută. Era și un articol în care un britanic se plângea de restricțiile la călătorie de acum și de faptul că poate sta doar 90 de zile în casa de vacanță din Spania (nu mai găsesc articolul inițial, dar ĂSTA e la fel de bun).

Link to comment
Share on other sites

"Această ţară câştigă 5,8 miliarde de sterline doar din industria muzicală. Asta spre deosebire de pescuit, care a fost atât de ridicat în slăvi, dar care aduce ţării un profit de doar 1,4 miliarde. E o diferenţă importantă. Dacă sunteţi o formaţie, vă aflaţi în turneu şi vindeţi un Cd în Germania, va trebui să faceţi o declaraţie pentru TVA în Germania. Acelaşi lucru este valabil pentru Franţa, Italia, Croaţia, Belgia, Luxemburg, etc…“, adaugă Michael Barkeley, compozitor şi muzician.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use