Clicky

Jump to content

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.


DTTR

Recommended Posts

Pe la grăniceri nimeni? Eu acolo am fost la transmisiuni, de grade am fugit ca să nu fac SS -uri când îmi este lumea mai dragă . Doar funcția era de sergent.....

Ultimele 6 luni le-am servit la Brigada de Grăniceri din Timișoara ca și centralist(telefonie primitivă, dar funcțională în orice condiții)

 

Sent from my LG G3

Link to comment
Share on other sites

Corect,

Acolo nu am avut custom rom, în schimb trebuia să știu pe de rost vreo 300 de interioare. Adică fa-mi legătura cu ofițerul cutare....iar tu trebuia să știi deja la ce interior îl găsești....

Mi-a luat cam 2 săptămâni, era Biblia centralistilori...

 

Sent from my LG G3

Link to comment
Share on other sites

Confirm că gloanțele oarbe omoară.

Cartușul care face doar BUM, încărcat intr-un pistol mitralieră calibrul 7.62 (voi îl cunoașteți că AK47), poate fi letal.

Dacă în vârful armei nu este montat disipatorul de gaze (o chestie galbenă) atunci presiunea este foarte mare.

Poate sparge un timpan, poate scoate un ochi dacă arma se descarcă aproape de față/zone moi alte feței/ochi/gură.

Noi în armată am fost avertizați despre asta...

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Lasă, ca acum e muniție standard NATO, 5,56 și nu mai moare chiar dacă n-are disipator.... Ca și comparație cu gloanțe oarbe murea doar Angela Similea, Anda Adam supraviețuiește acum în Modern Times
Link to comment
Share on other sites

Feri ai făcut la grăniceri pe calea Lipoveni? Eu am făcut tot la transmisiuni la um 01926 și stiu ca eram in aceeași cazarmă cu grănicerii.

 

Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

Da, ultimele 6 luni.

 

Sent from my LG G3

Link to comment
Share on other sites

Sa-l caute pe ala care a luat țeapa cu doi adidasi pentru piciorul drept

In alta ordine de idei, vad ca nu-ti mai poti face cont pe yahoo fara sa dai un numar de telefon. Noroc ca nu cer confirmare pe telefon, asa ca imi pare rau pentru cel care detine numarul de telefon pe care l-am introdus pentru a crea o adresa de mail de unica folosinta.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nu am putut sa pun link-ul asta decat la fail-uri... Bleh

http://www.businessweek.com/articles/2014-10-30/tim-cook-im-proud-to-be-gay

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use