Clicky

Jump to content

Un minim de aplicatii utile si cateva sfaturi


Innoxius

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Innoxius, caut si eu un player video care sa-mi redea videoclip  dupa videoclip, fara pauza, sa nu mai dau eu play la fiecare videoclip in parte, gasesc asa ceva ? Am instalat o tampenie de Vidx Player dar nu are nici o setare.

Link to comment
Share on other sites

Citez :

 

it really is nice...cums with all d bells nd whistles....and d only drawback i found is that it DOESNT PLAY VIDEOS AT ALL!!! Wenevr i try to play a video d meego's untolerable loading circle starts rotating for hours b4 it starts rolling again;!!!;( [Rate: 2/10]

 

Exact asa am patit si eu, am dat si restart, degeaba, am dezinstalat programul.

Link to comment
Share on other sites

Am inceput deja sa fac cumparaturi din magazinul de aplicatii, am instalat doua jocuri :

 

1. Angry Birds, 288 de nivele  pret 98-99 de euro centi, desi pretul in magazin este trecut € 1.24 (incl. taxes), cred ca s-au facut reduceri si nu a mai actualizat nimeni preturile, pacat ca, cine nu stie poate nu mai cumpara jocul, crezand ca nu are suficient credit.

http://store.ovi.com/content/210809?clickSource=search&pos=1

post-1694-0-02723300-1382280599.jpg

 

 

2. Gears, pret 70 de centi, iar neactualizat, probabil ca tot ce e in magazin e cu pret mai mare, apare in store la pretul de € 0.87 (incl. taxes).

http://store.ovi.com/content/209301?clickSource=search&pos=1

post-1694-0-45104700-1382280601.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

2. Gears, pret 70 de centi, iar neactualizat, probabil ca tot ce e in magazin e cu pret mai mare, apare in store la pretul de € 0.87 (incl. taxes).

http://store.ovi.com/content/209301?clickSource=search&pos=1

attachicon.gifgears_1sq-192x192.jpg

 

Nu recomand Gears, nu merge sa salvezi progresul, trebuie s-o iei mereu de la inceput, am citit la recenzii ca trebuie sa intri nu stiu unde ca sa mai instalezi ceva...bla bla bla ca sa poti sa salvezi si se mai si blocheaza, ultima data a trebuit sa dau restart la telefon ca nu mai iesea din joc, este o petarda.

Link to comment
Share on other sites

Poate cea mai utilă aplicație pe care am instalat-o, Easy Answer, îți permite să răspunzi când ești apelat doar ducând telefonul la ureche, și să termini apelul "scuturând" puțin telefonul; poți să folosești și butonul de deblocare pentru a răspunde/termina un apel. E foarte utilă, mai ales când ai mâinile murdare/ude, pentru că nu trebuie să atingi ecranul.

Edited by NokNok
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da. Nu vor mai fi update-uri. Asta li s-a zis dezvoltatorilor:

If you have Symbian and MeeGo content in the Nokia Store, it will continue to be available for download to customers, and you will continue to receive download and revenue reports as well as payouts for downloaded content. However, starting January 1, 2014, you will no longer be able to publish any new content or update existing content for Symbian and MeeGo. - See more at: http://developer.nokia.com/Blogs/News/blog/2013/10/04/changes-to-supported-content-types-in-the-nokia-store/#sthash.sR5pqUzV.dpuf
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Și așa sunt unele jocuri care deși am dat 1,24 Euro pe ele nu mai primesc update-uri de acum. Cred că vestea Nokia nu mai surprinde pe nimeni. Totuși nu cred că Nokia va abandona total Store, nu de alta dar o să aibă nevoie când vor fabrica telefoane cu Jolla OS :D.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Și ce face acest emulator? Ce jocuri emulează?? :D Adică de pe ce platformă?

Eu am căutat Asphalt 6 să-l cumpăr din Store și n-am dat de el deși am căutat în toate secțiunile cu jocuri cu plată. Însă când intru pe desktop îl găsește. Cum se face asta???

Link to comment
Share on other sites

Emulează mai multe console, precum NES, SNES, Game Boy Advance, PS 1, Amiga, Sega Pico. Sunt foarte multe jocuri clasice care merită încercate! Din Store eu am luat decât Angry Birds, Mahjong, Heebo, Incredible Circus și SlidingPuzzle (de jocuri vorbind)...

Asphalt 6 nu e pe MeeGo, iar versiunea pe care o găsești în Store pe desktop e de Symbian.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cumparaturi de 100 de lei din store, jocuri :

 

Recomand :

- Angry Birds / Fragger / Burn the City / Rodents (gratis), sunt cam acelasi joc.

- Pocket RPG

- Roboto

- Monsterit

- Speedfest

- SpeedX

- Frisbee Forever.

 

Nu recomand :

- Breakfest

- Protoxide

- Wall Down

- SpaceBowling

- BloodThrone

- microrace

- BlockBug, sunt stupide, modul de control este imposibil, au 10 nivele de tutoriale.

Edited by n_iulian
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use