Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Se pare ca cei de la RIM au lansat "alpha" versiunea de BB 10.

50Bqm.jpg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JEPYYo0-gfc

Va las pe voi sa analizati pentru ca eu unul cred ca e o ciorba de toate (WebOS, ICS, WP7) si noua tastatura nu mi se pare deloc "wow", ba chiar mi-ar distrage atentia din cauza ca tot apar cuvinte unde eu vreau sa apas... Oricum asta e pararea mea.

Edited by Adrian

Eu cred ca BB10 v-a fi ceva care sa conteze foarte mult mai ales in lupta cu Windows Mobile. Mie imi place tastatura.

Windows Phone. Ca mobile e mort. Singurul lucru bun e tastatura si nu e un lucru de care sa te bucuri pentru ca ma indoiesc ca vor include si limba romana.

Stati putin nush dc naiba comparati Blackberry-ul cu Android deoarece Blackberry ii un telefon business si normal ca nu o sa aiba nevoie de nspe mii de procesoare iar ca multitasking se descurca si inainte foarte bn iar avand acum un dual core eu zic ca va fi exceptional pe piata ... oricum multi nu ati avut in mana un BB dar il criticati iar BB 10 cu noul design pare promitator poate vom vedea cine stie si un quad core dar eu zic ca deja ar fi mult prea mult ... iar ca o paranteza Wp Mango se descurca chiar foarte bn ca sistem de operare ...pt ca vine cu cerinte hardware impuse de Microsoft ceea ce pot zice ca-i un plus fata de cele Android care sunt si cu cpu de 300mhz desi am avut si un Samsung galaxy adroidul mi-a lasat un gust amar aplicatiile ramaneau deschise trebuia date kill , consum enorm de date , pe messenger dadea logout ramaneam on si lumea ma conctacta in disperare desi eu eram offline ... parerea mea un produs sau o marca odata ce te dezamageste nu o mai cumperi a 2a oara si mi se pare logic si evident lucrul acesta ...intotdeauna un smartphone trebuie achizitionat dupa nevoile zilnice a fiecaruia, nu ca un telefon de fitze si sa te lauzi cat de tare esti in cartier

Hmmmmm seamana izbitor de tare cu meniul Android ... deci la asta are minus din partea mea ... nu are nimic original si s-ar putea trezi cu un proces...sper ca produsul final sa nu arate asa ca eu unul nu l-as mai cumpara sincer ... era mult prea laudat noul BB10 si ceea ce vad nu prea cred ca vor avea mare succes pe piata

Edited by Marius
  • 4 weeks later...

Este ultima lor șansă de supraviețuire ca brand independent înainte de a fi înghițiți de un Microsoft, Amazon, Samsung...

Îmi amintesc că mi-a plăcut experiența de utilizate în cazul PlayBook și Storm. Mi-au lipsit însă aplicațiile Google de pe cele două device-uri.

Practic aici trebuie să ofere mai mult BB. Vedeți Apple... a integrat Google Maps că n-avea propria soluție de hărți/navigare. Asta până să scoată ceva mai bun, probabil odată cu iOS6.

Aștept cu nerăbdare noul OS!

• 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...

OS!

cantecul de lebada a inceput odata cu anuntarea serviciului bbm liber pt orice platforma. Cum se lauda samsung in africa ca BBM .ul blackberry messenger va fi disponibil pe terminalele lor. Cine se mai chinuie. Sa cumpere deviceuri extrem de scumpe cand functiile de baza a celor de la BB le vei avea si pe un terminal de 2 lei. Pacat de strategie de preturi si pacat de un mamaut ce se destrama usor usor