Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Acum astepti un S5 la un leu si de restu' iti iei o husa originala.

Posted Images

Sincer, consider ca acest telefon la capitolul calitate-pret pentru cineva care nu doreste sa dea bani multi pe un telefon este foarte bun. Are un ecranu foarte bun Ultra Amoled chiar am avut ocazia sa il compar ecranul de pe S II si la ochiul liber mici mici diferente, dar foarte bun si nu prea sunt telefoane la pretul acela cu un asemenea display. Este destul de subtire din cate am vazut, nu stiu sigur cat are, dar privindu-l era ok. Ecranul ca marime stiu ca are 3,8, adevarat marginile un pic cam maricele. Eu consider ca pentru pretul la care se gaseste este printre cele mai bune produse. Si bateria este bunicica din ce am vazut la acea persoana cu 5 ore de ecran ceea ce pe S II ul meu nu prea vad prea des..

Singurele probleme ce le-am auzit despre acest model de telefon...sunt restarturi-le in timpul convorbirii.Dar am inteles ca nu se manifesta la toate telefoanele.Alta cauza care mai ducea la restaturi poate fi si de la cardurile SD de clasa mica.

In privinta update-ului la ICS cred ca mai avem de asteptat cu toate ca cei de la LG au promis acest update in Q2 pt Optimus 2X si SOL

Iata comunicatul oficial de pe Facebook privind update-ul la ICS pt modelele LG.

During the second quarter of 2012 upgrades will begin for the following smartphone models: the LG Optimus LTE, Prada phone by LG 3.0, the LG Optimus 2X, the LG Optimus Sol, the LG my Touch Q and the LG Eclipse. These upgrades will be followed by upgrades for the following smartphone models during the third quarter of 2012: the LG Optimus 3D, the LG Optimus Black, the LG Optimus Big, the LG Optimus Q2 and the LG Optimus EX.

Cam ciudat :)) LG Optimus Sol sa primeasca ICS cu procesor de 1ghz single core si Galaxy S sa nu primeasca ICS oficial.

Este expirat Galaxy S.. si-au tras foloasele de pe urma lui la acea vreme si acuma numai au interes sa ii faca update la ICS.. pacat. Este un telefon foarte bun cu marele minus ca nu are LED.. in rest nu am ce zice despre el de rau..

Singurele probleme ce le-am auzit despre acest model de telefon...sunt restarturi-le in timpul convorbirii.Dar am inteles ca nu se manifesta la toate telefoanele.Alta cauza care mai ducea la restaturi poate fi si de la cardurile SD de clasa mica.

In privinta update-ului la ICS cred ca mai avem de asteptat cu toate ca cei de la LG au promis acest update in Q2 pt Optimus 2X si SOL

Cei de la LG sau sucit in privinta update-ului la ICS in Q2 pentru Sol si au amanat pana pana Q3. Am vazut acest comunicat pe site-ul LG din rusia si din pacate nu mai stiu exact link-ul cu stirea. Parea mea este ca o sa treaca de Q3 ... poate in 2013 :) Abia se misca Samsung cu update-ul la ICS fapt care ma face sa cred ca mai avem de asteptat pana la ICS oficial. O alternativa exista, se dezvolta repede si se numeste Cyanogen Mod 9. Eu am asa ceva pe telefon si se fac progrese destul de mari. http://get.cm/?device=e730

Cam ciudat :)) LG Optimus Sol sa primeasca ICS cu procesor de 1ghz single core si Galaxy S sa nu primeasca ICS oficial.

Pai S-ul e de cand era lupul catelus mic. Te mai astepti la update la el?

Nesimtitii aia de la Samsung abia au scos la SII si la Note inca nu se agita.

Parca si la Nexus au scos...

Oricum, e jale cu tot ceea ce inseamna update.

Si nu cred ca tine cineva cont de ce procesor contine un telefon sau altul, ci cate unitati s-au vandut.

Asa ar fi logic.

Edited by mesersmith

Cei de la LG sau sucit in privinta update-ului la ICS in Q2 pentru Sol si au amanat pana pana Q3. Am vazut acest comunicat pe site-ul LG din rusia ......

Deci in acest caz aceasi soarta si pt Optimus 2x?

Sa aiba legatura cu amanarea lansarii lui 4x?

PS.Bine ai venit pe forum.

Da. Si Optimus 2X v-a avea aceeasi soarta impreuna cu Optimus Black si 3D.

E posibil sa fie si din cauza amanarii lui 4X ca doar trebuie sa-l promovezi intai pe el si dupa aceea sa scoata din umbra si celelalte telefoane

Uite si sursa: http://www.lg.com/ru...one-support.jsp este in rusa, traduceti si click pe " News "

• 2 weeks later...

Ai si o sursa pt ce afirmi?

Intreb,deoarece deja sunt 3 surse sigure care spun ca update-ul se amana pt Q3 al acestui an.....

Si eu sunt foarte interesat de acest update.

Sursa este pe Lg Italia

''Tramite una nota diffusa sul proprio canale Facebook ufficiale, LG Italia ha di fatto smentito i falsi rumors riportati da diversi blog che parlavano di uno slittamento dell’aggiornamento di ICS per Optimus Dual. Nell’occasione, il produttore coreano conferma che entro giugno verrà rilasciato l’update ad Android 4.0 per gli smartphone Optimus Dual, SOL e Prada 3.0.

Ad essere precisi, negli ultimi giorni era stata la divisione dell India di LG a fornire questa notizia. Quello che però deve essere chiaro agli utenti è che l’azienda coreana gestisce il supporto ai device paese per paese e quindi non è detto che i periodi di update debbano per forza coincidere, ancora meno se consideriamo che parliamo di mercati nettamente differenti(europeo ed asiatico). Tuttavia, il nostro augurio è quello di vedere questi device citati aggiornati realmente entro la scadenza fissata da LG ormai da mesi: ovvero Giugno.''

Da, este o veste buna.Intra si Optimus 2x in acest update?Ca nu imi dau seama ce telefon este Optimus Dual.....sa fie cumva 2x?

LE.Acum am vaqzut pe site-ul lor ca Optimus 2x este de fapt Optimus Dual.

SURSA

ca link nu am decat asta http://android.hdblog.it/2012/05/10/ice-cream-sandwich-optimus-dual-giugno-2012/ dar mai multe detalii aflu de pe facebook lg italia unde cei care administreaza contul(LG)chiar raspund la intrebarile tuturor legate de ''probleme'' la diferite telefoane....(mi-as dori si ai nostrii sa fie macar pe jumatate promt la discutii)

Desi am citit multe articole nu mi-am dat seama de diferenta dintre Ultra Amoled si Super Amoled? Care consuma mai putin si de ce nu a fost pus si pe alte smartphone-uri acest Ultra Amoled care este pe LG Sol.

Edited by Feri
Corectat greselile de ortografie
  • 2 months later...

ok mi-am pus cm9 pe telefon.toate bune si frumoase pana cand am dat restore(am vrut sa revin la rom-ul stock).din pacate nu am reusit iar acum mi se blocheaza la stema lg.stie cineva ce pot sa-i fac sa mearga?am incercat sa-i dau hard reset nu si merge.

ok mi-am pus cm9 pe telefon.toate bune si frumoase pana cand am dat restore(am vrut sa revin la rom-ul stock).din pacate nu am reusit iar acum mi se blocheaza la stema lg.stie cineva ce pot sa-i fac sa mearga?am incercat sa-i dau hard reset nu si merge.

wipe all, user data, cache, dalvik cache ai dat?