Clicky

Jump to content

Ce fel de tastatura preferati ?


Innoxius

Prefer tastatura  

77 members have voted

  1. 1. Tipul tastaturii

    • QWERTY Touch
    • QWERTY hardware
    • De telefon touch
    • De telefon hardware


Recommended Posts

Pentru sms-uri folosesc Adaptxt, în "viața de zi cu zi" folosesc Swiftkey Flow și TouchPal (ultima o folosesc atunci când mă scoate din pepeni flow-ul, deși are o problemă pentru că nu se hotărăște dacă folosește ș sau ș). Adaptxt este foarte bună dacă tastezi literă cu literă, La final are opțiunea de a elimina diacriticele.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

 

Edited by Parintzelu
Link to comment
Share on other sites

 

Eu eram adeptul 100% al celei hardware, datorita degetelor pe care le detin.

asteptam o foto cu degetele.

 

eu folosesc swype cu limba romana iar cand postez pe forumuri cu engleza schimb pe engleza.

Link to comment
Share on other sites

Swipe e taticul tastaturilor. Deja am ceva experienta acumulata, dictionarul s-a marit serios si scriu foarte repede.

Atat de repede incat de cele mai multe ori intru de pe telefon pe forumuri si mai putin de pe pc.

Link to comment
Share on other sites

Swipe e taticul tastaturilor. Deja am ceva experienta acumulata, dictionarul s-a marit serios si scriu foarte repede.

Atat de repede incat de cele mai multe ori intru de pe telefon pe forumuri si mai putin de pe pc.

Așteptam să văd când o să "iei foc", apropos si încercat nota versiune cu plată?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pai stai sa vezi. Am folosit ultimele variante si ce sa vezi? Niciuna dintre ele nu stie sa faca ce facea versiunea aia pe care o am de la tine.

Adica, nicio varianta nu stie sa puna automat cratima, pentru mine lucrul asta este absolut esential.

Asa ca, n-o sa cumpar nimic daca nu stie sa faca ce vreau eu.

Nu vrei sa stii ce viteaza am cu varianta asta... :P

Link to comment
Share on other sites

Pai stai sa vezi. Am folosit ultimele variante si ce sa vezi? Niciuna dintre ele nu stie sa faca ce facea versiunea aia pe care o am de la tine.

Adica, nicio varianta nu stie sa puna automat cratima, pentru mine lucrul asta este absolut esential.

Asa ca, n-o sa cumpar nimic daca nu stie sa faca ce vreau eu.

Nu vrei sa stii ce viteaza am cu varianta asta... :P

Nu știu dar vreau și eu un backup al dicționarului tău când pui Titanium backup.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hai ca am facut acum, dar de cand nu am mai lucrat cu Titanium, vad ca nu mai stiu cum sa fac un back-up doar la o aplicatie.

Am senzatia ca ceva lipseste, ca parca nu am tot ce-mi amintesc ca aveam in el.

Mai sap.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Din ce am experimentat pana acuma, cea QWERTY hardware mi se pare cea mai buna si poti scrie repede si corect. Iar cea standard mi se pare enervanta, sa apesi de zece mi de ori pentru o singura litera.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prefer tastatura cu litere. Pe telefon o folosesc pe cea de la HTC (Sense 3.6), pe tableta pe cea generica Google, nu ma dau in vant dupa tastatura Asus.

Link to comment
Share on other sites

Eu am putut sa-mi customizez tastatura cum sa fie  . deoarece sunt mai multe tastaturi acolo din ce alege , deci Sony a customizat android-ul unde se vede si in rest nu am probleme cu tastatura nu am lag , si dupa ceva update ,acum se misca mai bine .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use