Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Daca as cumpara ceva de pe acest site ar trebui sa platesc alte taxe inafara de costul produsului si taxa de transport? Scrie ca taxa pentru aducerea produsului este gratis. Mai platesc altceva inafara de pretul produsului?

Link to comment
Share on other sites

Platesti doar daca scrie "ship with tax", daca scrie "free shipping" international, nu platesti nimic, dar stai cam 40-50 zile, cam atata asteptam si eu cand imi comandam ceva.

Link to comment
Share on other sites

Nu, in mod sigur nu. Plata se face prin PayPal sau card cu internet banking, in avans. Nu trimit ei ramburs, e prea complicat la transferul de bani.

Link to comment
Share on other sites

Daca poti face plati online cu acel card, da. Preferabil e sa fie de credit, nu debit, pentru siguranta. Adica un card pe care il incarci numai cand ai nevoie :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ar trebui sa platesti nimic in plus, pretul afisat este pretul final fara taxe livrari, daca ele exista, daca e cu free shipping, atunci platesti doar piesa. Banuiesc ca e vorba de camera pentru P5 Quad

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Vreau sa cumpăr capace pentru s4 de pe acest site. Pe lângă faptul ca am de așteptat mai e ceva care sa ma îngrijoreze? Primesc se am comandat sau îmi iau vreo teapa? A mai comandat de la ei cineva?

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, eu am cumpărat și mi-a ajuns. Am așteptat o lună bună până a ajuns pachetul. Vezi că ai opțiunea de tracking pt comandă.

 

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Îl primești în 30 de zile, cel puțin la mine așa a fost.

 

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sa ai gura aurita. Am cautat sa dau comanda cu tracking dar nu am găsit nimic. Încă îmi verifica tranzacția și după aceea îmi livrează.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edited by ionutzvip
Link to comment
Share on other sites

După verificarea tranzacției poți avea acces la tracking.

 

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Si al meu a fost free shipping. Trebuie sa primesti pe email confirmarea de livrare, iar dupa cateva zile(o saptamana) ai acces la tracking. Numarul de tracking il gasesti pe contul tau de comenzi de pe aliexpres(vezi sagetile din imagine).

In ultima poza vei vedea cum arata tracking list-ul meu.

aliexpres1.jpg

aliexpres.jpg

tracking.jpg

Link to comment
Share on other sites

Partea cu vama e diferita in functie de oras si de judet. Mie mi-a cerut TVA-ul mai mereu, desi nu am avut valoare mare. Eu comand de pe DealExtreme, e un fel de eMag, nu ai de-a face cu producatori mici. De acolo pachetul cu transport gratuit ajunge cam in 3 saptamani, cu tot cu tracking activat. Nu se plateste TVA pentru valori mici ale comenzii (teoretic 10 euro).

Link to comment
Share on other sites

Daca poti face plati online cu acel card, da. Preferabil e sa fie de credit, nu debit, pentru siguranta. Adica un card pe care il incarci numai cand ai nevoie :)

Huh? Card de credit e acela care il încarci când e nevoie?

Acela e cardul de debit. Adică TU ai un debit la banca suma de bani depusă.

Cardul de credit e atunci cand TU ai un credit/linie de credit la bancă, adică folosești banii băncii.

 

Trust me! I used to be a banker.

 

Legat de siguranță: cu cardul de debit riști doar suma de bani depusă, cu cardul de credit riști întreaga linie de credit.

 

Securitatea cardurilor însă e altceva.

 

 

Trimis dupe racheta de G-Pad a soției.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use