Clicky

Jump to content

Care este producatorul tau preferat de telefoane mobile?  

102 members have voted

1. 1. Care este producatorul tau preferat de telefoane mobile?

Recommended Posts

eu merg pe Sony, primul tel cu android a fost Htc Wildfire apoi xperia arc si acum xperia s care il am de o saptamana si sincer se misca impecabil, calitatea materialelor mi se par chiar ok, deci pentru mine sony ramane baza

Edited by samyjuanito
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

pai de daca asta am : tel samsung si tableta nexus 7 si s-a nimerit sa raspund de acolo   Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2    

Imposibil.

Samsung, da își face treaba, dar de arătat bine și să aibe stil nu prea cred, toate firmele scot bijuterii la aspect pe lângă Samsung, are și o parte bună hidoșenia asta, te forțează să pui husă

eu merg pe Sony, primul tel cu android a fost Htc Wildfire apoi xperia arc si acum xperia s care il am de o saptamana si sincer se misca impecabil, calitatea materialelor mi se par chiar ok, deci pentru mine sony ramane baza

Da, au îmbunătățit calitatea materialelor. Plasticul lui Arc era dezastru. Xperia S e altceva!

Samsung...cred ca Apple-ul e o firma foarte buna.. am inteles ca este firma de renume.., dar preturile pe care le practica.. Eu sunt multumit de telefonul meu si momentan vreau sa raman la aceasi marca, Samsung. Imi place telefonul pe care il detin, deci pentru asta imi place Samsung momentan :D.

Edited by Razvann

Pt mine acest lucru nu a contat deloc.

Habar n-am cat am pierdut la S2 si cat o sa pierd la Note.

Nu ma intereseaza.

Insa ma interseaza ca am butonat cateva zeci de minute bune un IP4 si n-o sa-mi cumpar in viata mea asa ceva.

Stau foarte prost la capitolul promovare produs în medii cum ar fi ziarele, TV, site-uri tech sau bloguri. Poți să faci un produs cât de bun, dacă nu-l promovezi, nu ai șanse să-l vinzi. Reclama n-a fost inventată ca să ne deranjeze în timp ce ne uităm la un film... ar trebui să le spună asta cineva și celor de la Motorola.

as vrea sa imi bag inapoi 2.3.6. imi e sa nu pierd garantia sau sa fac alte tampeni

"Indarat", buna asta. Nu se pierde garantia la downgrade, atata timp cat se mentine sistem oficial si fara root.

Ca să poți pune ics trebuia să ai telefonul root-at.

Ai posibilitatea să pui o versiune de soft care să poată fi unroot-ata.

Intri pe sammobile.com și vezi ce versiuni root-abile sunt și pui una dintre ele...

Acum nu sunt acasă, dar când ajung iți spun eu ce variante sunt.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Si eu as da inapoi... nu cred ca as mai incerca alta varianta de ICS...am vazut cateva aplicatii care nu sunt optimizate pentru ICS sau cel putin asa cred.. In una din ele de exemplu azi nu imi mergea touch ul. Fix cum am iesit din joc nicio problema. Accuweater for Android aplicatia din Market nu cea a telefonului in Settings ramane blocata.. si dupa iese din ea, ceea ce am vazut si la cineva cu alta versiune 4.0.3 ( eu avand LPQ si acea persoana LPB). Plus unele blocari.. din cand in cand. Mai astept un pic sa vad ce probleme mai sunt si daca merita..mai ales ca nu sunt multe avatanje pentru SGS II..deci intr-un cuvant si-au batut joc pentru a lua S III-ul. Probabil mi-l voi lua, dar va dura mai ales la pretul cu care va veni asa ca pana atunci trebuie sa rezolv problemele. Eram curios daca are cineva ICS pe HTC Sensation sau mai ales Galaxy Nexus, parca Erwin are.. daca aplicatia Accuweather for Android (pentru ca mai este si una Accuweathe Quick) se blocheaza incercand sa intru la setarile aplicatie. As fi curios, multumesc anticipat.

What are you talking about ?

Iei telefonul, iei o versiune de GB de pe xda (e thread cu toate cele oficiale), folosesti Odin si start (in 5 minute ai new version). Nu ai nevoie de niciun root ca sa schimbi de pe un soft pe altul ... ( de asemenea root-ul se pierde cand treci de pe o versiune pe alta - pt ca schimbi kernel'ul).

Edited by Scorpio

sunt fan Sony, pt ca am avut ericsson cand eram mic :) .

-----

dar momentan sunt fan Apple pentru ca le da clasa celorlalte firme din punct de vedere al softului, hardware (cu hardware mai slab si are performante mai bune decat cele de la android cu hardware mai puternic) + fidelizarea clientilor, adica mie ca aveam o problema mica cu home button cateodata(trebuia sa apas mai greu ca sa mearga o data la 2 ore) mi-au dat altul, pe cand la Sony pe care mi l-am luat mi-au zis ca n-am ce sa fac...daca eram in Europa de vest imi dadeau altul :X , ce sa zic astept iPHONE 5 si o sa uit de Androiduri.

sgs2 a fost singurul cu care nu m-am inteles si ca dovada nu a rezistat nici macar o luna la mine.

Chiar asa, de la ce v-ati luat la harta?

Mie mi-a placut acel telefon f tare.

Edited by mesersmith

Eu raman la Samsung fara sa ma gandesc la un alt producator, ca nu prea am la cine.

Singurul posibil ar fi HTC, insa in opinia mea, telefoanele de la acest producator sunt anoste si cam la fel, ca si aspect.

Nu vreau sa starnesc polemici, pur si simplu designul acestor terminale nu mi-au spus niciodata nimic, evident, doar din puncte de vedere estetic.

Ca si performante nu e f important, pt ca mai toti sunt cam tot pe acolo.

Edited by mesersmith