Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

In urma unor cheltuieli neprevazute trebuie sa scad bugetul pana la 700 ron. Ma gandeam la Lumia 520. Am inteles ca ii mai bine optimizat decat androidul in bugetul asta.. Pareri?

La banii aia Lumia 520 este cea mai buna alegere, pentru ca Windows Phone se misca excelent chiar daca e telefon low-end sau mid-range. Un Android de 700 de lei te va umple de spume, lag cat cuprinde.

Eu am rămas mirat ca Optimus 4x a primit destul de repede update la JB. Sper ca cei de la LG au învățat din greșelile privind update-urile. Probabil următorul meu telefon vă fi tot un flagship d

innoxius... 520 e cel mai vandut wp8... asta e argument sau contra argument? ca HTC one este cel mai putin vandut HTC.

dacia e cea mai bine vanduta masina in romania... asa... asta e argument sa cumpar dacia? hell no!

in 700 de lei sigur gasesti device-uri android decente. nu sunt de marca (LG, Samsung, HTC) dar exista. viziteaza magazine selgros si metro si vei gasi telefoane interesante (allview, prestigio, goclever).

later edit: incearca cu incredere sectiunile de bazar din acest forum sau chiar okazii. eu ma pot lauda ca am la activ niste achizitii destul de reusite de pe okazii (laptop de 4200 lei luat cu 2800, htc evo 3d luat la pret bun). daca locuiesti intr-un oras rasarit poti opta pentru a te intalni cu vanzatorul si poti vedea telefonul si actele si poate iei un telefon bun cu garantie ramasa...

Edited by DTTR

nu stim tinere! ne-a speriat injumatatirea bugetului. suntem f.f.f. curiosi ce eveniment neprevazut a putut afecta in asa fel bugetul.

eu unul am avut un singur nokia (din ala cu butoane) si nu tare mi-a placut. deci nokia pentru mine e ca dacia. daca e musai... e buna si dacia... daca nu, prefer un peugeot (HTC).

mergi in magazine.

atinge telefoane.

navigheaza in meniuri.

acceseaza youtube si vezi cum se aude piesa ta favorita.

fi PRO-activ... nu pasiv!

1. Dacia este o masina foarte buna pentru Romania, suspensia este special adaptata ca sa faca fata gropilor din aceasta tara, pretul este decent pentru salariile noastre si este si o masina suficient de spatioasa, asa cum vrea romanul, buna la toate.

Sincer, as alege mai bine o dacie decat Fiat/Peugeot/Citroen/Lancia.

2. Ai alege mai bine sa cumperi niste semi-nonameuri ca allview, prestigio, goclever, samd. decat Nokia ????????!!!!! Doamne Fereste !

3. Nu as cumpara un telefon la mana a doua, cunosc prea multi prieteni care vand telefoane cu probleme mascate.

Edited by n_iulian

Informatii sigure nu o sa primesti aici, doar pareri. Cum zicea un coleg, 99% Android prin zona, WP8 mai putin. Va trebui sa studiezi net-ul. La cate vanzari are, sigur gasesti si problemele si vezi daca poti trai cu ele.

La banii aia Lumia 520 este cea mai buna alegere, pentru ca Windows Phone se misca excelent chiar daca e telefon low-end sau mid-range. Un Android de 700 de lei te va umple de spume, lag cat cuprinde.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

• 1 month later...

@cristian2008

Nu prea, acuma sunt ultimul an la liceu si vin cheltuieli destule si nu prea mai am cum sa mai pun deoparte.

@denis

Sincer L9 din ce am auzit nu prea merita si S2 nu stiu ce sa zic...

Eu ma gandeam la un Samsung Ativ S sau un Lumia 720. Pareri?

A da si vreau sa il iau nou..

Edited by N.I.O.

As merge clar pe ativ s, e echivalentul lui s3 in varianta wphone camera e decenta procesorul e ok, autonomia e de kkt ca la toate smartphone. Ai de ales intre midrange nokia si high end Samsung in cazul w phone desiggur

Oricum cel mai mare minus al lui ativ s il consider fatul ca ruleaza w phone care e prea tanar