Clicky

Jump to content

De cine ati prefera sa fie construit urmatorul telefon din seria Nexus?


De cine ati prefera sa fie construit urmatorul telefon din seria Nexus?  

73 members have voted

  1. 1. De cine ati prefera sa fie construit urmatorul telefon din seria Nexus?

    • Samsung
      9
    • HTC
      28
    • LG
      8
    • Sony
      6
    • Motorola
      10
    • Nokia
      5
    • Apple
      4
    • Alt producator
      3


Recommended Posts

nokia?! nu vreau sa vad in viata mea un nokia cu android. ar strica tot ce imi place la android. libertate, interfata prietenoasa, pret normal, design placut si indraznet, firme cu politica sanatoasa, care apleaca urechea la cerintele utilizatorilor, un producator de smartphone-uri cu mintea deschisa...

Link to comment
Share on other sites

Apple. Si inainte sa sariti in sus sau sa cadeti de pe scaune de ras, intrebati-va cum ar fi ca Airbus sa se puna sa faca masini de lux :)) Sau Lockheed-Martin (ultima lor gaselnita e F35 care si decoleaza pe vertical, VTOL - F35 JSF).

Iese o bomba mare sau chiar ceva extraordinar :P

Evident, e doar in gluma, cum zicea si Erwin, e interesant sa afli niste pareri, pentru ca oamenii pun pret mare pe design si materiale, stabilitate, simplitate si aici Apple livreaza, altfel nu ar vinde zeci de milioane.

 

E chiar o mare intrebare, cine naiba se incumeta sa fie noul telefon Nexus? Samsung ar fi interesant, Galaxy Nexus a fost extraordinar, cred ca Erwin il mai are pe al lui si mai stiu si eu persoane fericite cu al lor.

 

Ramane de vazut :P

Link to comment
Share on other sites

Samsung nu m-a impresionat cu telefoanele Nexus, iar LG sau HTC au avut sansa lor. Ma astept sa acorde o sansa si altor producatori. Surprinzator ar fi ca urmatorul Nexus sa fie produs de Xiaomi, Meizu, Huawei sau Oppo.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Apple. Si inainte sa sariti in sus sau sa cadeti de pe scaune de ras, intrebati-va cum ar fi ca Airbus sa se puna sa faca masini de lux :)) Sau Lockheed-Martin (ultima lor gaselnita e F35 care si decoleaza pe vertical, VTOL - F35 JSF).

Iese o bomba mare sau chiar ceva extraordinar :P

Evident, e doar in gluma, cum zicea si Erwin, e interesant sa afli niste pareri, pentru ca oamenii pun pret mare pe design si materiale, stabilitate, simplitate si aici Apple livreaza, altfel nu ar vinde zeci de milioane.

 

E chiar o mare intrebare, cine naiba se incumeta sa fie noul telefon Nexus? Samsung ar fi interesant, Galaxy Nexus a fost extraordinar, cred ca Erwin il mai are pe al lui si mai stiu si eu persoane fericite cu al lor.

 

Ramane de vazut :P

Încă mai păstrez și Nexus One, nu numai Galaxy Nexus ;)

Link to comment
Share on other sites

Face telefoane bune samsung dar în gama nexus nu prea a strălucit cu nici un produs. Mai interesant ar fi sa vedem cum s-ar descurca htc

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Motorola , fiecare merita o sansa, Samsung LG si HTC au avut una... si intradevar samsung fac telefoane foarte bune dar pacat ca nu lucreaza si la TouchWiz , designul sa nu il mai faca cu avocati si la camera ar mai putea lucra putin , htc le-o traso anu asta cu camera de pe htc one

Edited by Vali Condoros
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Preturile de "haiducie" sunt din mai multe motive. Importatorii nu cumpara direct de la producatori, ci prin 3-4 maini tot trece marfa. Apoi vin haiducii adevarati, vamesii, care zic ca 30% e al lor, apoi mai vin si transportatorii, care vor si ei, apoi ajunge la comercianti, care vor si ei "sa traiasca"..... Va zic mai multe? :))

Si mai e o problema. Cu cat mai putine unitati comanzi, cu atat adaosul e mai mare. Cei care importa 1000 de unitati, primesc preturi mult mai bune ca cei care iau 10, sa vanda si ei macar ceva.

E un cerc vicios si nu poti iesi din el. In America, un BestBuy cumpara zeci de mii odata, apoi mai da si un rebate si toata lumea e multumita :P

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Similar Content

    • By Miokyl
      Salut! Din cate stiu acest telefon are android 7.0, insa specificatiile sunt bune, procesor 1,5 ghz Cortex®-A53 si 4 gb ram, cand va primi update la android 9?
    • By Mihai
      Ca să nu poluăm inutil topicul lui Pixel 2 cu astfel de discuții, am creat acest topic pentru a ne duela aici în argumente.
    • By Ovidiu Cretu (OviOne)
      Salutare,
      Am urmarit un pic forumul si as dori sa primesc si eu niste sfaturi de la colegii forumisti.
      Doresc sa cumpar un telefon performant cu urmatoarele cerinte in minte: buget 2500 RON; doar Android, pe cat se poate un flagship, va fi folosit in filme, jocuri gen PUBG, youtube si altele uzuale: chat, facebook etc.
      Am restrans optiunile la urmatoarele firme si modele:
      1- Oneplus 6 de pe site-ul lor, varianta 8Gb RAM/128GB stocare
      2- LG V30 
      3- Xiaomi Mi 8 
      4- Samsung Galaxy S9 sigilat de pe un site de vanzari online, cu factura si garantie.
      5-Sony Xperia XZ2 compact. (am mai avut un Sony in trecut si am fost super multumit; in plus nu imi plac telefoanele foarte mari, cu toate ca asta e trendul)
      Multumesc in avans pentru sugestii.
       
    • By BlackDevil
      Descoperă cele mai amuzante taine în jocul ,,Curiozităti Amuzante Quiz”
      DESCĂRCARE: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BlackDevil.CuriozitatiQuiz
      YOUTUBE:
       
       








    • By BlackDevil
      DESCĂRCARE: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BlackDevil.IstoriaQuiz
      YOUTUBE:
      https://www.youtube.com/watch?v=XDCp-wYZ-jI&t=1s
      „Un popor care nu-și cunoaște istoria e ca un copil care nu-și cunoaște părinții.”
      — Nicolae Iorga
      Cît de bine cunoști istoria? Acceptă provocarea și demonstrează cunoștințele în Istoria Românilor Quiz. 
      Despre joc:
      - Multe întrebări interesante referitor la Istoria Românilor
      - Muzică și sunete care crează o atmosferă medievală
      - Diferite animații, care fac jocul mai placut
      - etc.






  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use