Clicky

Jump to content

Autonomia smartphone-ului sau a tabletei tale

Recommended Posts

Mhm. Prefer telefonul meu cu baterie slaba, Lollipop și Snapdragon 800. :D

Nu cred ca se compara la capitolul asta....

Sincer, diferente vizibile nu sunt, intre S800 si MTK 6592/ 1,7 / ram identic, acuma, ce sa spun, ai acadea, ai ecran FHD, pana una alta, nu ai cum sa te nemultumeasca, ce te faci daca ai avea 2, 3 sim-ri?! Cari 2/3 Nexus-ri !:wub:

Sent from my RedmiNote using Tapatalk 2

Edited by reflavius
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Deja ai tinut 3 luni bateria, Razvane? Eu cred ca e timpul pentru o baterie noua, e clar ca asta nu te mai multumeste [emoji16]   Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Tableta îndură chinuri mai mari, telefonul la mine e mai mult pentru alarmă, vorbit şi cam atât în mare parte. Muzică ascult la Walkman, pentru poze am cameră dedicată iar pentru restul tableta. Pe u

Official sunt foarte mandru de noua jucarie de 6 inch Nu am avut asa durata de viata a bateriei cu nici un telefon android [emoji7] [emoji7] [emoji7]   Sent from my Vodafone Smart 4 max

Posted Images

Sincer, diferente vizibile nu sunt, intre S800 si MTK 6592/ 1,7 / ram identic, acuma, ce sa spun, ai acadea, ai ecran FHD, pana una alta, nu ai cum sa te nemultumeasca, ce te faci daca ai avea 2, 3 sim-ri?! Cari 2/3 Nexus-ri !:wub:

Sent from my RedmiNote using Tapatalk 2

Diferențele sunt mari mai ales pe partea de grafica, îți zic eu. Fiecare își cumpără telefonul în funcție de necesități. Normal ca acum nu mai aveam Nexus dacă foloseam 2-3 cartele.

44 minute SOT, bateria tot 100 %. A scăzut la 99 % după ce am făcut screenshot-urile ;)

attachicon.gifScreenshot_2014-12-19-23-54-59.pngattachicon.gifScreenshot_2014-12-19-23-55-15.pngattachicon.gifScreenshot_2014-12-19-23-55-21.png

la fel mi s-a intamplat si mie azi .... m-am speriat, am crezut ca nu mai indica bine bateria, am activat tot la telefon sa vad daca scade la 99% :)) ... nu scadea deloc ... si dupa 30-40 de min a scazut la 99%

60 de ore de utilizare a bateriei de la 100% pana la 21%, ar ma tine cel putin 15h dar trebuie sa il incarc acum pentru ca maine am nevoie de baterie.

Putin wifi, putin datele mobile, apeluri normale si multe multe mesaje primite, si totusi 60 de ore si mai tine bateria inca 15 ore ... e ceva.

post-12578-0-28834300-1419707365_thumb.png

post-12578-0-44503600-1419707366_thumb.png