Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Daca il vrei pentru jocuri si  multitasking intens atunci procesorul acela A5 de 1GHZ va fi total depasit de situatie.

Totusi, din ce am mai vazut, se descurca destul de bine:

http://www.youtube.com/watch?v=bKw2KzYv_1Y

Acum nu stiu..

De Optimus 2x ce ziceti?

Edited by FunkBlack

Este un telefon foarte bun...dar este deja depasit.

Daca il folosesti pt telefonie,email,navigare pe net este foarte bun.Si la jocuri se descurca destul de bine....singura problema este memoria ram care la ora actuala este destul de mic.De acea ti-am recomandat L9 sau daca mai pui ceva banuti atunci poti lua Optimus 4x care este un telefon foarte bun si care se incadreaza in clasa lui S3 sau HTC One X.

De acea ti-am recomandat L9 sau daca mai pui ceva banuti atunci poti lua Optimus 4x care este un telefon foarte bun si care se incadreaza in clasa lui S3 sau HTC One X.

700 este deja destul de mult pentur un baiat de 16 ani.Am strans 450 lei in iarna asta.Doar mai stau vara asta si sa iau ceva mai bun + ceva din partea parintilor.

Oricum, mersi de sugestii, tuturor    ^_^

Edited by FunkBlack

Dar un samsung Galaxy Advance, ce are? Mi se pare ca ofera un raport pret/perfomente/calitate mult mai decent decat L7, la care display-ul este hilar, culorile se vad de parca ar fi generatia aia cu 256k de culori. Nu mai iei bani de buzunar ceva zile, ajuti vecinu, si ia-ti unu dasta, plus ca si camera se descurca ok.

Sau daca esti dispus, in 750 de lei iti poti lua la sh un S2 care arata decent, sau un iPhone 4 codat pe orange/vodafone romania. Aici depinde si de bafta pe care o ai cand il iei, poti face afacere buna sau teapa mare.

Edited by .Silviu

Alege L9 daca poti dar la liber, la Orange e jaf curat. Iti cere 600 RON si abonament de 18 euro. Platesti dublu telefonul si mai bine faci o rata de 1 an, platesti 100 ron pe luna si la finalul anului esti proprietarul de drept al telefonului. Poti alege si un 4X sau Allview P5Quad..

Mai repede as opta pt un L9 ;)

Am cautat preturi si am gasit asta.

Dar m-a pus putin pe ganduri.Camera  nu se afla in locul in care trebuie (nu pot sa-mi dau seama ce model e).

A mai comandat cineva ceva de pe acest site?E de incredere?

Dar un samsung Galaxy Advance, ce are? Mi se pare ca ofera un raport pret/perfomente/calitate mult mai decent decat L7.

M-ai facut curios, imi place ca are AMOLET-ul inregistraza 720p, dar nu imi place versiunea de android, iar pe root nu ma bazez.

Am cautat preturi si am gasit asta.

Dar m-a pus putin pe ganduri.Camera  nu se afla in locul in care trebuie (nu pot sa-mi dau seama ce model e).

A mai comandat cineva ceva de pe acest site?E de incredere?

Revin:

In acest review, L9 are camera pe mijloc

(vezi min 2:23)

iar in prezentarea oficiala, camera este pe stanga 

(vezi min 1:37 sau la sfarsit)

Are cineva vreo idee?Din ce am inteles, sunt mai multe modele: P760, P768, P769..

Dudes, va lamuresc eu ca m-am interesat de m-o luat greata de acest telefon. Am fost chiar la Orange sa-l iau da' au vrut sa ma tepuiasca si i-am cam scuipat in gura.

p760 e varianta romaneasca, varianta cu camera de 5mpx care filmeaza 1080 (in teorie da' calitatea lasa de dorit..). camera e pe stanga.

aici e varianta romaneasca.

p768 este varianta asiatica, camera de 8mpx, filmeaza full hd si are camera pe mijloc / stanga (nu retin exact). nu vei putea adauga limba romana pe rom-ul oficial.

p769 este varianta t-mobile, camera de 8mpx si se gaseste doar in State..

p769 este varianta t-mobile, camera de 8mpx si se gaseste doar in State..

Am gasit varianta de la T-Mobile aici.

Intrebare:E buna?Sau e un soi de copie?

mai bine allview..

Deja am trecut cu mult peste buget.Pana la urma voi lua un L9, dar trebuie sa fiu 100% sigur cu cele 4 modele.

Dude, varianta aia nu o vei putea seta in Romana fara root. 
L9-le, la Orange e 265 euroi la liber=~1400 ron.

Eu azi mi-am luat P5Quad-ul si sunt super multumit. Merge brici si mai pui doar 120 ron.. Eu zic sa cumperi de la un magazin mai cunoscut sa eviti problemele cu garantia la nevoie..

La Internity e 1149 :http://www.internity.ro/telefoane/lg/lg-l9-optimus.html ;). Dar ca și specificații e mai bun P5Quad. Procesorul este pe 28 nm, e quad-core Cortex A7 și punctul cel mai tare e GPU-ul PowerVR SGX 544MP2(dual-core). L9 are un procesor un pic mai vechi ;)

GPU-ul e single core.Da, intr-adevar are specificatii mai bune ca L9.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta