Clicky

Jump to content

Ce filme mai vizionam


n_iulian

Recommended Posts

Eu mă duc la Equalizer acum. Curiosity killed the cat, right?

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

LE

 

Rambo face-lift & reloaded. Un rambut de culoare și plinuț. Denzel :(

Link to comment
Share on other sites

Si eu am fost aseara la cinematograf (de la 19 pana la 12 noaptea) . Am vazut How to be cops , mi-a placut , dar dupa am intrat la Guardians of the galaxy , nu mi s-a parut cine stie ce , doar efectele de el . Cred ca nu ma atrag SF-urile , pe viitor o sa incerc sa le evit :) .

Link to comment
Share on other sites

Voi ati fost la cinema impreuna si nu vreti sa marturisiti

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Daca nu sunt martori nu recunosc nimic, acasa am fost. :D

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ce m-am chinuit sa vad "A million ways to die in the west". Nu pot sa cred ca Liam Neeson si Charlize Theron au acceptat sa joace in mizeria asta de film care se vrea a fi comedie, dar nu e nimic amuzant in ea. Singurele glume sunt cele despre flatulatii si organe sexuale, dar nu-s amuzante deloc. Cel mai prost film vazut in 2014, ba chiar cel mai prost ever.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ați auzit de filmul Sex Tape cu Cameron Diaz ? Din ce am văzut în trailer, ei o fac în fața camerei ca să mai pipereze relația, intervenise rutina și filmulețul se urcă automat în Clod și se trimite........ Atenție !!! Tuturor persoanelor cărora ei le-au făcut cadou un iPad........ Și aceștia sunt mulți, de la poștaș și până la șeful doamnei.

 

Nu știam că iPad-urile sunt așa de ieftine încât poți să faci cadouri câteva duzine, aș cumpăra și eu un palet de tablete, să dau la tot forumul.

Jumătate din cuvintele din trailer sunt iPad, Clod, iPad, Cloud, iPad, Clod.

Interesant că o dată cu lansarea noilor telefoane Apple, apare și acest film, cu sex în denumire.

Nu e deloc publicitate mascată, cum nu a fost nici The Internship pentru Google.

Link to comment
Share on other sites

@n_iulian: sunt la ei; filmul a aparut inainte de scandalul cu iCloud, nu e publicitate mascata

 

Frankenweenie - Tim Burton, nota 10, ca Nadia; e un film superb si foarte bine realizat, mai ales in 3D

Link to comment
Share on other sites

Macar The intership este despre google , nu prea e reclama mascata , era clar ca trebuie sa se vorbeasca despre google ;) . Asa m-am uitat si eu 10 minute la Ray Donovan , am vazut la toti iPhone + replici de genul "mi-am uitat iPad-ul" , "da-mi si mie iPad-ul" si l-am inchis :) .

Link to comment
Share on other sites

La Hollywood se poarta reclama de genul asta in filme. Si in seriale am vazut o gramada de scene unde actorii isi etaleaza tabletele Windows sau telefoanele Samsung.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

In cabinele din London Eye sunt niste Galaxy de 10 inci pe care poti vedea niste puncte de referinta ca sa stii la ce te uiti. Asta e, o sa ma uit la Sex Tape.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Saxe Tape. De foarte mult timp n-am mai ras atat de mult la un film. Adevarul e ca iti trebuie ceva multi ani de casatorie, plus copii, ca sa "simti" ce e in filmul asta. Altfel nu cred ca i s-ar parea cuiva la fel de comic.

Link to comment
Share on other sites

A History of Violence - imi plac filmele de genul acesta, orasel mic din America, oameni prietenosi la exterior dar diabolici la interior, genul de film care imi aduce aminte de Discovery Investigation. Mai ales ca are si amprenta regizorului David Cronenberg, imi place stilul lui sangeros, traumatizant de violent.

http://www.imdb.com/title/tt0399146/

 

In the Valley of Elah - un tata incepe sa investigheze disparitia fiului sau, fiu care era soldat, avea misiuni in Irak, bineinteles ca armata ii pune bete in roate, semn ca nu e totul in regula.

Cred ca acest film i se potriveste lui @Innoxius :D

http://www.imdb.com/title/tt0478134/

Link to comment
Share on other sites

Asa am vazut din recomandarile tale, mereu ai ceva despre razboi sau pe tema asta, plus ca filmul este inspirat din fapte reale sau dupa un articol publicat intr-o revista, este regizat bine, actorii sunt buni si seriosi. Destul ? :D

 

As mai adauga si faptul ca pe masura ce se scurge filmul realizezi ca de fapt soldatii aceia nu au toate doagele intacte, sunt afectati de razboi si ei nu mai realizeaza asta. Tatal afla despre fiu ca nu era tocmai usa de biserica :D

Edited by n_iulian
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use