Clicky

Jump to content

Ce filme mai vizionam


n_iulian

Recommended Posts

Ce rost are, și asa peste câteva ore afli totul de la prieteni/colegi de munca..

 

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dr. House - dragut serial, in paralel alte diversiuni : Warehouse 13, Fringe, si altele, pe alocuri si cate in film...ma pregatesc de 300 Rise of Empire sa vaz pe ce au cheltuit 100 mil $ :)

 

Sent from Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Edited by reflavius
Link to comment
Share on other sites

The Wolf of Wall Street - nu s-a injurat atat de mult pe cat ma asteptam, Leonardo nu merita Oscar-ul pentru filmul asta pentru ca filmul glorifica brokerii si tot felul de practici (droguri, prostituate). Se vede ca e facut dupa cartea lui Jordan Belfort, ultima jumatate de ora e concentrata pe partea punitiva (ca sa nu dau prea multe spoilere)

Link to comment
Share on other sites

E in traditia americana sa aiba succes un film care glorifica oameni in afara legii. La cata "libertate" au, se simt mai bine urmarind actiuni de genul, e la categoria "mama, ce as vrea si eu sa pot face asta, dar nu am voie cu bautura in masina" :D

 

 filmul glorifica brokerii si tot felul de practici (droguri, prostituate).

Link to comment
Share on other sites

In general Oscar-ul la actori se da pentru interpretarea unui rol. Pentru ideea de film e parca Oscarul de scenariu. In fine mie unul mi s-a parut ca DiCaprio l-a jucat bine pe Belfort; acum nu stiu daca de Oscar, dar a interpretat bine. Si nici filmul nu e rau per ansamblu.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

DiCaprio a jucat foarte bine, dar nu as da Oscar-ul pentru un asemenea film. Stiu ca vrea sa fie o satira la adresa Wall Street, dar totusi e socant de direct si parca e prea "injura, bea, ia droguri si arde cat mai multe femei, pentru ca e cool"

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use