Clicky

Jump to content

Recommended Posts

salutare...

am observat ... la cateva romuri care le-am testat pe baza de android 4.2.2 (slimbeam, cm10.1 supernexus 2) ca face poze mai bune decat cea de pe android 4.1.2 , stie cineva daca pot sa fac flash la camera stock de 4.2.2 pe 4.1.2 si daca da de unde iau fisierul zip...

multumesc

astept raspuns...

WOW. esti primul om care spune asta. Toti se plang ca dupa instalarea unui Custom ROM camera lor define "big piece of crap".

Pe baza celor de mai sus, iti spun ca aplicatia camerei nu conteaza. Sunt setarile aduse de ROM.

Doar sa reusesti sa gasesti o camera care sa suporte acele modificari pe ROM Stock (presupun, ca daca erai multumim cu Custom ramanei cu Custom)

• 4 weeks later...

La mine este tocmai invers, nu sunt deloc impresionat de cum functioneaza camera de pe 4.2.2, pentru ca are inca bug-uri si pentru ca nu poti face pauza pe filmare.

Am observat ca custom rom-ul "LINARO SentinelROM v4.60-CM10.1" , functioneaza ireprosabil, probabil acest lucru de datoreaza lui Linaro care imbunatateste performantele fara a consuma bateria, cred ca este vorba de cum gestioneaza kernelul resursele telefonului in raport cu frimware-ul si aplicatiile!

Revenind la problema cu camera, as vrea sa pot importa camera stock din 4.1.2 intr-un 4.2.2, insa din pacate nu am gasit inca o solutie, invers se poate daca ai 4.1.2 instalat cu stock camera, poti adauga si camera pe care o intalnesti la 4.2.2 , prin instlarea aplicatiei "snap"!

Edited by wiesay79