Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy Note III, primele informatii


Recommended Posts

Mari diferente nu sunt nici intre iPhone 3GS si 5, dar lumea nici nu se asteapta de la Apple sa ofere diferente mari.

La Android e altceva. Pentru ca sunt atatia pe piata, conteaza daca pui un stylus, un briz-briz de Smart view etc. Daca schimbi forma, vii cu ceva nou, pentru ca sa nu semene intre ei, majoritatea aplica artificii de design.

 

La Apple e simplu de inteles, ei dicteaza utilizatorilor, dar Samsung si altii asculta de utilizatori.

 

E aiurea, stiu, dar cam asa functioneaza, de cativa ani buni, se pare ca strategia asta va tine o vreme, cel putin la Apple cam asa va fi.

Link to comment
Share on other sites

Eu o sa fac cum faceau "taranii" pe vremuri , cabd isi inscriptionau batrana Dacia 1300 cu Renault sau SuperNova :)

oi gasi o husa de Note 3 care sa il tina pe 2 cu ceva guma lipita inautru, sau mastic :)))....si daca ma prinde cineva zic ca am facut ca @Sp1tfire , baie cu el , doar ca sa ma scot elegant ca nu are harmasari subt capota B)

Link to comment
Share on other sites

Ahhh si ca sa fiu sigur ca nu o sa strang bani pentru el....astept Watch ul de la ei. Asa nu o sa mai stie nimeni ce am in buzunar lipit cu guma de husa cea noua, care oricum va apare ......haaapt tarziu dupa lansare:)

Deci my next gadget ie clock ul de la Samsung.....pffff ce econom sunt ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vor fi disponibile atat de multe phablet-uri anul asta, incat Note-ului ii va fi foarte greu sa se faca remarcat. Deci ca o recapitulare, se cam lupta cu Z Ultra, G Pro, si poate ceva de la HTC. Sper ca Samsung sa se fi gandit de doua ori in privinta design-ului, si sa nu vedem un frate mai mare al lui S4. Poate un SPen mai calitativ, pentru ca pare destul de ieftin, si poate ceva aluminiu... :)

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Noi specificatii si o presupusa schita http://www.simonlyradar.nl/exclusief-samsung-galaxy-note-iii-sm-n900-schetsen-en-specificaties-gelekt

  • 5.7-inch Super AMOLED display
  • 2.3GHz quad-core Snapdragon processor / Exynosy 5 Octa processor
  • 13-megapixel with auto-focus, 1080p video recording and Xenon Flash
  • AGPS
  • Bluetooth 4.0
  • USB, USB OTG support
  • Wi-Fi 802.11b/g/n/a
  • Android Jelly Bean (unspecified version)

post-9578-0-34129800-1374126171_thumb.jpg

post-9578-0-96916700-1374126187_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samsung va lansa un nou SOC Exynos 5 Octa saptamana viitoare, ar putea fi folosit la Galaxy Note 3 https://twitter.com/SamsungExynos/status/357862747381313537

Poate mai pun si ei un GPU mai de Doamne ajuta, nici daca se straduiau nu gaseau unul mai vechi ca actualul din 2010. Am sperante la un Mali din seria T6xx, daca nu, mai bine o lasa pentru la anu' . :D. Am inteles ca GPU-ul overclockat ar fi responsabil de temperaturile asa mari din actualul Octa, oricum sper sa se rezolve .

 

Sent from my GT-P7300 using Tapatalk 4 Beta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Presupuse imagini cu Note 3 din centrul de testare Samsung si alte zvonuri http://techkiddy.blogspot.in/2013/07/alleged-samsung-galaxy-note-iiism-n900.html

 

The device is expected to come in four variants 

  1. Premium Version which comes with metallic chasis and Flexible OLED display with 13Mpx camera.This could also b called a limited edition version
  2. Another version is of Full HD super amoled display with plastic body and 13Mpx camera
  3. European version:This comes with Fill HD LCD Display,13Mpx camera and Plastic body
  4. Cheap version:this version is mainly targeted for emerging markets like India and China.This comes with Full HD Amoled display,8Mpx camera and will be developed using cheap materials to reduce the cost.
Link to comment
Share on other sites

Romaneste va spun:

 

Samsung s-au tampit la cap (de parca s-ar putea tampi si la picioare :)) ), ce naiba ii apuca sa lanseze 10 telefoane odata? O sa fugim dupa variantele bune in alte tari? Daca e sa imi iau Note 3, vreau varianta lux, desi nu o sa am bani, dar pe aia o vreau :D, logic. De ce as cumpara acelasi Note cu specificatii mai slabe? Pentru 50$ diferente dintre ele? Come on.... Asta e stupizenie, distrugere de materiale in cantitati uriase pentru "PET-uri", cum le zice Ionel :))

 

Goana asta dupa profit trebuie sa o opreasca cineva, astia sunt in stare sa ne bage sub ape ca in Waterworld pentru jucariie lor din plastic. Desi imi place Note si o sa il vreau si pe Note 3, nu cred ca o sa fac efortul sa il cumpar, probabil ca varianta Premium va fi 4000 lei si atunci sa si-l bage undeva.

Link to comment
Share on other sites

Așa cum gândești tu, așa gândesc și eu și mulți alții. De pierdut, va pierde doar Samsung, deoarece mulți clienți probabil vor migra către alte mărci.

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt unul dintre cei care va migra dacă Samsung nu aduce schimbări majore în design, care m-a plictisit.

Sper să apară anul viitor phablet-uri cu stylus, fără de care nu mai pot.

 

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt unul dintre cei care va migra dacă Samsung nu aduce schimbări majore în design, care m-a plictisit.

Sper să apară anul viitor phablet-uri cu stylus, fără de care nu mai pot.

 

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

OHH daaa

 dac ai sti cum imi vine sa ma apuc de stylus ul de pe"mama si tata telefoanelor" si sa il fac sa se impace cu Nexus 7 si sa lucre impreuna...

Dar mai asteptam si asa cum faceam haz de necaz ...astept "ceasul" lor de samsungisti.

Sau sa trezeasca o data cum bine ziceau mai sus Deio si Feri

 Toate cele bune !

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 3 LTE SM-N900 cu SoC Exynos Octa 5420 - 33000 puncte in Antutu


Galaxy Note 3 LTE SM-N9005 cu Qualcomm Snapdragon 800  -  28786 puncte in Antutu


http://techkiddy.blogspot.in/2013/07/samsung-galaxy-note-iiism-n900v-for.html


http://www.sammobile.com/2013/07/19/samsung-galaxy-note-iii-lte-sm-n9005-makes-an-appearance-on-picasa/

Link to comment
Share on other sites

Noul  Exynos 5 Octa 5420 a fost anuntat oficial http://global.samsungtomorrow.com/?p=26025

Exynos 5420, based on ARM Maliâ„¢-T628 MP6 cores

The newest Exynos processor is powered by four ARM Cortex®-A15™ processors at 1.8GHz with four additional Cortex-A7™cores at 1.3 GHz in a big.LITTLE processing implementation. This improves the CPU processing capability by 20 percent over the predecessor by optimizing the power-saving design.

The new family of Exynos 5 Octa is currently sampling to customers and is scheduled for mass-production in August. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Similar Content

    • By Liviu Roşca
      Anul 2018 a fost anul marginilor mici, în anul 2019 trendul continuă. Este normal, telefoanele sunt dispozitive media, ecran mai mare, conținut mai mult, distracție mai multă în aceleași dimensiuni în buzunar.
      Au fost sacrificate pe rând butoanele de navigație fizice, cititorul de amprentă frontal convențional, difuzoarele stereo frontale devin o raritate, casca pentru apeluri fiind plasată în extrema superioară, etc
      Camera frontală însă a rămas. Atunci a apărut bretonul, slider-ul, decupătura, camera motorizată, display-ul secundar pe spate (lol), ecranul cu gaură (S10), etc. 
      Probabil mai durează până o să avem camera integrată în display precum senzorul de amprentă în așa fel încât atunci când folosim ecranul camera să fie invizibilă. 
      Merită un display sacrificat de decupături, pete negre, colțuri tăiate, etc pentru cameră? Am văzut câteva leaks-uri cu S10. "gaura neagră" mi se pare chiar mai enervantă decât un notch tip lacrimă gen One Plus 6T. 
      De ce nu au devenit populare slide-urile și mecanismele motorizate pentru camera frontală? Oppo, Xiaomi și o mână de producători au încercat asta dar nu prea am văzut să fie așa populare. 
      Eu folosesc mult telefonul pentru video, probabil și voi. Un notch, gaură, etc m-ar distrage, enerva, etc. E ciudat, pare ceva nefinisat, ceva pus acolo de urgență, din lipsă de altceva mai bun. 
      Voi cât de des folosiți camera frontală să suportați găuri în display, decupături, etc? Eu unul fac 2-3 selfie-uri pe săptămână și maxim un apel video pe WhatsApp. 
      Folosesc un LG G6 care nu are notch iar marginile în 2019 sunt undeva la nivel de midrange aș spune. Folosesc carcasa asta (https://www.amazon.co.uk/dp/B06XCY1JQM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_OAbBCbFCCA9JN) deci clar și cu margini mai mici nu aș vedea mari diferențe. 
      Stiu că e un topic cu frustrări cu titlu de topic de poll dar sunt singurul care dacă ar fi să-și aleagă un telefon acum preferă să aleagă un S9 de exemplu sau să mai aștepte? Consider un moment de experimente anul acesta și aș prefera să stau pe bară cu achizițiile. 
    • By Ovidiu Cretu (OviOne)
      Salutare,
      Am urmarit un pic forumul si as dori sa primesc si eu niste sfaturi de la colegii forumisti.
      Doresc sa cumpar un telefon performant cu urmatoarele cerinte in minte: buget 2500 RON; doar Android, pe cat se poate un flagship, va fi folosit in filme, jocuri gen PUBG, youtube si altele uzuale: chat, facebook etc.
      Am restrans optiunile la urmatoarele firme si modele:
      1- Oneplus 6 de pe site-ul lor, varianta 8Gb RAM/128GB stocare
      2- LG V30 
      3- Xiaomi Mi 8 
      4- Samsung Galaxy S9 sigilat de pe un site de vanzari online, cu factura si garantie.
      5-Sony Xperia XZ2 compact. (am mai avut un Sony in trecut si am fost super multumit; in plus nu imi plac telefoanele foarte mari, cu toate ca asta e trendul)
      Multumesc in avans pentru sugestii.
       
    • By andyground
      Vand Samsung S5 mini black - liber de rețea
      - specificațiile se găsesc pe internet;
      - prezintă urme de uzură normele (a se vedea pozele);
      - are folie aplicată;
      - are cutia originală cu toate accesoriile (cablu de date, căști și cărți).
      Pret - 350 lei
      Predare personala in Targu-Jiu, iar prin curierat se mai adauga transportul.





    • By Smooth1c
      ne normal ca atunci cand te uiti la ecranul telefonului din anumite unghiuri, marginile sa prinda o umbra albastra? multi am vazut ca unii au problema asta cu pixel 2xl, nu cu s8. se poate rezolva?
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      După failul numit Note 7 din 2016, Samsung Galaxy Note 8 e probabil cel mai așteptat telefon din 2017 (o arată și niște statistici ale noastre)!
      Deschid acest topic pentru cei care vor să urmărească și să discute pe acest subiect în vederea unei posibile achiziții.
      Feel free!
       
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use