Clicky

Jump to content

LG Optimus G in Romania, prezentare, pret si disponibilitate


Recommended Posts

Pe data de 21 martie, LG Optimus G va fi prezentat oficial in Romania, insa telefonul se afla deja pe stoc la unii retaileri din tara (marketonline.ro), iar Orange l-a si anuntat deja in portofoliu!

 

Bineinteles l-am asteptat cu interes si iata-l pe masa noastra de teste pe unul dintre primele telefoane ce au fost lansate cu procesorul celor de la Qualcomm, Snapdragon S4 (quad core)!

 

Pentru inceput cateva fotografii si un video-unboxing realizat de Alex:

 

P1310152.JPG

P1310155.JPG

P1310158.JPG

P1310160.JPG

P1310161.JPG

P1310162.JPG

P1310172.JPG

P1310175.JPG

P1310178.JPG

P1310174.JPG

P1310193.JPG

P1310196.JPG

P1310203.JPG

Link to comment
Share on other sites

Un design destul de interesant, bine inchegat, a primit si JellyBean, se pare ca LG se pune pe treaba.

Oricum eu cred ca update-urile vor fi lansate destul de tarziu si pentru acest model.Asa ne-au obisnuit cei de la LG,sa lanseze un produs cu Android 2.2 de exemplu, si dupa cateva luni sa primeasca 2.3 iar viitoarele update-uri vor fi primite peste 1 an :) sau deloc.

Link to comment
Share on other sites

Adica Optimus 2X, nu-i asa Feri? :D

Oricum am observat ca LG s-a pus pe treaba, Deja a parut in Europa update pentru L9. Am un coleg cu L7 si radeam de el ca a vazut ca o sa primeasca Jelly Bean si il " linisteam " ca mai are de asteptat pana la iarna.

Imi pare rau ca nu s-a lansat peste tot Optimus G, in Romania se lanseaza joi, si deja s-a lansat acum 3 saptamani Optimus G Pro. Sper sa nu o ia pe urma HTC, care dupa spusele lor au lasat-o in urma si vor lansa doar un flagship pe an.

Link to comment
Share on other sites

Da, dar au un hardware mult mai bun, chiar si decat cei de la Samsung. Nu am auzit sa aiba baduri la memoria interna ca S2, S3, Note 2. Si pretul este foarte bun la terminalele LG. Sper ca pe viitor sa se miste mai repede in ceea ce priveste stocurile si aducerea varfurilor de gama in Romania.

Link to comment
Share on other sites

Telefonul este nemaipomenit, se misca foarte bine.Cat despre update-uri de firmware LG ar trebui sa dea mai multa atentie lui Optimus G si G Pro, ca doar sunt varfurile lor de gama.Pacat ca apare de abia acum in Romania.Ar fi fost un competitor serios pentru Galaxy SIII, cel putin eu as fi ales LG-ul daca aveam ocazia.

Link to comment
Share on other sites

Ma repet,singurul defect la LG este suportul software.Dar vad ca cu unele terminale se misca foarte bine pe parte de suport(Optimus L9).

Asa cum zice @ mesersmith.....prima dragoste nu se uita.Telefonul din dotare l-as schimba doar cu Optimus G Pro ;)

 

Si ca sa pun paie pe foc.....eu zic ca la calitatea materialelor este peste Samsung........

Link to comment
Share on other sites

Acesta da, dar parca LG Optimus G Pro e un gen de Samsung Galaxy sau Note la materiale.. deci tot plastic si daca nu ma insel, i se poate scoate bateria. Nu inteleg de ce nu prea prind bine la vanzare Motorola, LG, Sony.. Deci pana acum nu am vazut la nimeni din acestea de top la cineva. Nu ca ma uit la ce butoneaza oamenii.. dar macar 1 sa imi sara in ochi..

Link to comment
Share on other sites

In primul rand...ajung foarte greu terminalele de top de la LG pe piata noastra.Daca era pe piata Optimus G cand mi-am luat Note-ul...acum eram posesor de LG ;)

In al doilea rand stau prost la marketing...cel putin in Europa.

Link to comment
Share on other sites

Motorola inseamna ca sta prost de tot :)). Sau e pe 0. Sa stii ca sunt multi desi cam toate erau asa.. e si marketing-ul, dar cand le-am dat varianta de achizitie LG au ramas cu ideea acelor telefoane LG de la inceput la care nu le mergea touch-ul.. si cu parerea ca e firma proasta..Desi nu este chiar asa.. dar problema update-urilor este foarte mare. Eu nu inteleg de ce in afara de Nokia poate si Sony la unele... de ce nu pun nici la LG G, LG PRO, HTC One, S4,..etc. buton pentru a face fotografii :|... chiar nu pot sa inteleg.

Link to comment
Share on other sites

Primul telefon touch screen a fost un Lg,cel mai ieftin in jur de 400lei la vremea aia,l-am tinut o luna,era super incet.

Legat de Optimus G,vorbeam cu cineva din Spania care il are de cateva zile,a spus ca este perfect,se misca fara pic de lag.A spus ca avea stand separat in magazin plus ca este destul de promovat la ei.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Salut,

 

Sunt proaspat detinator al smartphone-ului LG Optimus G pe care l-am achizitionat la un pret excelent. Vreau sa spun ca telefonul arata si se misca impecabil si sincer sa va spun, momentan mi se pare telefonul ideal (atat ca dotari, cat si ca pret). Recomand cu caldura celor care sunt in cautarea unui nou.

Link to comment
Share on other sites

Așteptăm să ne povestești mai detaliat despre telefon. Cu bune și rele :)

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Similar Content

    • By Dinu
      Doresc sa achizitionez pentru prietena mea un LG Stylo 3 PLUS. Din cate am vazut pe internet, acest tip de telefon se gaseste numai pe piata USA.
      As dori un LG Stylo 3 PLUS care sa functioneze in Romania in reteaua Orange si sa fie cat se poate de nou (deschis numai pentru unlock).
      Stie cineva un site de incredere cu livrare in Romania de unde pot comanda acest telefon? 
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      Știm prea bine că LG a tras chibritul scurt în prima parte a anului și n-a avut parte de aportul Snapdragon 835 în îngroșarea vânzărilor, deci V30 pare a fi pariul coreenilor pentru 2017.
      G6 a reușit să mă impresioneze plăcut și dacă V30 va fi mai bun ca flagshipul lor din primăvară, fanii vor avea de ce să se bucure!
    • By Alex Clocotici
      Buna ziua, am un lg g3 de 1 an si nu am avut nici o problema, pana acu 2 zile.. am vrut sa ma conectez la o retea wireless, am scris parola si cand am dat ok s-a inchis. Acum nu se mai deschide, ramane sigla lg de la inceput pana se termina bateria, si mai apare din cand in cand optimizarea unor aplicatii de la 1 la 44, dar fara efect, dupa ce se termina incepe din nou.
      As putea sa ii dar reset din fabrica cu ajutorul butoanelor din spate dar problema e ca pierd datele. As dori daca se poate fie o metoda de acces la date de pe laptop dupa care sa ii dau resetare sau un program sigur de recuperare date dupa resetare.
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      LG G5
       
      http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/tag/LG+G5
       











    • By Scootch98
      LG V10
       


      Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • Who's Online (See full list)

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use