Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Am observat că la mine nu merge Smart Stay-ul. Am activat opțiunea și fiind un consumator de cărți mi-a fost ușor să observ că ecranul mi se stingea în 2 minute. Am schimbat expirata ecranului la 15 secunde și am început să mă "holbez" la ecran......și nimic. Bifa aceea de la afișaj parcă este pusă acolo de pomană. Am instalat 412 nordic country's.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Parintzelu

Depinde de luminozitatea din incapere. Pune cea mai mica valoare posibila expirarea ecranului(dar cred ca ai pus deja...15 sec) si incearca la lumina cat de cat buna. Cred ca faza cu cititul noaptea e doar marketing...

Sau poate are si ceva bug rom-ul sau nu este functia perfect compatibila cu hardware-ul S2-ului. 

Si un alt coleg de pe aici(Danny) s-a plans ca nu ii merge in aceleasi conditii in care la un S3 mergea...  :huh:

Am urmat sfaturile de pe xda. Se pare că dincolo de faptul că sunt dezamăgit de minciuna Samsung din clipul de promovare......problema poate fi de unitate. Sunt unități pe care ceva nu merge și merge altceva..... Singura variantă în către vrea să meargă la mine este dacă sunt afară în bătaia soarelui. În rest indoor nici o treabă.

Se pare ca e acelasi changelog ca la LSD, daca s-au facut modificari, sigur sunt minore. Eu am ramas pe MS1 de Polonia, nu-l mai schimb decat daca apare pentru Vodafone Romania sau daca apare alt update pentru Polonia.

Din schimbările pe care le-am observat așa rapid este că mi-a dispărut aplicația Swipe care de obicei era preinstalată pe terminalele Samsung. Dacă mai observ ceva o să mai completez aici.

Edited by Parintzelu

A dispărut Swipe- ul care venea preinstalat. Mi-a dispărut SU-ul dar asta bănuiesc, era normal având în vedere că este un upgrade software. În rest momentan văd că Digi-ul meu dă semne de îmbunătățite a semnalului. În zone unde până acum mă lipeam de geam ca să prind net 3G, acum am 1-2 liniuțe.

Salutare

Am pus cu odin jb 4.1.2 pentru tarile nordice , azi a aparut un update ota si dupa ce s-a restartat mi-a spus ca nu s-a putut instala update-ul sa incerc cu kies, dar pe kies ami arata ca exista un update dar nu se poate instala pe acest dispozitiv, care ar fi problema?