Clicky

Jump to content

Tutorial instalare Jelly Bean 4.1.2

Recommended Posts

• Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tutorial instalare Jelly Bean O sa încerc sa ma fac înțeles cât de bine pot dar totuși ar fi bine sa cititi pe google despre anumiti termeni pe care ii folosesc, inainte de a întreba ce înseamnă. In

72 de voturi acum Imi plac povestile de genul asta cu sfarsit fericit Gata cu off-topic-ul.

am reusit sa mi-l decodez multumes mult pentru ajutor ... sincer nu credeam ca am sa reusesc fara service ) deja m-am interesat la 3 gsm-uri pentru solutii ) dar nu mai este nevoie .... multumesc inc

Posted Images

bun :))) asa am sa fac ... azi cum ajung acasa am sa incerc sa il fac :) uratimi noroc sa iasa bine =))) 

EDIT : Am facut update-ul si a mers de minune :)) foarte bun acest tutorial 

MULTUMESC

EDIT 2: imi spuneti cum sa imi decodez telefonul  ca e blocat si nu stiu ce sa ii fac ... iar cu applicatia GalaxSIM Unlock am incercat dar imi trebe versiuna full si nu am bani sa o cumpar ... ce sa ii fac ?

Edited by draganalex

[....] imi spuneti cum sa imi decodez telefonul  ca e blocat si nu stiu ce sa ii fac ... iar cu applicatia GalaxSIM Unlock am incercat dar imi trebe versiuna full si nu am bani sa o cumpar ... ce sa ii fac ?

Si ti se pare mult sa dai 10 lei pe acea aplicatie?

Ei da, e de milioane de ori mai greu si mai complicat sa folosesti Wallet decat sa faci root, flash si ce mai faci tu aici :P Fara doctorat nici sa nu tastezi cuvantul, ca cine stie, poate blochezi naibii Internetul.

Este foarte simplu sa atasezi un card la contul de google.

Eu nu mai stiu cum l-am adaugat dar pot oricand sa intru pe google wallet si sa-mi vad contul achizitiile...etc.

Intri pe google wallet si te loghezi cu contul de gmail.Ti se va deschide o pagina ca si cea atasata si acolo ai optiunea "metode de plata".Mai departe de acolo cred ca te descurci si singur.

PS.Sa stii ca de multe ori gasesti aplicatii foarte bune la reducere...asta insemnand 0.99$

untitled.JPG

mda ... mi-am facut contul de google wallet dar din pacate nu merge :(( imi zice plata anulata

si faza mai nasoala e ca am facit operatiunea asta de 3 ori ... acuma nu stiu ce sa zic .... si pe xda nu am gasit-o ... da app aia e free adica o pot instala si dupa sa ii dau sa imi decodeze telefonul si merge direct sau tot la fel trebe sa platesc ?

EDIT :

app se poate revenii la versiunea initiala de android pe care am avut-o ? aveam 4.0.4 daca nu pot sa il decodez pot sa revin la versiunea pe care o aveam inainte de acest update ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by draganalex

Ai PM. Trebuie sa ai root și busybox instalat(o găsești în market).

Te sfătuiesc sa faci un backup la efs înainte de a face unlock.

Azi am mai făcut la cineva unlock și a mers. Nu cred sa nu meargă la tine.

Poți sa te întorci oricând la 4.0.4 dar nu vad motivul. Ba chiar poți sa faci restore efs backup cu galaxsim unlock și sa iti fie blocat telefonul din nou(in caz ca ai garanție de la operator).

am reusit sa mi-l decodez :)) multumes mult pentru ajutor ... sincer nu credeam ca am sa reusesc fara service :))) deja m-am interesat la 3 gsm-uri pentru solutii :))) dar nu mai este nevoie .... multumesc inca odata pentru ajutor si inca odata recomand acest tutorial Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edit: Imi poate spune cineva cum fac, ca atunci cand imi instalez o aplicatie imi apare "A fost creeata o comanda rapida pentru X" si imi apare pe home screen si in meniu dar eu vreau sa imi apara doar in meniu. Am tot cautat in setari unde sa gasesc obtiunea aceea dar fara succes :(  sau nu se poate rezolva aceast lucru

Edited by draganalex

@sCary merci de ajutor

@neoloi pai si daca tot e topicul despre JB ai cum sa il instalezi ... ma gandeam ca pot sa imi spun si problemele pe care le-am intampinat dupa efectuarea acestui tutorial -_- decat sa mai deschid alt topic in care sa scriu doar 1-2 randuri ... zic si eu ... si in plus cei care vor sa isi faca acest update sa stie la ce sa se astepte

Nu neaparat sa fie blocat insa ar trebui sa ne rezumam la problemele strict legate de instalarea JB (erori, kernel-uri recomandate, metode root, etc) , cum sa dezactivezi crearea de shortcut-uri nu mai tine de instalare si uite asa se va popula topicul cu tot felul de intrebari banale.