Clicky

Jump to content

ZTE Grand X IN vs Acer S500


Gabriel

Recommended Posts

La orice achizitionare trebuie sa inveti sa faci compromisuri. Unul are una, iar altul are alta. Trebuie sa stii de ceea ce ai nevoie neapaprat si sa nu te la lasi vrajit, doar de cateva chestii. Si eu asa merge tot pe mana Acer, dar asta daca il mai gasesti pe stoc. Din cate stiu au mai probleme cu stocurile, cei de la Orange

Link to comment
Share on other sites

Tu stii mai bine ce-ti doresti. Nu ma gandeam ca designul primeaza. Cat despre baterie, nu stiu cat de utili sunt cei 190 mAh in plus ai ZTE-ului. Dupa minciunile de la MWC cu ZTE Grand Memo, care n-avea 2 GB RAM, ci 1 GB, n-avea procesor Qualcomm 800, cum au sustinut prima oara, nici Qualcomm 600, cum au sustinut a doua oara, eu nu as cumpara nimic de la ZTE. Vizioneaza ceva review-uri hands-on despre cele doua telefoane si fa-ti o idee.

Edited by Sp1tfire
Link to comment
Share on other sites

Uite aici un review de pe plaiuri mioritice realizat de Emil Dragota: http://www.gadget.ro/zte-grand-x-in-review/.

Cert este ca asa cum spune si Sp1tfire, as apela in locul tau la o companie cat de cat recunoscuta. ZTE ca si cei de la Huawei sunt doar niste laudarosi, intretinuti pe bani multi de guvernul chinez, care nu prea dau afara dpdv al calitatii. Tu hotarasti, sunt banii tai.

Link to comment
Share on other sites

Acer nu are experienta in domeniul telecom, dar nici nu are nevoie pentru ca linia de telefoane este fosta ETEN care are experienta de multi ani si au fost cumparati de Acer.

 

Deci firma de telefonie la cheie :)

Link to comment
Share on other sites

ZTE, are experienta doar pe feature-phone. Stiu ca au fabricat ZTE Cute, Blade, si alte porcarii pentru Cosmote. Experienta nu este punctul lor forte. De fapt n-au nici un punct forte. Mai bine alegi Acer sau alte marci destul de cunoscute, decat un no-name scump :). Poate sa aiba si pe mama lui Intel, dar daca uita de update-uri, isi da restarturi, nu gasesti aplicatii, pt ca trebuiesc recompilate pt x86, si alte viitoare belele de ce sa dai banii pe asa ceva??

Link to comment
Share on other sites

Am acer si e extraordinar toate jocurile aplicatiile merg perfect cei drept bateria nu e comert stie ce dar pe mine ma tine cam 12 ore il incerc dimineata si face fata pana noaptea la 9. Poate va aparea pe la orange o baterie mai mare face nu poti sa ti iei o baterie externa. Succes la achiziționare

Link to comment
Share on other sites

Nu detin personal Acer , dar este o achizitie mai buna decat ZTE.

L-am testat cateva saptamani si pot spune ca se misca excelent, nu exista pic de lag si intrece mai toate telefoanele cu dual-core.Foloseste acea tehnologie ca a lui Lg Google Nexus 4 la ecran, tehnologie dolby mobile , procesorul de pe HTC ONE S si camera de 8 megapixeli este cireasa de pe tort a telefonului. E adevarat ca se incinge pe spate daca este utilizat foarte mult timp si ca , carcasa scartaie dar acestea sunt niste minusuri peste care poti sa treci cu vederea.

Cei 5GB disponibili sunt de-ajuns .

Pana si testele din benchmark-uri arata ca ZTE e cu mult in urma lui Acer.

Ia-ti Acer-ul si iti spun ca nu vei regreta banii dati pe el.

Edited by Mihai
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use