Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Vreau sa cumpar o tableta Overmax SteelCore !

Nu ma pricep prea bine si voiam sa stiu daca specificatiile respective imi pot oferi o buna functionalitate a ultimelor aparitii in materie de aplicatii si jocuri pentru android. Multumesc !

Sistem: Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich

CPU: Dual Cortex – A9

Display: 10.1†– Tehnologie IPS

Rezolutie: 1280x800 pixels -16:9

RAM: 1GB DDR3

Memorie interna: 8GB

Alte:

2x camera incorporate

Slot card MicroSD

MicroUSB

HDMI

Casca 3,5mm JACK

Bluetooth

Wifi-802.11 b/g/n

Baterie: 6600 mAh

Baterie: 6600mAh

http://www.overmax.pl/ro/produse,p8/tablete,c14/ov-steelcore,c145/

Am un Samsung Galaxy Tab 8.9 cu aproape aceleasi specificatii,difera marimea ecranului.Despre jocuri pot sa iti spun ca merg bine: NFS Most Wanted,GTA 3,GTA Vice City,Dead trigger(mergea perfect pe high),Temple Run 1&2,Real Racing 2,Asphalt 7(am fost putin dezamagit de grafica,totusi e o configuratie midd-level,insa jocul mergea perfect).Daca vrei mai mult de la ea poti vizita comunitatea de pe XDA si sa pui un kernel ce suporta overclock

(pierzi garantia!!).Nu ai spus nimic despre chipset,conteaza mult si procesorul grafic.Tableta mea are Tegra 2 .Aplicatiile numai vorbim,merg perfect daca sunt optimizate.

Edited by Mihnea1207

Cred ca nu face fata! Nici nu am inteles bine ce procesor are. Sunt mai multe care se incadreaza la specificatiile date. Cel mai probabil este RK3066 sau in cazul mai rau AML8726. Putine sanse sa fie TI OMAP 4.

Deci daca este primul procesor ai o sansa cu jocurile 3D, dar nu cu ultimele aparitii, avand GPU quad-core. Performanta in jocuri scade odata cu cresterea rezolutiri ecranului.

Atentie, vin din China o sumedenie de tablete cu procesoare quad-core.

Atentie, tableta ca asta gasesti in magazinele din Romania si esti mai castigat.

Pentru a alege o tableta citeste si asta.

Din ce vad, ori ai uitat tu sa spui, ori nu are 3G, ceea ce pentru mobilitatea ta, o sa fie o problema.

Cred ca am uitat... are 3G

Cred ca nu face fata! Nici nu am inteles bine ce procesor are. Sunt mai multe care se incadreaza la specificatiile date. Cel mai probabil este RK3066 sau in cazul mai rau AML8726. Putine sanse sa fie TI OMAP 4.

Deci daca este primul procesor ai o sansa cu jocurile 3D, dar nu cu ultimele aparitii, avand GPU quad-core. Performanta in jocuri scade odata cu cresterea rezolutiri ecranului.

Atentie, vin din China o sumedenie de tablete cu procesoare quad-core.

Atentie, tableta ca asta gasesti in magazinele din Romania si esti mai castigat.

Pentru a alege o tableta citeste si asta.

Multumesc frumos !

Am un Samsung Galaxy Tab 8.9 cu aproape aceleasi specificatii,difera marimea ecranului.Despre jocuri pot sa iti spun ca merg bine: NFS Most Wanted,GTA 3,GTA Vice City,Dead trigger(mergea perfect pe high),Temple Run 1&2,Real Racing 2,Asphalt 7(am fost putin dezamagit de grafica,totusi e o configuratie midd-level,insa jocul mergea perfect).Daca vrei mai mult de la ea poti vizita comunitatea de pe XDA si sa pui un kernel ce suporta overclock

(pierzi garantia!!).Nu ai spus nimic despre chipset,conteaza mult si procesorul grafic.Tableta mea are Tegra 2 .Aplicatiile numai vorbim,merg perfect daca sunt optimizate.

Multumesc ! Am cumparat-o si sunt multumit pana acum ! Nu am intampinat niciun fel de probleme :)