Clicky

Jump to content

Samsung rolls out Android 4.1.2 Jelly Bean update to the Galaxy S II

Recommended Posts

Ești "dependent" de Cosmote. Sau de Odin..... Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Ce vrei sa spui cu dependent? Eu am specificat ca il folosesc pe vodafone si ca vreau sa ii fac update OTA sau Kies nu vreau sa ii fac cu Odin.

Adica esti la mana Cosmote-ului. Cand lanseaza Cosmote update, atunci il vei putea face. Nu conteaza in ce retea folosesti tu telefonul, ci conteaza codul cu care a venit. Iar COA este pentru Cosmote si cele libere de retea.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

@Alex B eu mi-am facut update-ul la 4.1.2 fiindca nu mai vroiam sa astept pana va aparea si pentru Romania, dar eu mi l-am facut cu Odin(este pe forum un tutorial cum sa il faci) si tin sa recunosc ca este schimbat telefonul in sensul ca se misca mult mai bine, raspunde mai repede la comenzi ... este mult mai bine, dar cum am zis l-am facut prin Odin .. mai asteapta putin timp si v-a ajunge si Romania

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

@draganalex - da am vazut topicul cu tutorialul, dar sincer nici nu prea ma pricep si chiar daca este foarte detaliat, nu vreau sa risc. Am vazut destul de multe tutoriale cu privire la 4.12. pe S2 si am remarcat ca spuneau ca se misca mai bine si se si vedea. O sa astept, nu-i nici o graba pentru mine.

• 3 weeks later...

Urasc partea asta. Am facut update-ul prin kies.....asa ca e tardiv acum. Pot sa fac wipe-ul post instalare, dar factory reset ma enerveaza la culme. Pierd tot ce am instalat. Si inca nu sunt familiarizat cu nici un program de back-up......asa ca va trebui sa fac din nou "ad labas" toate reinstalarile.

Edited by Parintzelu