Clicky

Jump to content

Tableta vs Smartphone (Allview speed city vs Acer cloudmobile)

Recommended Posts

Buna nu stiu ce sa aleg intre cele tableta si smartphone.Eu as folosi unul dintre aceste device-uri pentru internet jocuri si filme.Toate bune si frumoase pana aici tableta ar castiga dar problema e ca de ex. la scoala in pauze no sa scot tebleta sa ma joc sau sa ascult muzica.Ce sa aleg?Mai ales ca Allview si Acer au procesorul la fel memoria ram la fel.Va rog spuneti-mi si parerea voastra.

Pe hartie si la bani sunt la fel. Eu as alege smartphone-ul dupa parerea mea. Cred ca o tableta este utila atunci cand calatoresti mult, in schimb un smartphone, fiindca este mai compact, este mult mai util pentru apeluri, muzica, jocuri, ca filme nu stiu cat e de util un ecran mic. Depinde ce vrei cel mai mult jocuri, filme, si alte chestii.

dispun de 1000 de lei si m-am gandit sa-mi iau acer-ul la abonament si dupa sa-mi iau si o tableta :D Pare a fi o idee buna ce ziceti? Si nu cred ca-l voi cumpara de pe site-ul ala zis de tine aditzu226 n-am mai auzit de el pana acum.

Acumulator : Li-ion 1660 mAh

e falsa informatia, bateria este de 1400 mAh.

la abonament se gaseste doar la orange, pardon, s-a gasit.. nu va ma reveni in stoc in viitorul apropiat, nu se mai gaseste iar dispozitivele pe care le-au avut au fost foarte cautate vanzandu-se foarte repede.

daca optezi pentru Acer, ori astepti o perioada nelimitata, ori il iei dintr-un magazin online [daca-l gasesti] ori iti cumperi tableta. eu-ti recomand cu caldura un Nexus 7.

Chestia urata e ca in toate Orange Shopurile din Focsani nu l-am gasit. Am vreut si eu sa-mi cumpar unul dar, m-am razgandit pt ca nu l-am gasit, si vreau laptop pt ca nu am. Mie mi-au zis ca mai aduc un lot la inceputul lui februarie. Cred ca atunci o sa vina sigur. Probabil nu fac fata cererii. Aditzu a incercat sa ajute, dar nu prea are cum. 1000 de lei mie imi pute a specula deja. Mai asteapta si tu cumva daca mai poti. Daca dispui de resurse materiale si poti suporta si abonament si achizitie ia-ti un Nexus 7 si Cloud Mobile.

• 2 weeks later...

Buna! Cum a spus si Candreifx, poti opta ptr un L9. Personal, eu ma declar super multumita de el, ecranul este perfect, sincer, nu l-as inlocui cu altul :) Eu mi l-am luat acum aprox o luna de pe xphones4all la un pret foarte bun ( + garantie 2 ani), tu ai zis ca dispui de 1000 lei, te incadrezi :). Sper ca ti-am fost de ajutor!