Clicky

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. dr_junior1980

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Moarte Apple Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  3. Katabxp

Dar de ce se pune mereu problema ca Google copiaza Apple si nu invers? Ordinarii de la Apple le-au furat senzorul de amprenta care trebuia pus pe Nexus 6 ( balena Moto), pt ca au avut bani mai multi de dat. Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  4. Today
  5. nick5roo

Păi de ce crezi că au apărut leak-uri acum? Să nu pară că google copiază Apple, lansarea find apropiată la ambele branduri! ONEPLUS A3003
  6. Ce liniste apasatoare... asteptati Pix4 sau v-ati mutat pe al thread? Mno, vine fiica-mea la mine foarte dezumflata ca a citit un articol pe Verge cum ca Pix4 este facut de Huawei. De unde concluzia? Pai pt ca Huawei o sa scoata un telefon cu camera/camerele puse intr-un patrat (ca la Pix4, doar ca pe centru). Acum, dau un ochi pe gsmarena si ce vad: o hemoragie de telefoane cu patratel pe spate... Apple nu vrea sa ramana in urma si se aliniaza trendului, Sony ca sa fie mai cu mot, a pus un dreptunghi cu 6 camere! Gata, am inteles, chinezii nu mai copiaza ipfoane si samsunguri, se intampla invers 🧐
  7. Yesterday
  8. Last week
  9. nick5roo

Poze facute cu telefonul

Ooo ce bombă ecologică (gastronomică, calorică) este acolo?
  10. Greuceanu

Poze facute cu telefonul

Apropo de gătit, niste foto gastro din weekendul trecut. [emoji4] Trimis de pe Galaxy Note8 folosind Tapatalk
  11. nick5roo

Poze facute cu telefonul

M-ai provocat! Schimb meniul! Ervin zicea ceva de candidați pentru gătit, eu i-am spus să vâneze în altă parte, fiind specii protejate! ONEPLUS A3003
  12. Greuceanu

Poze facute cu telefonul

Poate vă de era dor de flori. [emoji2] Trimis de pe Galaxy Note8 folosind Tapatalk
  13. berila_mz

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.

Ceva XXX... Trimis de pe al meu MHA-L29 folosind Tapatalk
  14. Mihai

@DTTR din ce film este? Ccă-mi pare tare cunoscută actrița.
  15. DTTR

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
  16. nick5roo

Off Topic V3

Nu funcționează peste tot. Uite ceva mai nou acum. Apelezi din aplicație și te localizează imediat! Ai link de descarcare. https://www.sts.ro/ro/comunicate-de-presa/sts-lanseaza-aplicatia-apel-112-avand-facilitate-de-transmitere-a-coordonatelor-gps-la-initierea-apelului-112 ONEPLUS A3003
  17. Salutare. Deschid topicul pentru a putea oferi informații celor care vor să aibă un semnal bun wireless acasă. Am observat recent că router-ul meu e puțin învechit și că pe dispozitivele mele (care sunt din ce în ce mai multe) viteza pe wireless e cam slabuță: - 155 Mbit download cu 214 Mbit upload pe rețeaua la 5 Ghz (astea au fost cele mai bune rezultate, de obicei sunt mai mici, undeva pe la 150 Mbit) - 68 Mbit download cu 75 Mbit upload pe rețeaua la 2.4 Ghz (din nou, cele mai bune rezultate) Router-ul meu este RT-N56U, cu firmware modificat (Padavan), N600 (300 Mbit pe 2.4, 300 Mbit pe 5 Ghz). Firmware-ul e foarte stabil, cel mai mare timp online neîntrerupt a fost de vreo 3-4 luni. Router-ul este gigabit, pe LAN am prins viteze aproape de limita maximă posibilă pe 1000 Mbit. Am cerut sfaturi pe un topic Softpedia și am căutat pe net. Dacă aș schimba router-ul cu altul, aș putea obține teoretic viteze promise (gen 600 + 1300 Mbit pentru AC1900 sau mai mari), dar acoperirea și calitatea nu ar fi proporționale cu prețul unui router nou. Nu vreau să cheltui mii de lei, mă oprisem la 500 de lei. În urma informațiilor și a cercetărilor am ajuns la concluzia că un router nou nu e necesar cât timp cel vechi încă funcționează bine. Mi s-au recomandat echipamentele de la Ubiquity Networks și anume echipamentele lor Unify (care sunt lăudate ca fiind cele mai ieftine AP-uri cu caracteristici de business). Există articole din 2015 și mai noi din 2018 care vorbesc despre cât de bune sunt echipamentele lor și lauda e chiar pe bune. Impresia pe care o avem despre routerele noastre wireless în general este prea bună comparativ cu ceea ce putem obține cu un AP de calitate cum sunt cele Unify. Cea mai interesantă parte e că au PoE (Power over Ethernet). PoE înseamnă că se pot alimenta direct din cablu de rețea cu un injector adecvat care oricum vine la pachet. Eu am comandat un Ubiquiti UniFi AP AC Lite (AC 1167 - 300 cu 867 Mbit) pentru casă la prețul de 380 de lei (cam pe unde se învârteau routerele care-mi făceau mie cu ochiul). Din ce am citit, configurarea se face ușor cu aplicația lor. AP-urile se conectează pe cablu. Recomand sincer astfel de AP-uri. După ce-l voi instala voi dezactiva AP-urile WiFi pe router-ul meu. Produsele se pot găsi la cel.ro și la distribuitorul autorizat Ubiquity Networks WifiMag. Nu considerați că fac reclamă cel.ro, am preferat să cumpăr de la Cel.ro pentru că acum au cel mai bun preț și pentru că am mai comandat de la ei. Las link-uri de la distribuitorul oficial: UniFi AC Lite și UniFi AC PRO.
  18. dr_junior1980

Daca au reusit sa faca lucruri wow cu o camera ce va fi cu mai multe ? Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  19. Salutare. Detin in prezent un Galaxy S7 edge care incepe usor usor sa dea semne de oboseala, ba se mai blocheaza ba merge mai greu acum mai nou am si mici probleme cu casca de sus cand sunt intr-un apel incet incet se aude foarte foarte prost pana nu mai aud nimic. Ma gandeam sa trec la un iphone nu pot sa zic ca am un buget foarte mare asa ca ma gandeam la un iphone X insa nu stiu daca se mai merita in 2019 sa cumpar un iphone x sau sa fac un efort pana la XS. As vrea sa stiu daca e o diferenta asa mare intre ele cel mai mult ma intereseaza autonomia bateriei nu sa tina doua zile dar macar o zi acolo. Sau iphone 8 / 7. Voi ce recomandati intre acestea 4?
  20. soare

OnePlus 7 & 7 Pro - Discutii generale

Au sosit o parte din huse Trimis de pe al meu GM1913 folosind Tapatalk
  21. moria

Ce fel de tastatura preferati ?

nici o diferență
  22. dr_junior1980

Eu ma refeream la ce face Google ... iar se joaca cu noi sau ? Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  23. Andrei P.

Grafică

La vectori mă descurc binișor aș zice. Știu că cei care printează îți cer format vectorial ca să poată scala imaginea fără să piardă din calitate. Acum nu stiu, o poză obișnuită, sa zicem cu un cățel sau peisaje nu știu cum o vor ei în format vectorial. Poți să-mi zici ce poza vrei sa printezi? Daca sunt logouri, ilustrații atunci te pot ajuta. Sent from my HTC 10 using Tapatalk
  24. Titan Quest doar 18 lei, reducere 50%. Daca sunteti fan Diablo sau Titan Quest, il recomand. Il urmaream de mult. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dotemu.titanquest Sent from my SM-N950F using Tapatalk
  25. Katabxp

Fața nu-mi displace, e chiar mai frumos asa cu margine decat sa pitesti camerele prin nus ce colturi si sa pui teme negre sa nu se vada, prefer asa, doar partea de josvsa fie pana in margine. Spatele....e cam uratel, uratel dar in ton cu valul, ori de le pui sub forma de cerc ca Nokia, ori in linie ca Samsung sau Huawei, tot un drac. Asa vor ei, sa fie diferiti, au ales sa faca un patrat. Cand pui mai mult de o camera si blitz oricum le-ai aranja vine naspa. Important e ce or sa faca aceste camere! Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  26. mariuscal1n

Asta e... Ne adaptam trend-ului Trimis de pe al meu Pixel 2 XL folosind Tapatalk
  27. dr_junior1980

Ce naiba e asta ? Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  28. Innoxius

Îți dai seama că la prima „fără frâne“ sau prima baie de aburi or să dea vina pe șofer că a dat aerul condiționat mai încet
  1. Load more activity

Important Information

Terms of Use