Clicky

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. dr_junior1980

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

In teorie da , Google Camera e aceeasi aplicatie si pe Pixel 2 si 3 , doar ca diferita in functie de limitarile hardware ale telefoanelor. Noi aici discutam de versiunea modata a Google Camera ce e compatibila doar cu Pixel 3. Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  3. Lesbianu

Initial a adus pe Pixelii vechi ceea ce a fost lansat doar pe 3/3XL. Cum am spus si s-a repetat, in momentul de fata, indiferent de model, toti Pixelii au cam aceleasi setari si optiuni in camera stock. Camera P3 s-ar putea sa mai aiba niste tweak-uri in setari, dar fara legatura cu Pixel 3/3XL, ci pur si simplu pentru ca este o aplicatie modata. Pui bifa la extra-optiuni, scoti bifa, testezi... Uneori ajuta, sau dimpotriva, strica!
  4. Camera P3 nu este aceeasi si pe Pixel 3XL? Sent from my Pixel XL using Tapatalk
  5. Today
  6. dr_junior1980

Eu nu prea fac poze ... Am instalat CameraP3 , imediat dupa lansarea P3 , dar dupa ce au facut update la Google Camera si au introdus destul de multe functii de la CameraP3 nu am mai folosit-o... Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  7. DTTR

Off Topic V3

Am analizat. Nu știu ce să zic. Eu am nevoie să am telefonul conectat la mașină pentru informații... Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
  8. mariuscal1n

[emoji16][emoji869] Trimis de pe al meu Pixel 2 XL folosind Tapatalk
  9. nick5roo

700 vs 4000 euro, scor = egalitate Deci merită! ONEPLUS A3003
  10. mariuscal1n

Poți sa ne scutești și sa ne dai verdictul? Nu ca nu l'am ști [emoji16] Trimis de pe al meu Pixel 2 XL folosind Tapatalk
  11. nick5roo

Lung, plictisitor, comic, comparație între o cameră foto profesională și Pixel ONEPLUS A3003
  12. danmerezeanu

Eu zic ca nu e o conspiratie. Probabil nu raspund pentru ca nu folosesc Camera P3 sau poate nu au DP5 pe 2 XL (cred ca suntem din ce in ce mai putini noi astia pe care ii roade "viermele" - iar Google ajuta la asta prin faptul ca incet, incet ajunge sa adere tot mai mult la filozofia Apple si ne blocheaza accesul la telefon - securitatea si utilizatorii obisnuiti castiga ) . Exact asta e motivul pentru care eu nu pot ajuta cu Camera P3 pe DP5: am DP5 dar doar pe 3 XL (cum ziceam, ar fi si culmea sa pun Camera P3 pe el si oricum nu ar fi pe 2 XL); pe 2 XL, am pus Camera P3 dar nu are ínstalas DP5 (decizia fiica-mii care a zis ca ea nu isi bate capul cu beta-uri asa ca m-a fortat sa revin la Pie cand I-am "pasat" telefonul - alt caz de utilizator normal, nu? Clar suntem in minoritate noi astia "agitatii". O tempora....)
  13. Yesterday
  14. nick5roo

Off Topic V3

Tot, toate instrucțiunile din telefon la carkit se transmit prin Bluetooth, iar de la carkit la mașină prin FM. ONEPLUS A3003
  15. DTTR

Off Topic V3

Deci muzica o trimite pe FM și restul interacțiunilor pe BT? Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
  16. nick5roo

OnePlus 7 & 7 Pro - Discutii generale

Așa a fost dintotdeauna de când a apărut oneplus. Problema e că înainte nu se făcea tantam în fiecare săptămână, pentru că se știa că update era săptămânal! ONEPLUS A3003
  17. nick5roo

Off Topic V3

found a very interesting goods in Gearbest:Alfawise QC3.0 Bluetooth 4.2 FM Transmitter Dual USB Ports Car Charger - Silver QC https://gearbest.app.link/VOGCzxPtmY Este link copiat din aplicația Gearbest ONEPLUS A3003
  18. pascaleandrei

Off Topic V3

Aici ai si tu dreptate. Eu doar am zis ca nu e bine sa te iei dupa titlurile astea cu motorul sau mașină anului, ci sa astepti sa treaca timpul si sa citesti ce spun posesorii. Ecoboost e un motor bun, dar putin chinuit, mai ales versiunea cu 150 cai. Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk
  19. @pascaleandrei se pare că din 2016 astfel de drone nu mai trebuie înmatriculate (nu scrie nimic de cameră). Link-ul AACR este AICI. Eu știam că se legau de cameră, că oricare dronă cu cameră trebuie înregistrată (chiar dacă avea sub 500 de grame). Tot nu e perfect, pentru că ei tratează dronele mici (cum sunt Mavic și DJI) până în 15 kg ca aparate de zbor. Cel mai fain e în SUA, acolo ești obligat să te înregistrezi ca pilot o singură dată și apoi să lipești un sticker cu datele tale pe dronă.
  20. Feri

Off Topic V3

@pascaleandrei Nu trebuie să citesc foarte mult, am observat în ultimul timp foarte mulți experți...care habar nu au despre ce vorbesc. În schimb cunosc mulți posesori de Ford cu motor de 1 litru turbo, care sunt foarte mulțumiți de motor. În momentul în care un motor nu este fiabil....se renunță la producția lor. Iar la Ford vad ca de 10 ani este tot în producție. Renault/Logan a avut probleme mari cu motorul de 1.2 atât aspirat cât și turbo. De fapt problema la acest motor era consumul exagerat de ulei. Îl mai vezi în producție? Nu, pt că lumea știind de acel defect nu mai cumpără mașina dotată cu acel motor. Eu la Loganul de serviciu cu motor de 1.2 trebuie să completez în fiecare săptămână cel puțin 1 litru de ulei.... De reparat nu se merită deoarece costul ajunge undeva la 7000 lei(segmentare) iar mașina mai rămâne în uz maxim 1-2 ani. Uleiul de completare pt 2 ani mă costă undeva la 2500 Lei. Sent from my OnePlus 7 Pro
  21. DTTR

Off Topic V3

Mai dă odată linkul. Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
  22. pascaleandrei

Big boys toys, sau jucarii pentru copii mari :)

@Mihai, daca drona are sub 500g nu trebuie înmatriculată din ce am citit, nu? Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk
  23. pascaleandrei

Recomandare dronă la 500-600 lei

Daca cineva si-a cumparat o dronă din aceasta categorie de pret, as fi încântat să scrie aici câteva impresii. Niște cerințe minime ar fi: camera la 1080 p care sa nu tremure atât de rau incat sa nu înțeleaga nimic, drona sa fie stabilă și să-și poată menține înălțimea si in rest funcții ca Follow me sau Return to home ar fi excelente. Am găsit ceva pe gearbest: https://m.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_009160268409.html Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk
  24. Liviu Roşca

Prea multe update-uri 😂😂 Aproape ca la MIUI și tot la fel de multe ca la G6 în aproape 2 ani. 😂
  25. pascaleandrei

Off Topic V3

Am găsit un comentariu pe automarket in care cineva vorbește despre criteriile în funcție de care un motor este numit motorul anului, iar fiabilitatea nu este unul dintre ele. Acum nu zic ca e fix asa, dar e bine sa citesti cat mai multe informații si opinii ca sa-ti faci o parere obiectiva. Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk
  26. Feri

Off Topic V3

@pascaleandrei Referitor la fiabilitatea motorului turbo pe benzină, i-a vezi care este cel mai premiat motor. Îți spun eu...motorul Ford de 1.0 litri turbo. Și acel motor se produce de vreo 10 ani....deci....cum rămâne cu fiabilitatea.... Consumul la o mașină depinde foarte mult de stilul de conducere, de condițiile meteo, de drum....etc. Pot să merg cu mașina mea cu consum mic...dar pot să-i scot și un consum de se sperie portofelul, indiferent că este benzinar sau diesel Și da, am și eu peste 500000—600000 km parcurși...dacă nu mai mult. Doar anul trecut am făcut peste 70000 km în interes de serviciu... Sent from my OnePlus 7 Pro
  27. Feri

Un nou update pt OnePlus 7 Pro. Este vorba de veriunea 9.5.10 Am făcut update-ul prin Oxigen Updater. Sent from my OnePlus 7 Pro
  28. Liviu Roşca

Off Topic V3

In sfârșit, nu sunt singurul căruia îi place vocea Cosminei. 😂 Folosesc Sygic Truck de 3 ani minim 10 ore pe zi, practic cu Cosmina am cele mai multe conversații. Bine că n-am nevastă că ar fi geloasă. 😂😂 Mă mai cert cu ea când se bazează pe traficul "live" și mă scoate de pe autostradă pe motiv că e închisă când defapt nu e. Partea bună e că vede repede cine e "șăf pă camion" și își revine. Serios vorbind, e una dintre cele mai umane voci de GPS, aia de pe Copilot zici că e drogată, la fel și pe iGO.
  1. Load more activity

Important Information

Terms of Use