Clicky

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Yesterday
  3. În timp ce văd pe aici discuții cu și despre eMag, taxe de livrare, taxe de plată cu cardul, etc. Între timp comanda data dimineața a venit mai devreme (azi) decât trebuia (mâine). Da, prime-ul costă ~8 lire de lună. Da, nu toate produsele sunt disponibile pentru livrare prime. Totuși de 8 lire primești chestii utile cum ar fi Movies și Music care sunt o tentativa nereușită de Netflix, Spotify respectiv. Probabil în România peste 20 de ani asa ceva. Nu vad eMag-ul să facă 15 depozite cât un sat prea curând că nu se justifică iar de la București la Timișoara doar tirul face 12 ore. Nu mai vorbim de curier, procesare, timp de așteptare, etc. Totuși cea mai parte bună e că n-ai timp 3 zile să te gândești că parcă nu-ți trebuia produsul comandat. Dimineața comanzi, între timp dormi/muncești, ajungi acasă deja te așteaptă produsul. 😂
  4. Last week
  5. Cum crezi ca se va descurca Oppo la noi? Va fi la fel de popular ca si Xiaomi în următorii ani?
  6. Buna seara, Intrebare: De ce nu ma lasa sa selectez tonul de apel facut de mine in format mp3? Atunci cand vreau sa il selectez, nu il vede, chiar daca el este acolo, in folderul ringtones. Si, de ce descarca fisierele in format .bin? ( unele fisiere, nu toate)
  7. DTTR

Link-ul zilei 02

Să vă fie rușine! http://mobile.hotnews.ro/stire/23606829 Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
  8. Și care văd că se vinde la Pale. Nu pale de vânt, ci pale de vânturi 😊
  9. Sărakule! Ce să îți fac dacă nu ai avut și tu bani de telefon cu 12 GB RAM. Uite aici un lambriu care a mâncat fasole! [emoji1][emoji1] Trimis de pe Galaxy Note8 folosind Tapatalk
  10. Actualizat ce? Că nici elementele grafice din interfață nu-s în stare să le deseneze corect. Sau n-ajung 8 GB de RAM pentru aplicația asta?
  11. Earlier
  12. Spor la citit: https://topjohnwu.github.io/Magisk/tutorials.html Eu cu bootloader blocat, automat fara root, primesc mesaj de la aplicatia UniCredit cum ca "Atentie, telefonul tau pare sa fie rootat. Esti expus riscurilor, blah, blah, esti sigur ca vrei sa continui?". Binenteles ca ii zic DA si merge fara probleme mai departe...
  13. Ai dreptate, vezi semnătura mea! Mai pui și un Xiaomi în față! Contracte inventate la Telekom... https://www.libertatea.ro/stiri/facturi-umflate-cu-contracte-inventate-zeci-de-oameni-au-mers-la-politie-sa-acuze-ca-telekom-le-a-falsificat-semnatura-2853335 Trimis de pe al meu Redmi K20 Pro Premium Edition folosind Tapatalk
  14. Ii credeam oameni seriosi pe astia de la Mercedes. Poftim nume de masina, zici ca e ultima chinezarie si nu mai stiu cum sa o vanda
  15. Daca faci root nu mai poti face update ota, desi stiu ca Razvan spunea la un moment dat ca Magiskul face si update ota, asta bineinteles daca ai root cu Magisk. Bootloaderul deblocat nu prea ai cum sa-l faci sa nu ti-l mai vada, desi eu cred ca problema nu e de aici. Oricum daca vrei sa-l faci ca nou pune sistem curat pe el si apoi faci lock bootloader. Vezi sa nu faci inainte sa pui sistem ca a mai patit un bou asa cu Nexus 6 daca iti amintesti ( boul eram eu).[emoji1][emoji1][emoji1] Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  16. Aplicatiile nu au facut asa dintotdeauna , din decembrie patesc asta ... Daca fac root pot ascunde booloader deblocat ? Daca am root voi mai putea face OTA update sau trebuie mereu fresh install ? As vrea sa evit reset pentru ca nu am timp sa setez din nou conturile , aplicatiile etc Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  17. Link-urile sunt bușite. Pentru Tellur am găsit link AICI. Încărcătorul Promate nu mai e disponibil pe site, cel puțin cel indicat în link.
  18. În primul rând contează modul cum era utilizat laptopul care era un ultrabook (ceva compact și subțire). De-abia după ce știm cum era folosit putem da recomandări.
  19. Eu cred ca sunt aplicatiile de cacao. Factory data reset. [emoji23][emoji23][emoji23][emoji106] Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
  20. Erorile astea sunt din cauza bootloader-ului deblocat ? Am bootloader-ul deblocat de cand am luat telefonul , insa de la patch-ul de securitate din decembrie am inceput sa primesc acele erori... Sau poate , dezvoltatorul a introdus verificare de bootloader in acele aplicatii ? Este vorba de HomeBanking-ul de la BCR - George si aplicatia McDonald's cand vreau sa activez oferte ...
  21. Cateva chargere QC 3.0 ce merita atentia : 1. TELLUR TLL151071 Type C/USB A, negru = 24 LEI ! https://altex.ro/incarcator-retea-te.../AISTLL151071/ 2. PROMATE POWERHUB-QC, Europa, negru - 49.49 lei ! https://altex.ro/incarcator-de-retea...RZPWRHUBQCBEU/ Trimis de pe al meu MI 9 folosind Tapatalk
  22. Căldură mare 1 Out. Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
  23. La 3-4000 lei, mergi pe Lenovo legion y570, sau Asus rog, sau Acer. Trimis de pe al meu Redmi K20 Pro Premium Edition folosind Tapatalk
  24. Acum depinde si ce facea pe laptop.... Eu personal incep sa prefer tableta in locul unui laptop care este utilizat pt navigare pe net, filme...etc. La capitolul tablete daca vrei ceva bun poti alege Samsung Galaxy Tab S6 pe care-l gasesti la 3600-3700 Lei sau iPad Air 2019 pe care-l gasesti la preturi incepand de la 2700 Lei pana la 3500 Lei in functie de nivelul de echipare(GSM, spatiu stocare) iPad Pro 2018 este peste bugetul tau.
  25. [emoji1787] Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk
  26. Aceiași poveste de anul trecut, nu schimbi, dar când apare o ofertă la 4xl, pac, nu poți s-o ratezi! Trimis de pe al meu Redmi K20 Pro Premium Edition folosind Tapatalk
  27. Nici eu nu-l schimb pe 3 XL. Și nici copilul nu schimba 2 XL-ul.. La mine sigur vine Android R (11 o să-i zică abia pe la DP3 [emoji16]). Și cum perspectivele ca Gabi sa-si faca studiile de licență afara (prefera Anglia, în ciuda Brexit-ului) o să am resursele întinse la limita așa că sunt șanse mari să țin "cel mai bretonat telefon" ceva mai mult, adică încă un an-doi [emoji16] Bine, să vedem ce arunca și Google pe piata și la de preț, dar deocamdată nu am de ce sa arunc banii pe un pixel nou. Iar OP nu oare să reconsidere ideea cu ecranul cu margini rotunjite de la seria Pro... Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
  28. Dacă nu a primit Android 8 ce pretenții ai pt Android 9? Sent from my iPad using Tapatalk
  29. Salut! Din cate stiu acest telefon are android 7.0, insa specificatiile sunt bune, procesor 1,5 ghz Cortex®-A53 si 4 gb ram, cand va primi update la android 9?
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

Terms of Use