Jump to content
candrei

Lg Optimus L9

Recommended Posts

Vești bune pt posesorii de L9,conform xda s-a lansat JB pt acest model și din ce am văzut este și România prinsa pt actualizare.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2107971

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Ieri mi-am achizitionat si eu un LG L9 de la vodafone cu 1.100 lei. Prima data am trecut pe la cele 2 magazine germanos din orasul meu, dar la fiecare mi-au zis acelasi lucru : Vrei cu abonament sau fara? si in momentul in care ziceam ca doresc sa il cumpar fara abonament, in mod misterios telefonul nu mai era in stoc :))... 

Telefonul este foarte aratos, si design-ul pare unul premium/elegant mai ales datorita ramei metalice. Ecranul este destul de luminos, se misca foarte bine prin meniu, am testat cateva jocuri si ruleaza bine. Singurul lucru de care nu am fost impresionat este calitatea fotografiilor si faptul ca in timpul navigarii pe internet telefonul se incinge destul de mult in partea de sus. Bateria tine in jur de o zi la o utilizare medie. O sa mai revin cu impresii:)

Felicitari pentru achizitie! Desi camera este capabila cica sa inregistreze 1080p, videoul lasa de dorit. Este doar soft,partea hardware nu este in stare sa inregistreze un film decent full hd. Bateria e mare si nu prea are cine stie ce consumatori...

Am facut update la ultima versiune software 4.1.2, schimbarile pe care le-am observat sunt mai mult legate de design, noi modalitati de deblocare a ecranului,QSlide si cam atat, singurul lucru care s-a schimbat in mod negativ este faptul ca nu mi se mai afiseaza numarul de mesaje dintr-o conversatie, am cautat prin setari dar nu am gasit asa ceva, stie cineva cum se poate afisa acest lucru? Multumesc!

vre-un detinator de l9 pe aici?m-ar interesa si pe mine cum se comporta acest tel,pare atractiv din privinta ecranului mare si camera de 8

tocmai pentru astea l-as cumpara...ma intereseaza pozele cum iasa si nu in ultimul rand autonomia,daca poti conta pe telefon ca mobil sau trebuie sa stai cu el in priza daca butonezi mai mult?!

multumesc