Clicky

Jump to content

Cati Not(e)ari avem pe forum?

Recommended Posts

Hai ca sunteti destui :) Inclusiv subsemnatul, care a mai convins un prieten sa treaca pe Galaxy Note 2. Acu are telefon "slap" :))

Sunt curios daca v-ati luat seria Note pentru ecranul mare si/sau S-Pen?

Si este valabil si pentru cei care au tabletele Note N8xxx. De ce tableta Note? Stiu ca sunteti cativa pe acolo :P ca apare in semnatura de pe Tapatalk. (Eu am N8000 pentru S-Pen si 2GB RAM, nu aparuse Nexus inca)

Marturisesc eu primul: Telefonul Note 2 il am si l-am dorit pentru dotari, in special S-Pen, nu doar pentru ecranul mare. Evident, ecranul mare iti ia ochii (la propriu) si pare telefon pentru orbi (nu doar si urbi :)) ) si impresioneaza prin marime.

Am facut noi si pe Mobilissimo review la seriile Note:

Note:

Note 2:

Note N8000:

Pentru ca suntem destui cu telefoane Note/tablete Note, putem fi o comunitate aparte :P. Mai trebuie sa il convertim pe Innoxius si avem formatie completa :)).

L-am "ginit" ca tot dadea tarcoale la un Note 2, ca un lup batran de mare :)) Asteptam, suntem rabdatori si te primim :D

Pe langa motivele pentru care ati ales telefoanele/tabletele Note, puteti sa va exprimati (daca doriti) si cam ce aplicatii utilizati, care beneficiaza de S-Pen si de ecranul mare.

Eventual mutam topicul, dar pentru inceput, l-am pus aici.

Edit:

Ce imi place: - Ecranul mare, barometru (nu il mai ascult pe Busu :)) ), S-Pen, camera foto si oarecum bateria. Siiiiii, cel mai important: LED Notification, Doamne cat e de util. (Si S3 il are)

• Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Read The Fucking Manual      

Da si eu am Note 3 SM-N9005 si pot sa spun ca l-a inceput nu ma atras asa tare ca S4(din cate vad toata lumea are S4 acum).La inceput nu-mi placea pentru ca era prea mare.Insa dupa ce l-am tinut in ma

Și strigăăă.

Posted Images

Daaaa, Innoxius este o cauza rezolvata, are note-ul in sange si saliveaza clar la el.

Daca face rost de malaies in calcaies, sigur o sa faca parte din club.

Eu am trecut firesc la Note2, avand Note1 inainte.

Nu foloseam aproape deloc stylus-ul la primul telefon, insa la note2 il folosesc zilnic, chiar si in unele jocuri, in special cele de tip brain puzzle.

Pe mine m-a dat pe spate ecranul, caracteristicile lui si nebunia mea. Pentru ca la cate faceam cu note1, tot atatea fac si cu note2. Ma refer aici la chestii care nu s-ar mai putea face cu alt telefon.

Totusi, chestiile marunte si multe fac ceea ce se numeste confort. De exemplu, faptul ca nu se mai inchide cand navighez, pentru mine inseamna un confort f mare. Dar sunt multe astfel de chestii.

Eu am vrut varianta tableta pt dimensiunile sale, nefiind adeptul smartphone-urile sau phableturilor. Cum am vrut produsul de top, in septembrie nu aveam decat optiunea iPad si Note 10.1, am ales Samsung pt versatilitatea mult extinsa fata de Apple, precum si pt faptul ca nu-mi plac restrictiile marului, cat si pt aspectul 3G-ului de la Rcs pe care il pot folosi fara probleme pe Note.

Un alt aspect important a fost SPen-ul, chiar daca nu folosesc mult aceasta optiune, insa, odata cu update-ul la Jelly Bean pe care l-am facut ieri, sper sa o folosesc mai mult (am facut cateva felicitari nostime pt niste aniversari care au fost apreciate).

Nu am vrut varianta phablet a Note-ului intrucat ecranul de 5.5 inch e prea mic pt mine in browsing si filme si prea mare pt functia de telefon, dorindu-mi un inlocuitor pt laptop, lucru pe care l-am obtinut odata cu achizitionarea tabletei Samsung.

Sunt hipermultumit de ceea ce am obtinut si nu-mi doresc altceva!

Folosesc tableta in browsing, editat documente in word, e-book reader, you tube, filme si, ocazional, jocuri. Asta e ceea ce mi-am dorit! In felul asta laptopul pt mine a murit, fiind pus in cutie la pastrare, iar PC-ul e folosit pt jocuri AAA de actualitate si, rar, pt filme. In felul asta sotia e multumita, intrucat PC-ul e la discretia sa, iar fiica-mea s-a facut cu tableta cealalta de 7 inch la 4 ani pe post de jucarie mobila in paint si joculete tipice varstei sale.

Toata lumea e multumita gratie tehnologiei! :D

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 2

Edited by LuKa

Inițial am vrut sa cumpăr o tableta și am ajuns la un Note ;)

Am fost reticent cu dimensiunile acestui device, dar m-am obișnuit cu el. Imi place ca tine bateria, ecranul HD, partea hardware/software. Cu creionul mai am de învățat.

Foarte mulțumit de acest device.

Sent from my Galaxy Note 2

Hai sa mai condimentam putin. Pentru ca suntem destui care avem seria Note, putem sa impartasim printre noi, ce accesorii bune folosim. Folii, huse de tot felul, incarcatoare, adaptoare de diverse feluri, tastaturi, orice folositi, e binevenit.

Puteti spune si de unde le-ati cumparat, ca nu e o problema, nu facem reclama nimanui.

Exista accesorii foarte utile pentru acest telefon, din cate am inteles, exista si un S-Pen cu Bluetooth, la care poti vorbi, aidoma celui de pe Padfone. Voi cauta si daca gasesc pun aici de unde se poate cumpara.

Eventual centralizam accesoriile si facem o noua sectiune.

Scopul e sa comunicam si sa ne extindem comunitatea, right? Primim cu draga inima si noi adepti :P Daca nu va sperie sa aveti un telefon asa de mare si vreti un astfel de "televizor portabil", atunci welcome.

Nu suntem excentrici si nu jignim pe nimeni care are telefon cu ecran mic.

Puteti spune ca suntem un fel de entuziasti ca si overclockerii, in loc de frecvente mari la procesor, vrem ecrane mari :))

Daca m-ati numit membru corespondent al clubului, vin si eu cu doua completari. In prima vedeti cum si la ce folosim smart-dock-ul (acesta accepta si S3), inclusiv o aplicatie cu care pot seta landscape, telefonul stand in dock potrait, iar in a doua o multitudine de-a dreptul nebuna de aplicatii ale unui singur port de conectare.

Eu mi am cumparat o husa slim ...cele tip gel TPU le tion sa le ofer cadou celui ce la va cere.Una de fapt ca una o tin si eu ptr @Inno ;)

S pen ul intr la greu intrucat m am obisnuit sa scriu de mana de mult in viteza.Acum doar trbuie sa ma recunoasca "scula" dar inregistrez progrese de cand ne am imprietenit.

Eu deja mi am comandat acel dock minune...dupa ce o sa il vad la treaba ma voi gandi serios daca sa il rog pe Mosu' de un Padfone II ca vad ca i au scos acel S pen cu bluetooth

In rest vorba lui @messer....: " scris de pe tata telefoanelor ....Note2" :P

PS Am uitat ce captivata de Burstshot+Spen,este fiica mea......a facut si ea niste funnypics ptr noi cei din familie de ne am hotarat sa le printam cumva sa le putem lipi pe globurile din anul acesta !!! Deci......we have no limits ^_^

Edited by Kali

Pai ce cadouri sa mai adunam? Poate doar sa-ti luam telefonul... :P :P

Husa e rezervata, folia la fel...ce sa-ti mai luam? :P

Zi-i mosului sa treaca pe la tine si desfunda si tu cosul de la soba sau fa-ti ghetele cu crema.

• 1 month later...

Va salut. Sunt si eu un proaspat posesor de note 2 de cateva sapt. In primul rand mi-am dorit acest telefon pentru dotarile lui si chiar si pentru marimea lui cel putin din partea mea este foarte normala marimea , imi sta foarte bine in mama si-l pot manevra cu o sigunra mama in majoritatea cazurilor. Ideea a fost simpla sa zic asa , mi-am dorit un telefon care sa nu ma enerveze, si anume, imi place ca atunci cand utilizez ceva(PC, tableta , smartphone etc ) sa mearga din prima ,nu sa stau cateva min sa se incarce sau mai stiu eu ce , ca atunci cand am facut touch sa aiba o reactie foarte rapida fara lag, fara loanding-uri si alte chesti de genul asta. Iar acel S-pen ( care la inceput am considerat ca nu-l voi folosi chiar atat de mult, poate doar pentru o joaca rapida )chiar s-a dovedit a fi foarte foarte util si il folosesc destul de des .

Ca accesorii am momentan doar o husa momax care imi place foarte mult este silm si folie pe ecran dar mai doresc sa-mi cumpar un urcator pentru masina si un card de memoria , unde aici poate chiar ma ajutati voi ca nu prea am idee ce sa-mi iau eu unu ma oprisem la 2 card-uri unu este Sandisk de 16gb clasa 10(l am gasit la altex si era in jur de 90 de lei) si ar mai un Kingston 32GB Micro SDHC clasa 10( pret:186 lei) , ma gandeam la acest kingston dar acum nu stiu ce sa zic ,voi ????

PS: Pot pune si link-urile de la produse daca doreste cineva si bineinteles daca nu deranjez pe cineva.

Bine ai venit in clubul celor cu Note2.

Cat despre carduri, iti iei ce anume ai nevoie, ma refer aici la capacitate.

Ca si firme, mie mi se par amandoua cam acelasi drac.

Clasa 10 este cea mai vitezista, dar o sa-ti foloseasca real doar la filmari full hd, daca le vei pune pe card sau daca-ti faci root si muti aplicatiile pe card.

In rest, alunecare usoara pe touch screen.

Bine ai venit in clubul "cel mai tare patefon".....si sa-l stapanesti sanatos ;)

Sper ca nu este pe alb..... :P

Poti pune linkuri aici sau pe topic dedicat.Tot acolo vei vedea ce card am cumparat eu....

http://forum.mobilis...__80#entry14489

multumesc si bine v-am gasit :P. Modelul telefonului nu este cel pe alb :))) dar chiar nu ma deranja culoarea , eu pe asta l-am gasit la vodafone pe asta l-am luat a contat mai putin culoarea lui poate sa fie orice ca tot il luam :P.. pai o sa postez pe forum la accesorii acolo tot ce am si ce as vrea sa-mi iau si o sa ma uit sa vad ce aveti :D poate imi vine o idee ceva ...

PS: in dim asta tocmai ce am primit update-ul la 4.1.2 momentan nu prea am avut foarte mult timp sa-l butonez sa vad ce e nou si cum se misca

Edited by fLu
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...