Clicky

Jump to content

RDS-RCS, incep sa ii detest, au scos si ultimul Discovery

Guest Deio

Recommended Posts

O, ce veste "minunata" :( Au scos History definitiv din grila. Nu se mai prinde nici cu conserva lor. Nu exista saptamana sa nu scoata un canal si sa nu bage un Digi CUR TV local.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Il scosesera initial de pe digital fara conserva si m-au fortat sa pun conserva ca sa-l vad macar analogic. Acum l-au scos si de pe analogic. Nu se mai prinde deloc, nici cu conserva, nici fara. Ma forteaza sa-mi iau conserva HD, ca sa mai castige si ei un ban in plus.

O sa fie o experienta interesanta. Pentru stick-ul de net a durat o luna. Cat se plateste pe luna pentru conserva HD?

P.S. Se pare ca i-am porcait degeaba, nu e vina lor, ci a echipamentelor care se reseteaza foarte des. N-au scos History. Am aflat si cat costa un decodor HD - 8 lei chirie lunara sau 250 lei achizitie. Au zis ca ma suna cand vor avea in stoc

Dupa parerea mea cel mai ok e sa ai decoder-ul tau asta ca sa nu stai la mana lor.De cand il am canalele au ramas in aceeasi pozitie :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Eu in oras sunt abonat la analogicul de la ei (am  si STB,dar scandeaza,deh,reteaua e de la Celtron,'95,fara upgrades...) si sunt destul de multumit,nu regret deloc Discovery (fac parte din trusturile care vor sa faca doar bani,fara sa ofere prea multe in schimb).

Dar,la tara ii jale. Si m-am gandit sa scap cat mai ieftin si mai calitativ. Avand in vedere ca trec de  cateva ori pe an aici si firma de cablu cere 15 lei pentru ce prind acum (2 programe s-alea cu pureci  ca a plouat  5 minute) la vara o sa imi montez o antena parabolica impreuna cu un reciver si voi prinde gratis majoritatea programelor romanesti (sunt FTA) plus filme,documentare,de la straini.

Stiu ca nu merge la bloc cu antenuta,dar e si asta o idee ;). La casa e perfect :D

O sa fie o experienta interesanta. Pentru stick-ul de net a durat o luna. Cat se plateste pe luna pentru conserva HD? P.S. Se pare ca i-am porcait degeaba, nu e vina lor, ci a echipamentelor care se reseteaza foarte des. N-au scos History. Am aflat si cat costa un decodor HD - 8 lei chirie lunara sau 250 lei achizitie. Au zis ca ma suna cand vor avea in stoc Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Mie mi-au zis ca e gratis decodorul si m-au stresat pana le-am zis sa vina sa-l instaleze, apoi, dupa o luna, cand m-am dus sa platesc factura, SURPRIZA ! cica mai trebuie inca 8 lei pentru decodor, asa ca m-am dus acasa si le-am returnat decodorul prostilor astora de la rds-rcs,

Mai nou mi s-a cerut să fac update de software la decodor.... Toate bune și frumoase până observ că nu mai am butonul de stergere a programelor... Și uite așa m-am umplut cu toate canalele pe televizor :(

Sent from my LG-E730 using Tapatalk 2

Yap.... am 3 dec in casa si la toate merg, dar ti-am zis dai restat din fabrica, si imediat dupa ce a gasit programele stergi pe care le vrei, si dupaia termini procesul, daca ajungi la sfarsit nu mai merge sa le stergi, dai la meniu/instalare/setare implicita

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

*Mari "smecheri" astia de la RDS, de vreo 10 luni nu a mai cazut net-ul dar inainte mereu cand imi incepea sesiunea la facultate pica net-ul cate doua zile si cat ma mai certam cu ei pana veneau sa vada ce e, apoi veneau sa repare, iar a doua zi veneau sa faca altceva la altcineva si inversau niste fire pe acolo si puneau net cuiva si pe mine ma lasau fara net, niste imbecili.

*Au scos Discovery si au bagat tropetele lor de digi, nu zic ca nu sunt si alea interesante dar nu mai au emisiunile mele preferate pe care le urmaream aproape zilnic.

*Cu conserva lor de decodor, i-am zis tatalui meu ca pe numele lui este facut sa nu bage asa ceva ca este o teapa dar el n-a crezut, pana si maimutoiul ala care a venit sa instaleze decodorul tot o tinea si el ca e gradis si e pacat sa refuzam niste programe in plus gratis, mama lor daca a zis careva de cei 8 lei pe luna.

Nimic nu e gratis in tara asta, nici lucrurile care le zic ei ca sunt gratis, cumva sau candva ai platit direct sau indirect sau o sa platesti.

* Cat drespre net-ul "gratis" de la metrou la care oricum abia te conectizi la cati utilizatori sunt.

Eu, am net de la RDS, am parola si pot sa intru dupa 1000 de incercari.

Altcineva care are de la UPC nu poate.

Deci nu e gratis pentru amandoi, asta pentru ca este o minciuna, tu de fapt platesti net-ul.

Rusine hotilor de la RDS-RCS.

Nu vreau sa devin aparatorul celor de la RDS insa ma mira vehementa cu care unii dintre voi blamati aceasta companie.

MAI FRATILOR, NU VA OBLIGA NIMENI SA FITI CLIENTII LOR !!! nu va convine, mutati canalul :) !!!, cititi contractele inainte de a le semna !!!

Eu nu pot uita ca UPC acum cativa ani mi-a cerut 60 $ pe un amarat abonament de net pe care chipurile nu-l puteau incheia decat cu persoane juridice, nu pot uita nici reactia celor de la Romtelecom care mi-au refuzat o cerere de montare a unui post telefonic si automat accesul la internet, pentru faptul ca nu mai dispuneau de porturi libere (totul se putea rezolva atunci numai cu interventii, WTF !?! la o companie privata ?!>), ca apoi (DUPA 1 AN !!!) cand ei si-au dat seama ca pierd teren si au inceput sa se modernizeze sa ma sune cel putin o data la trei zile sa-mi ofere serviciile pe care eu le-am cerut cu un an in urma, nu pot uita nici de cei de la Zapp care orefeau 7,2 mb/s DOAR in orasele mari si asta cu litere minuscule de-ti trebuia o lupa sa le citesti si multe altele.

Cand va venii timpul ca RDS sa ma nemultumeasca nu-mi voi striga OFF-ul, voi renunta la ei si nu-mi voi plange de mila.

Eu sunt multumit de rds-rcs, mi-sa-u rezolvat toate problemele in decursul a cateva ore. Acum ca mai pica netul o data la ceva timp este si vina router-ului pe care il folosim.

Numai bine. :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Pe mine ma enerveaza doar schimbarea continua a grilei, in rest nu am probleme cu ei. Cat despre citirea contractelor, de care vorbea colegul mai sus, crede-ma, sunt jurist de profesie, nu semnez ca primarul, dar n-o sa-ti garanteze in contract niciun operator ca n-o sa-ti scoata canalul x sau y. Si daca as fi avut alta optiune, in afara de Romtelecom, la care am fost abonat inainte, poate as fi renuntat la RDS. Situatia difera la fiecare in parte.

Frustrarea e cu atat mai mare cu cat nici in contractele altora nu scrie ce canale furnizeaza, dar in loc sa scoata, baga altele noi.

Colegul nostru...ce pot sa spun, spune si el ce stie...dar cand urmaresc un canal si exact pe ala mi-l scoate, deja avem o problema. Mai ales ca le-au scos pe aproape toate.

Daca el se uita la Taraf tv, nu exista nicio sansa sa-l supere cei de la RDS, pentru ca nu-l vor scoate niciodata.