Clicky

Jump to content

RDS-RCS, incep sa ii detest, au scos si ultimul Discovery

Guest Deio

Recommended Posts

• Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

hitler vrea discovery http://youtu.be/gUTtxyH3aYw

Demădular...   Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Killjoy, incearca si tu sa separi propozitiile. Ai scris o singura fraza kilometrica si intortocheata. Toate postarile tale de pana acum sunt halucinante. Lasi impresia ca te alearga cineva si n-ai ti

Posted Images

Beton. Am prieteni care au de la RDS net cu bandă de 100 MB/s și au atins maxim 15 MB/s. Păi înseamnă că deja UPC s-a pus pe inovat și crescut viteza. Foarte frumos, dacă le-ar da o palmă celor de la RDS, pentru că chiar merită ;).

Cand se transmite un octet (1 octet = 1 Bit = 8 bit) se mai transmite 1 bit de start si 1 bit de stop. La inceputul, respectiv sfarsitul fiecarui octet. Asa e transmisia seriala, de cand exista ea. Utili sunt 8, dar reali 10.

Asta ar insemna ca viteza maxima pe care ai putea-o atinge intr-o retea 100 Mbit ar fi de 10 MB/s, dar eu am prins 12 Mb/s. Din cate stiu, transmiterea de informatie pe retea e diferita de cea pe seriala.

Exista si peak-uri care depasesc contractul. Si eu prind mai mult de 15 Mb/s. Cand descarc diverse, gen Microsoft, Suse etc. Transmisiile sunt doar de 2 feluri: serial (1 bit o data) sau paralel ( 8 bit o data). Asta e tehnologia.

Sent from my SmartTabII7 using Tapatalk 4

pai sa vedem.

eu sunt captiv RDS.

UPC nu are fir la mine in sat. iar romtelecom are dar are din ala "lent".

si atunci ce sa fac?

pentru nevoile mele educationale rds e suficient. prind "un show pacatos", "mireasa pentru fiul meu", kanal D, favorit tv, etno tv deci am tot ce-mi trebuie.

Un nou canal de tip science, pe UPC.

Crime & Investigation si il puteti gasi pe canalul 305.

Mult succes celor care se incapataneaza sa stea la RDS.

Azi am trecut de la 60 la 120 Mbps, moca, ca daca tot i-am sunat pentru un CI card pentru tv, ca nu-mi convenea ca imi luau bani pe el, au zis sa-mi creasca si viteza la internet.

Si uite-asa, daca pana acum dadeam un film jos cu 5-6m, acum s-a dublat viteza.

ScreenShot009.jpg

• 3 weeks later...

RCS&RDS ridică ștacheta la 1 Gbps în vitezele în download pentru internetul prin fibră optică

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/rcs--rds/rcsrds-ridica-tacheta-la-1-gbps-in-vitezele-in-download-pentru-internetul-prin-fibra-optica_18578.html

Ce benefica este concurenta ;) Sa vedem cum reactioneaza concurenta.....

• 4 weeks later...

Eu am o antena de 1.000 dolari (de pe vremea cand dolarul era dolar, bine peste euro) pentru Internet wireless (pe vremea aia nu exista pe cablu, aveam varianta dial-up sau asta) care e inca pe bloc. Firma nici nu mai exista :D

"Astral Telecom" se chema firma. A fost cumparata de RDS parca. N-ai ce face cu antena. E buna doar pentru ce a fost facuta, internet si telefonie pe metropolitant wireless. Si asta cu conditia sa aiba o alta antena "mama" cu care sa comunica. Cea de care eram eu legat era pe hotelul Continental. Sunt curios daca aia mai exista. Dupa ce le-am trimis hartia de reziliere, ma asteptam sa vina cineva sa o dea jos. Banuiam ca cineva o avea in gestiune. Si nici cand au fost cumparati nu s-a mai deranjat nimeni.