Clicky

Jump to content
Guest Deio

RDS-RCS, incep sa ii detest, au scos si ultimul Discovery

Recommended Posts

In Bucuresti se prinde AXN SciFi si pe analog si pe digital. Fie l-au scos pe plan local ca sa-l scoata din pepeni pe Deio, fie tv-ul ii joaca feste.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Sp1tfire

Noi suntem mai aproape de Oradea.  :)) La mine apare in lista, dar cand dau pe el "Canalul nu functioneaza". Pe digital. Pe analogic nu l-am avut niciodata.

Și la mine este. Deși sunt pe analogic. Bine trebuie să recunosc am făcut și o mică măgărie. Am o cutie pentru digital de la un alt apartament și l-am conectat aici la mine, și am full option. Am senzația că au uitat să îmi blocheze hbo.....așa că mă doare sufletul să mă duc să mă autodenunț.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

A, securistul scriitor. Asa l-a pocnit in moalele capului inspiratia. Eu zic ca ar trebui sa-i fie rusine. Cand deschide gura ar trebui sa-si aminteasca si pe cine a slujit si pupat inainte de 89. Ca a facut parte din aparatul represiv cretinoid ceausist. Si nu sunt vreun extremist religios, chiar detest anumite dogme si cutume ale religiei noastre, dar totusi....Am citit o carte de-a lui ,,Catre culmile succesului, dar nu mi s-a parut mare branza.

Oare nu-si mai plateste lumea facturile la RDS? E prima oara cand ma trezesc la usa cu un angajat RDS care cerseste banii pentru facturi, desi eram in termenul de plata. Dupa ce l-am luat un pic la misto spunandu-i ca platesc atunci cand am eu chef, i-am explicat ca mie mi se iau direct banii din contul bancar in ultima zi de plata, ca n-am chef de stat pe la casierii si nici bani la usa nu dau :D

Eu platesc cu intarziere,ptr ca mai am un abonament care se plateste inainte, si apoi al asta de la mine, ciudat, daca nu platesc primul abonament nu imi iau banii pe al 2-lea. :))

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Mie nu mi-a mai venit cineva la usa de mult timp (sau poate au venit, dar nu prea gasesc acasa pe cineva la orele la care ar veni ei). Mai sunt destui care nu isi platesc la timp facturile din cauza sistemului lor idiot de facturi in avans. M-am obisnuit acum si le platesc dupa ce iau salariul...

Cu toate ca este topic RCS-RDS,voi anunta aici noile aparitii importante in grila UPC.

1.Travel Channel HD

2.Viasat History/Nature HD

Cele 2 canale au intrat pe pozitia 185 si 186 de pe STB.Posibil ca cei cu abonamentele vechi sa nu vada aceste canale.

Multumesc, Feri. Asa este, le-au bagat, lucru care ii face sa fie cei mai buni in zona asta, cel putin pentru moment.

Sa vedem cat o sa-i tina.

Pentru cei care nu gasesc aceste canale, unele televizoare cu CI nu le vor gasi fara a face o rescanare pe digital.

La receptoarele HD, daca nu ma insel, va trebui sa primiti un update. Eu nu mai stiu cum e, pentru ca nu mai am mediabox HD, stie televizorul sa le decodeze direct.

La mediaboxuri nu trebuie cautate,intra direct in grila,pozitiile le-am enumerat mai sus.

Si niste poze......

2013-04-08 18.16.41.jpg

2013-04-08 18.17.18.jpg

Probabil ca mediabox-urile primesc un update care se instaleaza fara ca utilizatorul sa vada asta pe ecran. Altminteri, nu prea vad cum ar face.

Dincolo de asta, sunt bucuros ca cei de la UPC inteleg sa mai adauge cate ceva in grila.

Da, dar voi aveti ce am eu ? Am intarziat cu plata si sambata primesc mesaj PE CABLU ca sa platesc de urgenta, ca sunt in perioada de deconectare. Am ramas masca cand am dat drumul la TV, am comutat pe intrarea de setbox si imi apara mare, in mijlocul ecranului "Aveti un mesaj nou". Stateam ca prostul cu telecomanda in mana si nu stiam ce sa fac. Pana la urma am apasat pe OK et voila, am citit mesajul de mai sus.  :))

Asa ca nu va mai laudati cu programele, ca asta poate oricine. Oricine le are :D