Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Eu inca nu am primit update-ul la ICS(lg) dar am citit opiniile colegilori posesori de Samy si am observat o nemultumire.

A mai primit cineva update oficial la ICS in afara de Samsung?

Apropos,are cineva Xperia S?Nu am auzit pe nimeni sa fi cumparat.As fi curios sa aflu cum e dinpunctul de vedere al unui care a dat banii pe el

Eu am Xperia S, si rusine mie ca nu am facut nici o poza cu telefonul :| .. am facut doar cateva asa cu fast capture in fata blocului, o sa incerc sa fac cateva mai " artistice " si o sa le urc pe FORUM !

Functia macro mi se pare extraordinara, focalizeaza de la cativa CM, cu Iphoneul trebuia sa focalizez la vreo 10 cm cred ca sa fie clara poza.

Edited by dannao082

Ai citit si prima pagina?Mesajul nr.14?

Acolo este un review despre telefon.....

Te rog sa fii mai atent la ce am scris ;) !

Te rog sa fii mai atent la ce am scris ;) !

Da,ai dreptate.Mi-a scapat litera "P"..... :wub:

[media=]

[/media]

Astea le-am gasit si eu , ma refeream sa faca cei de le Mobilissimo ( pt ca-mi place cum sunt facute de colegul vostru ) .

O intrebare si doua remarci am...

Prima data remarcile. Prima dintre ele: e mare a naibii, cat o vaca. Trebuie sa-mi folosesc si gura si picioarele ca sa ma descurc cu el, daca am doua plase de legume in mana la piata. Daca era ca Xperia Ray (pe asta il am actualmente), sau doar cu putin mai mare, dar cu tehnologia prezentata, si in foc ma bagam sa-l am. Remarca a doua: nu are suport MSD-Card extern, adica ai cumparat ce ai cumparat - salut calu' extinderea spatiului de stocare - cu atat ramai la el pe veci. Adica tre' sa-l cumperi pe S cu 32 GB ca sa ai loc sigur. Celelalte modele din gama (L si M parca) vin cu 16, respectiv 8 GB.

Acum intrebarea: zice ca are LED flash camera. OK. Si Ray are, dar este doar PhotoLight (torta) in locul AutoFlash -ului cu 4 setari (blitz automat). La acesta cum este?

No offense,dar multi dupa update-ul la ICS....plang dupa Gingerbread ;)

Da Feri, ai perfecta dreptate. Numai ca cei de la Sony ar trebui sa acorde importanta mai mare partii de dezvoltare si integrare de soft (adica suport), ca si cei de la HTC de exemplu. Sa faca update -uri la GB 2.3.7 (daca nu ma insel asta-i ultima versiune) si sa ofere update -uri OTA si suport eficient utilizatorilor sai actuali. Ar castiga foarte multa popularitate, fiindca in general au totusi produse competitive in ciuda neajunsurilor prezente pe ici-colo.

Nu trebuie sa fie neaparat 2.3.7.

In cazul lui LG mergeau cu 2.3.4 si aveau versiuni...v20l,v20g....ultima fiind v20s.

Asta cu suportul update.....si LG este foarte zgarcit,interesul lor este sa vanda si nu sa actualizeze telefoanele vechi.Daca nu au fost in stare sa actualizeze softul la flagship-ul de anul trecut....

Buna. O intrebare:

Daca in caracteristici pe GSM arena etc scrie ca are 32 gb interna cum al meu are 25,8? Si Ram scrie 1 gb dar al meu are vreo 700mb? Nu ma loviti va rog pentru ca nu sunt chiar vechi in bransa sa zic asa...mi se pare un furt pe fata pentru ca si la laptop din 750 reali am vreo 680??? Va multumesc anticipat! Sanatate!

O parte din RAM e rezervat, la stocare se pierde pentru ca spatiul se declara in 1000 si se calculeaza din 1024 in 1024. 1000 de M nu inseamn 1 G, pentru ca 1 G are 1024. Si la fel ca la RAM, o parte din spatiul de stocare intern este rezervat pentru Android.

As avea nevoie de o sugestie,sunt intr-o dilema: care telefon sa il aleg intre sony xperia s si sony xperia t?am vazut comparatiile pe hartie,dar as vrea parerea cuiva care a umblat cu amandoua. merita t-ul diferenta de bani fata de s?care este mai practic,creat din materiale mai rezistente,etc?

Nu vreau sa te descurajez dar eu am un Sony xperia S si e de toata jena...acum sotia mea il foloseste dar in continuare are probleme cu sincronizarea de la 3g la 2g si nu poate trimite mesaje si nu merge internetul cum trebe si daca te uiti mai sus poti vedea ce probleme am avut cu el...am facut o investitie mai serioasa si am acum un Galaxy s3 si iti pot spune ca e diferenta de la cer la pamant intre cele doua....ce sa zic de modelul T de la sony? doar ca ei cand au renuntat la ericsson nu a fost o miscare inteligenta pentru ca exact comunictiile sunt praf la Xperia S in rest e ok ptr jocuri sau altele dar ca telefon si ma refer la pur telefonie este varza...pe anglia imi suna in casca intruna ca nu gaseste semnal apoi iar isi revenea apoi dupa jumate de ora iar plangea...si am schimbat telu cu altul pentru ca era in garantie si aceas chestie...acum de 3 saptamani sunt prin toata eu inclusiv GB si nu plange nici odata exceptie intre vame cand schimba reteaua...nu cumpara SONY...nu este bun. Mai stai si ia Galaxi s3 si credma ca sotia are Xperia S baiatul Xperia ray si fata Xperia Neo.V.