Clicky

Jump to content
Guest Deio

Black Fr(a)i(er)day

Recommended Posts

Guest Deio

Bun. Nu vreau polemici, dar ar fi interesant daca impartasiti cumva, daca ati reusit sa cumparati ceva in imbulzeala numita, Black Friday.

Puteti sa si injurati comerciantii, adica cuvinte constructive, sa pastram un limbaj adecvat totusi, dar opinii contra si pro sunt binevenite. After all, e Cafenea. Putem sa o luam aici pe orice aratura vreti voi.

Sparg eu gheata:

Vreau o combina frigorifica, s-a stricat Arcticul, D-Zeu sa il odihneasca. S-a umflat orezul si nu se mai poate repara.

Astfel:

Incercat la Flanco la Mall, nu am reusit sa trec de zecile de oameni care mai ca se calcau in picioare.

Media Galaxy, niente, aglomeratie, nebunie.

Auchan, ar merge, era mai umana treaba (daca se poate zice asa) dar nu da pe card Avantaj. Carnatii nu sunt la Black Friday :P

Pana la urma am facut comanda online pe Domo, maine cred ca ma duc sa il cumpar. Samsung 1500 lei, model bun si simplu, nu vreau afisaj si sofisticaciuni. Deh, defect profesional, stiu ca se strica si costa o groaza de bani, post-garantie, placa logica de comanda.

Frigiderul trebuie sa inghete si sa reziste in timp, sa nu te doara capu multa vreme.

In magazinele colegilor mei, nu a fost imbulzeala, dar noi nu vindem frigidere :P Lucram mai babeste, fara site online, dar cica oferim service :)) Adica vi le stric eu mai bine, daca producatorul nu a reusit :D

Mai revin:

Sunt carcotas si mereu cu gura mare. Dar am prins o groaza de comercianti cu preturi umflate artficial. Unii ii cunosc bine, nu dau nume. Rusinica!

Iata si un link de pe la unii care imi impartasesc opinia:

http://playtech.ro/2..._medium=twitter

Inca un edit:

Mama lui de S3, l-au redus cu 40%!!!!!! Wow, de la cat? De la 4000 lei la 2500lei????? Vreau, 10, acum comand. Bravo, ce reducere.

Untitled.png

Asa este.

Au aruncat si ceva reduceri...dar este adevarat ca au scumpit ca sa aiba ce sa ieftineasca.

Verificat de mine,dar din lipsa de probe(daca faceam un prtscreen)...prefer sa nu comentez.

De magazinele online....prefer sa ma abtin...chiar daca stam la o "cafea"

Mdahhh.....asta inseamna ca inca nu suntem constienti de ce inseamna instinctul de turma, sau sindromul multimii. Din fercire ptr. mine ,chiar daca sunt inca o "oaie" am invatat sa nu mai merg dupa "magar"

Asa ca am stat f linistit si nu m am zbatut sau agitat.

Am intrat doar la un mag online ( cei rapizi ptr mobile ;) ) si mi am comandat un bluetooth de ultima generatie si un charger ptr auto.Acestea doua chiar au avut o megareducere ptr ca stiu preturile de peste o luna la ei

Merita felicitati dar nu am voie sa fac reclama aici!

Eu nu numai ca nu i-as felicita deloc, dar i-as si impusca.

Nu au avut reduceri la nimic serios.

Aveam in lista un tv 3d de 119cm la 4000 lei, un tv 3d de 106cm la 2800 lei, un note 2 sau s3, dupa caz, si o tableta de la Samsung la vreo 2000 lei.

Nimic din modelele astea nu au existat. Insa am avut din plin masini de gaurit si oale. Bravo. Eu ii felicit.

Politica de kko , prestigiul si de mai de kko...dar se bazeaza pe lipsa de educatie a consumatorului !

Asta e ...uitati va in trafic, pe strada .....bivoli si nesimtiti care merg ca pe islaz si arunca gunoaie cum si unde ii taie capul. Se uita dupa reclame dar nu dupa un cos de gunoi

Eu am vrut sa-mi iau un HDD extern de ceva timp si am spus sa astept pana vine Black Friday poate prind vreo reducere. Am vrut sa merg sa-l iau direct din magazin. In Flanco baietii mai aveau doar de 500GB si nu de 1TB, cat as fi vrut eu. La Altex, aceeasi poveste... doar de 500GB. Desi erau aceeasi marca, la Flanco pretul era de 300 lei fara reducere (baiatu' mi-a spus ca nu face parte din oferta Black Friday, desi hard-ul era in catalogul online), iar la Altex 400 lei, tot fara reducere. In final l-am luat de pe eMag cu 300 lei si varianta de 1TB.

Eu am vrut sa-mi iau un HDD extern de ceva timp si am spus sa astept pana vine Black Friday poate prind vreo reducere. Am vrut sa merg sa-l iau direct din magazin. In Flanco baietii mai aveau doar de 500GB si nu de 1TB, cat as fi vrut eu. La Altex, aceeasi poveste... doar de 500GB. Desi erau aceeasi marca, la Flanco pretul era de 300 lei fara reducere (baiatu' mi-a spus ca nu face parte din oferta Black Friday, desi hard-ul era in catalogul online), iar la Altex 400 lei, tot fara reducere. In final l-am luat de pe eMag cu 300 lei si varianta de 1TB.

In momentele in care a mers la Altex am vazut ca era Galaxy S2 la 1399. Era de fapt un catalog primit pe e-mail. Cand am dat sa intru pe site: "Suntem in depozit. Revenim imediat, cu noi oferte". Pupa-va-ar ciuma cu reducerile voastre. Daca pe site Samsung Galaxy S Advance e 1169, in magazin e 1269 ca difera preturile. Singura oferta de luat in seama e aceea de la QuickMobile cu 999 de lei la Lumia 800, si 1999 la 808 pureview, dar inainte toate tipurile de Pureview erau 2299 de lei si pe ala de la reducere era scris ca fusese redus de la 2575 de lei ceea ce e o mare gogorita. Dar in fine. Asa e la noi.

Eu m-am uitat dupa o tableta si un HDD extern. Am mers si eu pe mana HDD-ului Seagate de 1 TB la 300 de lei, tabletele au avut preturi mari chiar si asa. Pana si masinile de spalat sau frgiderele n-au stat bine. O poveste faina este legata de Nexus 7 la PCGarare. Am mai cumparat si GT5 Academy Edition, pentru ca il cautam si a fost mai ieftin cu vreo 20 de lei. Cunosc persoane care au cumparat piese de PC in valoare de 3000 de lei si au avut o reducere cumulata de 80 de lei. In afara de faptul ca multe site-uri au fost nefunctionale perioade lungi de timp (da, Evomag, ma refer mai ales la voi), ma asteptam la un asemenea comportament de Black Friday din partea vanzatorilor.

uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

mi-am comandat si eu ceva BF (chiar daca e duminica).

de pe domo o camera foto subacvatica.

249 lei, livrare la oradea la magazin, plata cu card BTRL in rate. sau plata totala... ma decid eu atunci.

http://domo.ro/Foto_...oolpix_S30_Blue

oare cand se vor invata cei cu site-urile de internet sa nu mai ceara "telefon"? oare de ce vor ei sa stie ce telefon am eu? fac ceva sondaje?

post-499-0-51327800-1353844257_thumb.png

Edited by dtatar