Clicky

Jump to content
Innoxius

Galaxy Note 2 de 64 GB

Recommended Posts

Cei care ati cautat Note 2, ati dat de asa ceva ? Sau inca nu a aparut / nu a aparut in Europa ? Singurul loc cat de cat unde l-am gasit este pe expansys, dar nici acolo nu exista fizic, aduna precomenzi.

Vroiam sa stiu un pret orientativ, jus in case.

Guest Deio

Nu prea cred ca se va aduce prin RO, e prea scump. Eventual, daca doresti, am sa incerc sa intreb la Quickmobile, daca au ei un pret pentru un Note 2 de 64GB.

La asta m-am gandit si eu, dar ce sa vezi si astea sunt o raritate. Class 10 este intre 300 si 400 de lei, n-am stat sa vad care pe unde. Si daca asta ar fi (sau pe aproape) diferenta, e de preferat memorie interna, ca e mai rapida si mai sigura.

Dar oricum e la categoria moft, sa strang eu banii de 16 GB :D

Guest Deio

Quickmobile nu are de unde sa aduca de 64GB, sorry. Din pacate in tara noastra nu prea cred ca o sa il vedem.

Class 10 MicroSD Patriot 32GB, 185 lei. De unde sa il iei, ma intrebi pe PM. Nu public :)

Guest Deio

E foarte mare pretul. Cel de 16GB se invarte a jurul de 500 euro fara TVA pret de distribuitor, adaosul pe care si-l pune comerciantul e foarte mic, doar ca sa vanda. De 64GB, ar fi undeva la 600-700 euro pret distributie fara TVA, estimez. Zic ca e foarte mult.

Si din diferenta asta de pret, e de preferat un card foarte rapid.

Si Deio, de ce sa nu discutam aici si despre locurile de unde putem sa ne cumparam diverse lucruri pentru telefoane? Pentru ca eu vad normal sa ne cumparam anumite chestii din locuri sigure, magazine verificate si ca lucrul asta este un ajutor pentru membrii forumului.

Stii, asta mi se pare ca atuci cand un invitat la o televiziune, nu are voie sa spuna numele unei alte televiziuni.

E un fel de drob de sare.

Doar daca asta contravine politicii forumului.

Mai mult decat atat, eu cred ca ar trebui lasati sa-si faca reclama contra cost sau, si mai bine, cu reduceri pentru membrii forumului. Asta ar fi ideal.

:P :P Dar nu vrei tu sa strangi gologanii mai intai pentru Note cu 16?

Si ma uitam ca la Vodafone, S3-urile cu 16 si 32 de giga, au acelasi pret.

Evident, cu 64 nu au deloc. Nici nu stiu daca au avut vreodata.

Guest Deio

Contravine cu unde lucrez eu si nu mi se pare corect sa dau exemple la magazine de la firma unde lucrez eu aici. Dar, pot sa spun locatia, e in Iulius Mall la subsol pe langa intrare :). Atat.

Pai și dacă spui la ce magazin lucrezi este o problema?

La cât Îmi place să socializez în mall..... Ps. La care intrare?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Guest Deio

Nu lucrez la magazin, ci la service PC (aoleu :)) aia de la service). Iulius Mall Timisoara intrarea secundara din colt, visavis de Arsis, sunt colegi de ai mei pe acolo :P care vand diverse chestii IT :))

Numele asta imi starneste amintiri foarte placute din tinerete.

Scoteau o revista de electronica la un moment dat. Mi se pareau uriasi la vremea aia...

Guest Deio

Nu sunt uriasi :)), fata de Emag (Asesoft- Nod) si Altex sunt mici, dar era o vorba cu fruntas in sat :P

Nu reprezint firma, doar imi fac datoria, poate mai mult. Pun pasiune in ce fac.

Felicitări pt pasiune ;)

Înseamnă că ești apreciat la firma.

Din păcate și eu am pus pasiune în cea ce făceam.... și am ajuns unde am ajuns. Norocul tău probabil este ca firma nu este condus de la București, așa cum a fost în cazul meu, și cu mulți lingai în jur.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

De abia a aparut 64 GB pentru S3.. deci pentru Note 2.. trebuie asteptat, dar de 32 GB nu exista? Cred ca sunt de ajuns 32.... Ca la anul oricum se schimba telefonul :D.

Versiunea de 16 GB are cam 10 disponibili, iar aplicatii gen App2Sd nu functioneaza pe acest telefon, din cate am inteles. Deci nu poti instala pe SD. Daca pui 4 jocuri din noua generatie ala e spatiul, care nu mai ramane si pt alte aplicatii. Macar versiunea de 32 gb as dori sa o gasesc.

Aceasta oare va aparea?

Eu unul chiar nu va inteleg.....

Daca vrei spatiu mai mare poti face root la telefon si muti unde vrei aplicatiile.Procedura de root este foarte simpla la Samsung,fata de LG.

De asemenea poti seta ca pozele/filmarile sa nu se mai salveze pe cardul intern ci pe SD card.

S-a descris pe un alt topic din aceasta arie cum se face acest lucru. Aplicatii gen App2sd nu merg fara root.